درچه صورت زن حق طلاق خواهد داشت| معرفی وکیل طلاق در مشهد

درچه صورت زن حق طلاق خواهد داشت| معرفی وکیل طلاق در مشهد

همه تصمیمات ما تحت تاثیر احساسات و عواطف ما می‌باشد که معمولا با یک مشاوره درست به راحتی قابل حل خواهد بود. ما انسان‌ها همیشه با هم در ارتباط هستیم که گاهی این ارتباط به نقاط حساسی می‌رسد و مارا دچار مشکل می‌کند.

حق طلاق قابل اعطا به زوجه نیست. در واقع آنچه که نوعاً مردم به این عنوان می شناسند اعطاء وکالت در طلاق و در مواردی تعهد بر اعطاء وکالت در طلاق است.
نکته: اگر مرد به زن وکالت طلاق بدهد، باید در وکالتنامه حتما عبارت «توکیل به غیر» نوشته شود چون انجام امور مربوط به طلاق فقط از طریق وکیل دادگستری امکان پذیر است، و اگر عبارت توکیل به غیر در وکالتنامه طلاق نباشد، زن نمیتواند به وکیل دادگستری وکالت بدهد در نتیجه امور مربوط به طلاق قابل پیگیری نخواهد بود.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

در چه صورتی زن می تواند تقاضای طلاق دهد؟

حق طلاق:همانطور که می دانید بر طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی و شرع، حق طلاق به دست مرد است. اما مرد می تواند اجرای حق خود در طلاق را به همسرش یا هر شخص دیگری وکالت دهد. و این توضیح ساده اصطلاح حق طلاق است .
در صورتیکه زن یکی از شروط ۱۲ گانه در عقد را داشته باشد میتواند تمامی حقوق خود را مطالبه کند. یعنی میتواند مهریه و نفقه و اجرت المثل را به طور کامل مطالبه نماید و در صورتیکه وکیل داشته باشد دیگر نیازی به حضور زن در هیچ یک از مراحل نخواهد بود.

برای گرفتن طلاق توافقی ۱۰ روزه و مشاوره حضوری رایگان اینجا کلیک کنید.

به طور مختصر شروط ۱۲ گانه ضمن عقد ازدواج را بیان میکنیم به این منظور که درصورت محقق شدن هر کدام از موارد زیرآبعضا  با اثبات در محکمه جدا درمرحله ی بعدی میتوانید به استناد رای صادره اقدام به طلاق یک طرفه حتی بدون رضایت زوج اقدام نمایید:

 1. اگرمرد به مدت ۶ماه نفقه زن را نپردازد.
 2. اگر زن بتواند سوء رفتار مرد را اثبات کند.
 3. اگرمرد بیماری خطرناک و غیرقابل درمان داشته باشد که مشخص شود به زن آسیب می رساند .
 4. اگر مرد دیوانه باشد و امکان فسخ  وجود نداشته باشد
 5. عدم رعایت دستوردادگاه درمورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه صالح منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشد.
 6. محکومیت شوهر به مجازات ۵ سال حبس یا بیشتر، یا به جزای نقدی که بر اثر ناتوانی از پرداخت، منجر به ۵ سال بازداشت شود یا به حبس و جزای نقدی که مجموعاً منتهی به ۵ سال بازداشت یا بیشتر شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد نیز یکی دیگر از شروط ضمن عقد نکاح است که به زن امکان مطلقه شدن را می‌دهد.
 7. ابتلاء زوج به هر گونه اعتیاد مضری که به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خللی وارد آورد و ادامه زندگی را برای زوجه دشوار کند مانند اعتیادی که منجر به بیکاری مرد، فروش اثاثیه منزل و وارد نمودن ضرر به سلامت جسمی و روحی زن و فرزند شود.
 8. چنانچه زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند یا اینکه ۶ ماه متوالی بدون عذر موجه غیبت کند، زن می‌تواند با مراجعه به دادگاه  وبدون حضور شوهر طلاق خود را ثبت کند.
 9. محکومیت قطعی زوج بر اثر ارتکاب به جرم و اجرای هر گونه مجازات اعم از حد و تعزیر است که مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی زن باشد تشخیص این امر نیز با توجه به وضع و موقعیت زن و عرف و موازین دیگر با دادگاه است.
 10. بچه‌ دار نشدن مرد پس از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک به جهت عقیم بودن یا عوارض جسمی دیگر است که در این صورت زن می‌تواند تقاضای طلاق کند.
 11. چنانچه زوج مفقودالاثر شود و ظرف ۶ ماه پس از مراجعه زوجه به دادگاه پیدا نشود دادگاه حکم طلاق را صادر می‌کند.
 12. ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسر .

با تحقق یکی از شرایط دوازده گانه و اثبات آن در دادگاه، زن می‌تواند با استفاده از وکالت ضمن عقد با مراجعه به دادگاه خانواده و طی تشریفات قانونی نسبت به اجرای طلاق اقدام کند.

در مواردی هم اتفاق می‌افتد که مرد و زن بر سر داشتن حق طلاق زن بدون هیچ پیش‌شرطی رضایت دارند یا زنانی در پی دریافت این حق هستند که این مورد خارج از این دوازده شرط در صورتی محقق می‌شود که مرد در دفاتر استاد رسمی «وکالت در طلاق» را به زن بدهد که در این صورت زن هر زمانی و فارغ از هر پیش‌شرطی می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند.

درچه صورت زن حق طلاق خواهد داشت| معرفی وکیل طلاق در مشهد

به طور کلی به سه شکل امکان جدایی و گرفتن حکم جدایی در قانون موجود می باشد :

 1. طلاق به درخواست زوج(شوهر)
 2. طلاق به درخواست زوجه(زن)
 3. طلاق توافقی یا همان جدایی با رضایت طرفین

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص طلاق در مشهد اینجا کلیک کنید

که در این مقاله طلاق به درخواست زوجه را بررسی می نماییم

طلاق به درخواست زوجه

درچه صورت زن حق طلاق خواهد داشت| معرفی وکیل طلاق در مشهد :این مورد با سه حالت ممکن می شود که توضیح مختصری از آن به شما خواهیم داد.

مورد اول: جلب موافقت شوهر توسط زن با بخشیدن بخشی از اموالش به او(مانند بخشش نیمی از مهر یا کل آن به مرد) که  درقانون به طلاق خلع مشهور می‌باشدکه شایع ترین نوع طلاق می باشد.

مورد دوم: مراجعه‌ی زن به صورت مستقیم به دادگاه و تنظیم درخواست طلاق

مورد سوم: امتناع مرد از پرداخت نفقه یا عجز ازپرداخت که باتوجه به متن ماده ی ۱۱۲۹قانون مدنی :

در صورت استنکاف شوهر از دادن نفقه و عدم امکان اجراء حکم محکمه و الزام او بدادن نفقه زن می‌ تواند برای طلاق به حاکم ‌رجوع کند و حاکم شوهر او را وادار به طلاق مینماید ‌همچنین است در صورت عجز شوهر از دادن نفقه.
زن باید عدم پرداخت نفقه توسط همسرش را دردادگاه ثابت کند که دادگاه شوهر را اجباربه طلاق کند. و اگر شوهر حکم  را اجرا نکرد قاضی یا نماینده‌ی او به جای شوهر اقدام به طلاق کند .
و طبق ماده ی ۱۱۳۰قانون مدنی اگر عسر و حرج زن ثابت شود به زن این حق داده شده که اگر ادامه ی زندگی برای وی با مشقت همراه باشد مشمول عسر وحرج می باشد .
از موارددیگری که میشود به آن اشاره کرد غیبت شوهر بیش از چهارسال می باشد. در ماده ی ۱۰۲۹ قانون مدنی گفته شده : هرگاه مرد ۴سال تمام غایب مفقودالاثرباشد زن اومی تواند تقاضای طلاق کند.

 

راه امید؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

راه امید با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما مجددا با وکیل دیگری به رایگان مشاوره می‌نمایید، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

آدرس : مشهد – قاسم اباد – بلوار شاهد – شاهد ۳۳ – برج ایلما – طبقه چهارم – واحد ۴۰۱

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود