آیا میشود در صورتی که همسرم نابارور باشد طلاق بگیرم؟

طلاق در صورت ناباروری زوج

 

سلام خسته نباشید . اگر مشکل ناباروری از زوج باشه حتی از طریق لقاح مصنوعی آیا زن میتونه طلاق بگیره؟

اینکه میگن باید مهریه رو ببخشه درسته؟

چنانچه دنبال وکیل خانواده هستید تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

سلام دوست عزیزم. اگربعد از گذشت پنج سال از عقد زوجین به دلیل عقیم  بودن یا عوارض جسمی دیگر از ناحیه زوج صاحب فرزند نشوند زن به استناد بند ده شروط عقدنامه(البته اگر به امضا طرفین

رسیده باشد ) می تواند طلاق بگیرد حتی اگر امضا نکرده باشند با توجه به اینکه صاحب فرزند شدن حق هر زنی و هدف اصلی از تشکیل زندگی مشترک می باشد زن می تواند دادخواست طلاق دهد در

مورد مهریه هم در صورتی که خواهد طلاق از حالت رجعی (قابل رجوع برای مرد در زمان عده )خارج بشه باید بخشی از مهریه تون رو بستگی به نظر قاضی یا توافق با همسر(مثلا ده هزار تومان ،یک سکه

،یک سوم مهریه ویا..)را ببخشید البته هیچ اجباری قانونی به بخشش همه مهریه نیست یعنی برخلاف تصور عام زن برای طلاق نیازی به بخشش همه مهریه خود ندارد مگر مگر اینکه با شوهر در این مورد

توافق کنند.

 

موسسه حقوقی بین المللی راه امید باداشتن نمایندپی هایی در سراسر کشوروتخصصی کردن پرونده ها به وکیل  مربوطه سعی درتسریع روندحقوقی پرونده شماعزیزان دارد

چنانچه دنبال وکیل خانواده هستید تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

5 نظرات
  1. محمد می گوید

    ـ سوال:آیا در اجرای قرار تامین خواسته می توان وجوه نقدی خوانده را نزد بانکهای داخلی یا خارجی توقیف کرد؟

    1. مشاور مربوطه می گوید

      پاسخ: برابر نظریه شماره۹۵۰۰/۷مورخ۱۴/۱۲/۱۳۸۵ اداره کل حقوقی قوه قضائیه : با توجه با ماده ۱۲۶ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی تصویب ۱۳۷۹ و مقررات قانون اجرای احکام مدنی مصوب سال ۱۳۵۶ در مورد تامین وجوه نقدی خوانده نزد بانکهای ایران در صورتی که چنین وجوهی شناسایی و معرفی شود با رعایت مقررات مذکور قابل تامین است.اما در مورد تامین و توقیف وجوه نقدی خوانده نزد بانکهای خارجی با توجه به شرایط اجرای احکام خارجی در ایران که در ماده ۱۶۹قانون اجرای احکام مدنی آمده است واز جمله این شرایط وجود قراردارد معامله متقابل و همچنین قطعی و لازم الاجرا شدن حکم می باشد درحالی که در فرض استعلام کشور و بانک مورد نظر خواهان مشخص نشده ودر نتیجه امکان بررسی وجود قراردادیا معامله متقابل وجود ندارد به علاوه قرارتامین حکم قطعی ولازم الاجرا تلقی نمی گردد و همان طور که اگر قرارتامین در کشور خارجی صادر می شد طبق بند ۴ ماده ۱۶۹در ایران قابلیت اجراء نداشت با عنایت به ملاک قانون مذبور چنین قراری که درایران صادر شده در خارج از ایران هم قابلیت اجراء ندارد.

    2. صالحه رضائی می گوید

      سلام. بله

  2. سمیه می گوید

    درصورتی که زن وکالت در طلاق گرفته باشد بعداز طلاق چکار کند که مرد رجوع نکند

    1. مشاورین متخصص می گوید

      پاسخ مشاور :
      رجوع که اجباری نیست که بخواهید برای جلو گیری از آن تدبیر خاصی بیندیشید .
      مرد در زمان عده( سه ماه پس از جاری شدن صیغه طلاق ) می تواند پیشنهاد رجوع به زن بدهد ، زن مخیر است که بپذیرد یا نپذیرد
      برچسب‌ها: طلاق, رجوع, وکالت در طلاق, طلاق رجعی, دعاوی خانودگی, حقوق خانواده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما