وکیل طلاق در ساری + فیلم آموزشی|حضوری رایگان|به روز شده ۱۴۰۲

وکیل طلاق در ساری |به روز شده 1402

وکیل خوب در زمینه طلاق در شهر ساری چه کسی است؟
لزوم داشتن وکیل برای طلاق در ساری

سلام وقتتون بخیر . میخوام از شوهرم جدا بشم در این مورد چند تا سوال دارم . ممنون میشم جواب بدین. میخواستم بدونم برای طلاق حتما باید وکیل بگیریم؟

سلام دوست عزیز در موضوع طلاق حضور وکیل الزامی نیست ولی از لحاظ اینکه معمولا افراد از حقوق قانونی خودشون اطلاعی ندارن و ممکنه در خیلی از موارد نتونن به حقشون برسن پیشنهاد میشه با وکیل مشورت کنن و در صورت امکان روند کارشونو به وکیل بسپارن.

پیدا کردن وکیل طلاق در ساری

من با چند تا وکیل صحبت کردم ولی نمیدونم خوب هستن یا نه،  چجوری میتونم یک وکیل خوب پیدا کنم؟

یک وکیل خوب باید چند ویژگی داشته باشه : یک وکیل خوب ابتدا باید محرم اسرار باشه و دومین ویژگی تعهد اخلاقی برای انجام صحیح امور محوله  هست و مورد بعدی  اینکه وکیل خوب باید بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به نتیجه مطلوب را انتخاب کنه،  یک وکیل خوب باید از معلومات حقوقی بالایی برخوردار باشه تا بتونه بهترین راه کارو به موکل نشون بده.

 در این مورد سامانه وکیل نوین با معرفی بهترین وکلا در سراسر کشور و همچنین پیگیری تیم سی آر ام در تمام مراحل روند پرونده همراه مراجعین عزیز می باشد و چنانچه موکل بنا به هر دلیلی ازوکیل معرفی شده رضایت نداشته باشه  پرونده موکل محترم به وکیل دیگری سپرده میشه .

تقاضای طلاق در ساری به دلیل پرداخت نکردن نفقه

با توجه به اینکه شوهرم ۲سال هست که منو پسر۷ ساله ام رو ترک کرده و هیچ نفقه ای پرداخت نمیکنه، من میتونم تقاضای طلاق بدم؟

در قانون ایران حق طلاق درشرایط عادی با مرد هست و تا زمانی که مرد رضایت نده حکم طلاق صادر نمیشه البته نکته قابل توجه و مهم اینه که روز اول ازدواج در سند ازدواج ۱۲ مورد هست که مرد به خانم ۱۲ مورد وکالت برای طلاق داده است که خانم در صورت محقق شدن هر کدام از این موارد میتواند بدون رضایت شوهرش طلاق خود را بگیرد مثلا  درصورت  عدم پرداخت نفقه توسط مرد ،زن در زندگی زناشویی در عسر و حرج باشه ، مرد به مدت شش ماه متوالی زندگی مشترک را ترک کنه  در مورد شما با توجه به اینکه شوهرتون نفقه پرداخت نمیکنن میتونین برای طلاق اقدام کنین. 

روش گرفتن مهریه با درخواست طلاق در ساری

 

وکیل طلاق در ساری

 

اگر تقاضای طلاق بدم میتونم مهریه ام رو از شوهرم بگیرم یا نه؟

هیچ اجباری به بذل مهریه نیست شما میتونین دادخواست مطالبه مهریه رو به دادگاه تقدیم کنین و چنانچه همسرتون مالی دارن میشه از طریق اجرای ثبت توقیف کنین قابل ذکر است که در طلاق یک طرفه در صورت محقق شدن بعضی از بند های سند ازدواج هم طلاق خود را بگیرید و هم مهریه خود را مطالبه نمایید و اما در صورتی که طلاق شما طلاق توافقی باشد.

برای اینکه راحت تر بتوانید مشکل خود را راحت تر حل کنید با وکیل طلاق در ساری بهترین مشاوره را داشته باشید.

در اینصورت وصول مهریه و یا ابراء آن به صورت توافقی و سازش بین طرفین میباشد که در این صورت زوج اجازه طلاق میدهد و در عوض میتواند از زوجه در خواست ابراء و بخشش مهریه نماید ویا خیر علاوه بر طلاق مهریه خود رو در یافت کنند ( به زبون عامیانه هرچی توافق کنین مثلا ما مورد داشتیم حتی زوجه مبلغی هم به زوج داده تا زوج راضی به جدایی و طلاق شده و بلعکس مرد هم مهریه را کامل یا میزانی از آن را داده ) این امر توافقی است .

گرفتن جهیزیه در ساری

تکلیف جهیزیه ام چی میشه؟ شوهرم میتونه اجازه نده که جهیزیه ای که خودم آوردم رو ببرم؟

جهیزیه ای که زن با خودش به منزل شوهر میبره به معنای این نیست که زوج مالک آنها میشه و فقط میتونه از وسایل استفاده کنه و هر زمانی که زن بخواد میتونه جهیزیه روپس بگیره چرا که تهیه وسایل به عهده زوج است که البته با لیست سیاهه یا فاکتور خرید و در صورتی که هیچکدوم از اینها موجود نباشه باید شاهد داشته باشه و مرد به هیچ عنوان نمیتونه وسایلی رو که زن به عنوان جهیزیه با خودش به منزل شوهر آورده رو برنگردونه.

در این رابطه چنانچه میخواهید مفصل اطلاعات در زمینه جهیزیه بدست بیاورید من توصیه میکنم مقاله استرداد جهیزیه را مطالعه کنید ( برای دیدن مقاله و مراحل استرداد جهیزیه اینجا را کلیک کنید )

مدارک لازم برای طلاق در ساری

برای اینکه برای طلاق به وکلای سامانه وکیل نوین وکالت بدم چه مدارکی لازم هست؟

برای ثبت دادخواست طلاق باید شناسنامه و کارت ملی و همراه دالشتن سند ازدواج الزامی هست .شما مدارکتون رو به وکیلی که ما بهتون معرفی میکنیم ارائه میدین و همچنین وکالت نامه مربوطه رو که وکیل بهتون ارائه میدن رو امضا میکنین و در قبال مدارکی که به وکیل طلاق در ساری ما سپردین رسید دریافت میکنین . وکلای ما اقدامات لازم رو انجام میدن و نتیجه از طریق تیم سی آر ام و وکلا به شما اطلاع رسانی میشه قابل ذکر است که درصورتی که هر کدام از مدارک بالا را نداشتید راه حل گرفتن المثنی به فوریت نیز هست .)

 

راضی کردن شوهر برای طلاق توافقی در ساری

اگر بتونم شوهرمو برای طلاق توافقی در ساری راضی کنم میشه راهنمایی کنید که به چه صورتی هست؟

در طلاق توافقی زن و مرد در مورد تمام حقوقاتشون ام از مهریه و نفقه و جهیزیه و در صورت داشتن فرزند حضانت فرزندان به توافق میرسند و همه موارد توافق شده را در صورتجلسه مکتوب میکنن .مکتوب کردن توافقات به منظور جلوگیری از سوءتفاهم احتمالی طرفین در جریان روند کار است.برای اینکه مشکل شما زود تر حل بشه با وکیل طلاق در ساری مشاوره شوید

 

طریقه اقدام با توافقنامه برای طلاق توافقی در ساری

اگر شوهرم توافق نامه امضا بکنه ولی حاضر نشه که بیاد دادگاه چجوری باید اقدام کنم؟ میشه وکیل بگیریم براش یا نه؟

در مورد طلاق توافقی اگریکی از طرفین یا هردو نفر تمایلی به شرکت در جلسات دادگاه نداشته باشن  میشه پرونده رو به وکیل سپرد تا روند پرونده روپیش ببره . اگر همسر شما با طلاق توافقی موافق باشن ولی نخوان تو دادگاه حضور پیدا کنن ، باید به وکیل مراجعه کنن و وکالت نامه مربوط به طلاق توافقی رو تکمیل کنن و ادامه مراحل رو به وکیل بسپارن

 بهتره وکیلی داشته باشین که متعهد و منضبط و با وجدان داشته باشید تا به بهترین نحو پرونده شما رو به اتمام برسونه ، سامانه وکیل نوین با داشتن وکلای متخصص و مجرب آماده خدمت رسانی به هم وطنان عزیز در اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران می باشد

وکیل طلاق در ساری

مراحل طلاق توافقی در ساری

وکیل طلاق در ساری

لطفا توضیح بدین که طلاق توافقی چه مراحلی داره؟

برای طلاق توافقی لازمه که طرفین به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنن و درخواست خودشونو ثبت کنن  ، مرحله بعدی تعیین وقت و ابلاغ اون به طرفین هست  که طرفین درتاریخ مشخص شده تو دادگاه حاضر میشن و دلایل خودشونو در باره عدم سازش عنوان میکنن.

قاضی محترم در جلسه اول زوجین رو به مراکز مشاوره معرفی میکنن مشاور باید معتمد دادکستری باشه در انتهای جلسات مشاوره باید نظر مشاور به دادگاه اعلام بشه و قاضی با توجه به نظر مشاور و چنانچه زوجه در دادگاه ادعا کنه که دوشیزه هست باید به پزشک قانونی مراجعه نموده و گواهی بکارت دریافت کنه.و همچنین زوجه باید گواهی عدم بارداری راقبل از صدور حکم طلاق به دادگاه ارائه دهد.

مشاوره حضوری رایگان با وکیل طلاق در ساری

در دادخواست و بررسی آنها گواهی عدم امکان سازش را صادر میکند که این گواهی تا سه ماه اعتبار دارهکه به دفتر طلاق برای خواندن صیغه طلاق و ثبت آن مراجعه کنن، در صورتی که در مدت مقرر سه ماهه اقدام نکنن بعد از پایان سه ماه گواهی عدم امکان سازش فاقد اعتبار هست و باید برای طلاق توافقی مجدد اقدام کنند.

چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد وکیل طلاق در ساری  داشتین اینجا کلیک کنید

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در ساری 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

وکیل طلاق در ساری:

برای انجام پروسه طلاق که موضوع بسیار حساسی هم می باشد،اخذ یک وکیل خوب وخبره الزامی است. قوانین و مقررات طلاق نیاز به داشتن یک متخصص می باشد تا به خوبی مشکلات موجود در پرونده را مدیریت کند و چالش های آن را برطرف نماید. وجود وحضور یک وکیل می تواند دغدغه ها و نگرانی ها را برای مشکلات طلاق کاهش دهد زیرا بهترین وکیل طلاق در ساری به دلیل تجربیاتی که دارد به خوبی می تواند پرونده را به موفقیت برساند.

از این رو اخذ یک وکیل طلاق در ساری وحرفه ای ، دارای مزیت های زیادی است. به طور کلی تمامی پرونده های حقوقی در هر موضوعی به دلیل قوانین ومقرراتی که دارند نیاز به داشتن وکیل است.

قوانین طلاق در ایران:

مسائل وقوانین طلاق در قانون مدنی ذکر شده است.براساس ماده ۱۱۳۳تا ۱۱۴۵ این قانون ، طلاق در مورد عقد نکاح جاری می شود و انواع ازدواج موقت دارای خطبه طلاق نیستند. علاوه بر آن ، طرفین می توانند به صورت توافقی از هم جدا شوند که بهآن طلاق توافقی می گویند.بهترین وکیل طلاق در ساری به دلیل تسلط روی این قوانین می تواند مشاوره های لازم را به شما ارائه کرده و روند پیگیری پرونده را تسریع کند.

لازم به ذکر است در انتخاب یک وکیل طلاق در ساری نهایت دقت داشته باشید. تخصص ومهارت یک وکیل خوب مجرب است در بخش بعدی نکات مهم برای انتخاب یک وکیل مناسب آشنا خواهیم شد.

نکات ضروری برای انتخاب بهترین وکیل طلاق در ساری:

همان طور که گفتیم استفاده از وکیل پایه دادگستری برای پیگیری پرونده هی طلاق منجر به تسریع روند پرونده وباز شدن گره های احتمالی می شود. به همین دلیل ، شما نیز در مواجهه با مشکلات طلاق بهتر است بایک وکیل حرفه ای  و متخصص مشورت کنید و از او کمک بخواهید. برخی از نکات ضروری برای انتخاب بهترین وکیل طلاق در ساری شامل موارد زیر است:

۱.به تجربه وکیل در وکالت دعاوی حقوقی توجه کنیم

۲.از دانش وکیل و تسلط روی قوانین مدنی مطمئن شویم

۳.از وکلایی کمک بخواهیم که ازنظر اخلاقی قابل اطمینان باشند

  ۴.بهترین وکیل ساری باید توانایی ارائه مشاوره حقوقی آنلاین را داشته باشد

بنابراین تجربه وکالت در زمینه دعاوی حقوقی از اهمیت بسزایی برخوردار است. زیرا پرونده های طلاق گاهی اوقات بسیار پیچیده می شوند و وکلای مورد نظر باید تجربه مناسبی در وکالت دعاوی مرتبط با آن داشته باشند. علاوه برآن ، یک وکیل طلاق در ساری باید حریم خصوصی موکل خود را حفظ کرده و از افشای اطلاعات شخصی او خودداری نماید.

انواع طلاق به چند دسته تقسیم می شود؟

طلاق انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها دارای قوانین مخصوص به خود هستند. به طور کلی، طلاق قابل رجوع است. این یعنی طرفین می توانند پس از طلاق، مجدداً ازدواج کرده واصطلاحاً رجوع به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

طلاق بائن

طلاق رجعی

طلاق بائن به طلاقی می گویند که طرفین حق رجوع را نداشته باشند . این طلاق در ماده ۱۱۴۴ قانون مدنی ذکر شده و شرایط آن نیز عنوان شده است که بهترین وکیل طلاق در ساری روی آن مسلط است. اما طلاق رجعی همانطور که از اسمش پیداست ، طلاق قابل بازگشت است. به عبارتی دیگر، اگر طلاق نوع رجعی باشد، امکان رجوع طرفین وجود دارد.

مشاوره حضوری رایگان با وکیل طلاق در ساری

طلاق یک طرفه چیست؟

زوجین برای مسائل مالی و غیرمالی مانند حق حضانت فرزند، مهریه ، نفقه در طلاق توافقی و …. با هم به توافق می رسند . سپس برای طلاق هر ود درخواست می دهند ،اما در طلاق یک طرفه یکی از زوجین بدون حضور دیگری برای طلاق درخواست می دهد و مدارک  و مستنداتش را برای دادگاه ارسال می کنددر این حق و حقوق مالی و غیرمالی طرفین و نحوه پرداخت آن ها مشخص شود.

 شما می توانید با وکیل طلاق در ساری مشاوره شوید

طلاق از طرف مرد

در گذشته طلاق یک طرفه از طرف مرد بدون هیچ قید و شرط خاصی و به سرعت اجرا می شد. برای ثبت این طلاق فقط لازم بود که مرد حقوق مالی زن رابپردازدو به همراه دو شاهد به محضر مراجعه کند، سپس می توانست به راحتی همسرش را طلاق دهد دادگاه و مرجع قضایی نقش خاصی را نداشتند، امکان اینکه در شرایط طلاق از طرف مرد فرجام واهی توسط زن وجود نداشت و زوجه نمی توانست از این طلاق پیشگیری کند. همچنین به دلیل اینکه کوچک ترین اختلاف ها منجر به طلاق یک طرفه مرد می شد و رجوع از طلاق زیاد بود، قانون طلاق یک طرفه مرد اصلاح شد.

بر اساس ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی، مرد برای درخواست طلاق باید به دادگاه مراجعه کند، و مراحلی که برای طلاق یک طرفه مرد در نظر گرفته شده را مطابلق شرایط تعیین شده توسط قانون حمایت خانواده طی کند. پس از آن در صورت مورد تایید بودن طلاق یک طرفه مرد، دادگاه حکم طلاق را صادر می کند.

در این قانون همچنان حق طلاق با مرد است، اما مرد باید گواهی عدم سازش ارائه کند و حقوق مالی زن را به طور کامل بپردازد تا بتواند او را طلاق دهد.

طلاق از طرف زن

چون حق طلاق در ایران با مرد است طلاق یک طرفه از طرف زن پیچیده تر است وزن باید دلیل محکمه پسندی برای طلاق از همسرش به دادگاه ارائه کند. از جمله می توان به شروط ۱۲ گانه ضمن عقد اشاره کرد. طبق این شروط اگر مرد به بیماری لاعلاج کبتلا باشد یا اعتیاد آسیب زننده داشته باشد ، زن می توانذد مدارک لازم برای طلاق از طرف خود را ارائه داده و دادخواست طلاق را مطرح کند .

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود