وکیل کلاهبرداری مشهد

وکیل کلاهبرداری مشهد

 

موسسه حقوقی بین المللی راه امید 

برای گرفتن مشاوره کامل درباره کلاهبرداری و صحبت با وکیل متخصص در همین حیطه میتوانید به موسسه حقوقی راه امید اعتماد کنید.

این روزها هرکسی خود را بهترین معرفی میکند، ما اذعان به بهترین بودن نداریم اما در هرزمینه ای از قبیل موضوعات خانوادگی و حقوقی و کیفری وکیل متخصص در همان موضوع را در اختیار داریم تا متناسب با مشکل پرونده شما، بتوانیم بهترین و کامل ترین مشاوره و راهنمایی را ارائه دهیم تا با کمترین هزینه و زمان ممکن به بهترین راه حل برسید.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

وکیل کلاهبرداری در مشهد.«کلاهبرداری» از جمله جرائم علیه اموال است. قانون گذار در متون حقوقی تعریف شخصی از جرم کلاهبرداری ارائه ننموده و صرفا به بیان مصادیق و طرق ارتکاب آن پرداخته است.

در بیان تعریف کلاهبرداری، ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس و ارتشاء و کلاهبرداری چنین آورده است:  

«هرکس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکتها یا تجارتخانه ها یا کارخانه ها یا مؤسسات موهوم

یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیرواقع امیدوار نماید یا از حوادث یا پیش آمدهای غیر واقع بترساند و یا اسم و یا عنوان مجعول اختیار کند و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصاحساب و امثال آنها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد کلاهبردار محسوب و علاوه بر رد اصل مال به صاحبش به حبس از یک تا ۷ سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می شود.» 

مبحث اول: 

 ارکان تشکیل دهنده جرم کلاهبرداری 

گفتار اول: عنصر قانونی رکن قانونی «جرم کلاهبرداری» ماده ۱ ق.ت.م.م.آ.آ.ک. می باشد که متن ماده در بالا قید گردیده است. علاوه بر آن جرائم دیگری در امور بیمه، تجارت، ثبت و تصدیق انحصار وراثت مشمول مجازات کلاهبرداری می باشند که به شرح آن خواهیم پرداخت. 

 گفتار دوم: عنصر مادی  

هر جرمی متضمن ارتکاب فعلی از سوی بزه کار جهت مجرمانه بودن عمل می باشد، در «جرم کلاهبرداری» نیز که از جمله «جرائم مرکب» می باشد، مجرم با «توسل به وسایل متقلبانه» اموال بزه دیده را می برد و به این خاطر که جرم از دو عمل متفاوت جهت  بردن مال تشکیل یافته جرم مرکب نامیده می شود. از طرفی تا زمانی که اموال توسط مجرم تحصیل نگردیده عمل، کلاهبرداری نخواهد بود و می توان در حد شروع به جرم، عمل ارتکابی را مجازات نمود. از این روست که جرم کلاهبرداری مقد نتیجه (بردن مال غیر) می باشد.  

در خصوص رفتار مادی مرتکب رعایت چند شرط جهت مجرمانه بودن عمل الزامی است . 

کلاهبرداری

 الف) توسل به وسیله متقلبانه: در جرم کلاهبرداری وسیله ای که مورد استفاده .. قرار می گیرد، متقلبانه است؛ مانند استفاده از چک بانکی جعلی برای بردن مال فروش سکه بدلی به عنوان سکه طلا به دیگران. 

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص کلاهبرداری در مشهد اینجا کلیک کنید

ب) اغفال و فریب خوردن قربانی: مهم ترین مسئله در تحقق «جرم کلاهبرداری» اغفال بزه دیده می باشد. اگر قربانی علم به «متقلبانه بودن وسیله» و یا «کلاهبرداری» داشته باشد، این عمل مشمول جرم کلاهبرداری نخواهد بود، اغفال و فریب قربانی ممکن است با هر وسیله ای صورت گیرد و آنچه مهم است اغفال مجنی علیه می باشد، هرچند وسیله و یا عمل مرتکب در نزد عموم متقلبانه نبوده و یا عرف نوعا آن وسیله را  متقلبانه نداند. 

پ) تحصیل اموال: اموالی که قانون گذار بیان داشته دامنه وسیعی دارد. این اموال شامل، وجوه و یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصاحساب و امثال آن میباشد و در کل توسل به هر وسیله ای که موجب اغفال مجنی علیه باشد را در بر خواهد گرفت. 

 گفتار سوم: عنصر معنوی 

 برای آنکه عملی عنوان مجرمانه یابد بایستی «قصد ارتکاب جرم» و نیز «قصد حصول نتیجه»، علاوه بر عمل مرتکب احراز گردد. قصد ارتکاب جرم عبارت از قصد توسل به وسایل متقلبانه و قصد حصول نتیجه عبارت از هدف کلاهبردار جهت بردن مال غیرمی باشد. 

 برای مطالعه سایر مقالات حقوقی و کیفری و خانوادگی اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه ادامه مقاله اینجا کلیک کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود