وکیل سرقت در مشهد

سرقت

چنانچه به دنبال وکیل حرفه ای برای جرم سرقت در مشهد هستید ما به شما گروه وکلای راه امید را معرفی مینماییم . این موسسه با تخصصی کردن پرونده ها و با حضور وکلای دادگستری در حوزه های متفاوت به صورت تخصصی انجام میپذیرد .

چگونگی سیر روند پرونده های سرقت در گروه وکلای راه امید 

پس از وقوع جرم سرقت شاکیان و یا متهمان با مراجعه به موسسهراه امید گروه وکلای نوین مشاوره اولیه را انجام داده و با ریاست موسسه صحبت مینمایند پس از بررسی اولیه وکیل و یا تیمی از وکلای متخصص برای بررسی دقیق تر وارد پرونده شده و راه کار اولیه بیان میگردد .

چنانچه هنوز شکایتی صورت نپذیرفته باشد با تنظیم شکواییه قوی آن را ثبت و اقدام به دستگیری متهمین مضمون در مدت کوتاهی مینمایند .

آدرس:مشهد -قاسم آباد – بلوار شاهد – شاهد ۳۳ – برج ایلما -طبقه چهارم – واحد ۴۰۱

 

مشاوره حقوقی

انعقاد وکالتمشاوره حضوری مشاوره تلفنی مشاوره آنلاین

چنانچه دنبال وکیل سرقت در مشهد هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل برای شما پیامک شود.

 • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

سرقت تعزیری به طور کلی می توان گفت، همین که سرقت فاقد جامع شرائط حد باشد، سرقت تعزیری است که خود دو نوع است:

[*] الف) سرقت تعزیری ساده

[*] این نوع سرقت در مادۀ ۶۶۱ ق.م.ا علنی و فاقد کلیۀ شرائط اضافی است که برای سرقت های مشدد پیش بینی شده و با ربودن مال غیر بدون علم و اطلاع و رضایت صاحب مال محقق می شود و مجازات آن کمترین مجازات سرقت یعنی سه ماه و یک روز تا ۲ سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق می باشد.

[*] ب) سرقت تعزیری مشدد

[*] که به اعتبار تعلق مال به دولت یا وقفی بودن آن چند قسم است:

[*] ۱٫ سرقت اسناد

[*] سرقت نوشته ها، اسناد، اوراق، دفاتر یا مطالب مندرج در دفاتر ثبت و ضبط دولتی که در ماده ۵۴۴ ق.م .ا مندرج است و مجازات آن ۶ ماه تا دو سال حبس می باشد. سرقت مذکور شامل امانت پستی و دیگر نوشته ها غیر از اسناد و نوشته های مذکور نمی شود (نظریۀ مشورتی شماره ۲۰۰۷- ۱۴ ۱ ۱۳۸۲ اداره حقوقی قوه قضائیه)

[*] ۲٫ سرقت توسط امانت دار

[*] به موجب مادۀ ۵۴۵ ق.م.ا اگر ربودن توسط امانت دار یا مستحفظ اسناد مذکور واقع شود مرتکب به سه تا ده سال حبس محکوم می شود.

[*] ۳٫ عنف مهر

[*] به موجب مادۀ ۵۴۶ ق.م.ا در صورتیکه مرتکب به عنف مهر یا پلمپ را محو نماید یا بشکند یا عملی مرتکب شود که در حکم محو یا شکستن پلمپ تلقی شود یا نوشته یا اسناد را برباید، حسب مورد به حداکثر مجازات وارده در موارد مذکور (۲ سال یا ۱۰ سال) محکوم می شود در این مجازات، مانع از اجرای مجازات جرائمی که از قهر و تشدد حاصل می شود، نخواهد بود.

[*] ۴٫ سرقت اموال تاریخی و فرهنگی

[*] به مادۀ ۵۵۹ ق.م.ا : شرط تحقق جرم موضوع این ماده آن است که:

[*] اولاً: به موضوع جرم اشیاء یا لوازم و مصالح و قطعات آثار فرهنگی، تاریخی باشد.

[*] ثانیاً: محل سرقت موزه ها، نمایشگاهها یا اماکن تاریخی و مذهبی یا سایر اماکنی باشد که تحت حفاظت یا نظارت دولت است

[*] مجازات آن بر اساس بند ۱۶ ماده ۱۹۸ ق.م.ا سرقت از اموال دولتی و وقفی و مانند آن (اموال فاقد مالک شخصی) مستوجب حد نیست در عین حال مقنن در حکم خاص در مواد ۵۴۴ و ۵۴۵ سرقت نوشتجات و اسناد و اوراق و نیز سرقت مطالبی که در دفاتر مذکور مندرج است را نسبت به سرقت عادی (مادۀ ۶۶۱ ق.م.ا) تشدید کرده است.

[*] ۵٫ سرقت اشیاء و اموال نظامی توسط نظامیان

[*] سرقت اسلحه و مهمات توسط نظامیان که طبق مادۀ ۸۸ قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح مصوب ۱۳۸۲ مجازات آن حبس از ۲ تا ده سال است و منظور از سلاح اعم از گرم و سرد است.

[*] سرقت وسایل و لوازم نظامی (غیر از اسلحه و مهمات) توسط نظامیان که طبق مادۀ ۸۹ قانون مذکور مجازات آن حبس ۱ تا ۵ سال است.

[*] ۶٫ زمان و موقعیت وقوع سرقت، مسلح بودن سارقین و یا هتک حرز

[*] مادۀ ۹۰ قانون مذکور که میزان مجازات آن حبس از ۳ تا ۱۵ سال است. در فرض داشتن سلاح ظاهر یا باطن، گرم یا سرد، استفاده از آن شرط نیست و اگر سارقین متعدد باشند، مسلح بودن یکی از آنها کافی است که اقدام همگی مشمول این ماده قرار بگیرد.

[*] ۷٫ سرقت اسناد دفاتر ثبت و ضبط نیروهای مسلح

[*] سرقت نوشته ها، اسناد، اوراق یا دفاتر یا مطالبی که در دفاتر ثبت و ضبط نیروهای مسلح مندرج یا در اماکن نظامی محفوظ یا نزد اشخاص سپرده شده است، اوراق یا دفاتر یا مطالبی که در دفاتر ثبت و ضبط نیروهای مسلح مندرج یا در اماکن نظامی محفوظ یا نزد اشخاص سپرده شده است، توسط نظامیان که طبق مادۀ ۹۱ قانون مذکور میزان مجازات آن حبس از ۲ تا ده سال می باشد و بنابر تبصرۀ مادۀ مذکور چنانچه امانت دار یا مستحفظ مرتکب جرم موفق شود به حبس از ۳ تا ۱۵ سال محکوم می شود.

چنانچه دنبال وکیل سرقت در مشهد هستید تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل برای شما پیامک شود.

 • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

امتیاز ما
امتیاز شما
[مجموع: ۱ میانگین امتیازات: ۵]

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

5 نظرات
 1. […] جرایم اقتصادی با موضوع بیشتر از ۱۰۰ میلیون ریال مثل عمل سرقت ، کلاهبرداری ، خیانت در […]

 2. گروه وکلای نوین می گوید

  ممنون از مشاورتون

 3. سجاد می گوید

  مبلغ ۳۰ تومن بابت حق المشاوره تلفنی زیاده نخواستم

  1. عارفی می گوید

   من پرداخت کردم خوب بود هم وقت کافی گذاشت هم اینکه رفت و آمد باشم برام خیلی بهتر بود . مشاوره حضوری هم خیلی وکلا ۱۰۰ میگیرند

 4. گروه وکلای نوین می گوید

  ممنون از مشاوره تلفنی خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما