از کیف‌قاپی تا سرقت حدی| کاهش مجازات سرقت در ارومیه | شماره وکیل سرقت در ارومیه

از کیف‌قاپی تا سرقت حدی

  • می‌شه یک وکیل خوب برای سرقت در ارومیه معرفی کنید؟

ما در این مقاله می‌خواهیم مطالب قانونی در مورد سرقت را از زبان وکیل سرقت در ارومیه مطرح کنیم و در نهایت ایشان را به شما معرفی کرده تا در صورت نیاز بتوانید مراجعه کنید.

چنانچه دنبال وکیل متخصص سرقت در ارومیه هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل سرقت برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

  • سرقت به چه معنی هست؟

وکیل سرقت در ارومیه می‌گوید که سرقت از نظر قانونی معنای خاصی دارد. در اصطلاح عرف وقتی شخصی وسیله دیگری را بدزد سرقت و دزدی رخ داده است. اما در قانون معنای سرقت گاهی خاص‌تر می‌شود به طوری که همین تفاوت معانی باعث به وجود آمدن انواع سرقت شده است. برای مثال اگر شما مثلا از مقداری طلا از یک گاوصندوق بدزدید، این نوع سرقت حدی می‌شود که مجازات سنگین‌تری نسبت به سایر سرقت‌ها دارد. یا اگر در خیابان کیف یک نفر را بزنید، جرم کیف‌قاپی محسوب می‌شود. بنابر گفته وکیل سرقت در ارومیه، ربودن مال دیگری تعریف قانونی جرم سرقت است.

  • انواع سرقت‌ رو می‌شه توضیح بدید؟انواع سرقت‌ رو می‌شه توضیح بدید؟

بنابر گفته وکلاء، در قانون ما به طور کلی دو نوع سرقت وجود دارد: سرقت حدی و سرقت تعزیری. سرقت حدی سرقتی است که شرایط و کیفیات و تمامی جزئیات آن در قرآن آمده است و مجازات آن هم قطع عضو سارق است اما سرقت تعیزی با تمام جزئیات در قرآن نیامده و بنابر قوانین کشور جرم محسوب شده و مجازات آن را قانو‌ن‌گذار تعیین می‌کند. به عقیده وکلاء، کیف‌قاپی، جیب‌بری، قالپاق دزدی، دله دزدی و … همگی از انواع سرقت تعزیری هستند. نمونه بازر سرقت حدی در کشور ما مربوط به زمانی است که طلایی را از گاوصندوق (به عنوان حرز طلا) یا ماشینی را از داخل پارکینگ یک خانه (به عنوان حرز ماشین) بدزدند. وکیل سرقت در ارومیه می‌گوید که حرز یک وسیله یعنی محلی که عرفا یک وسیله در آنجا نگهداری می‌شود. برای مثال اگر ماشینی را از کنار خیابان بدزدند، این سرقت تعزیری است چون خیابان محل نگهداری ماشین شخصی نیست! اما اگر همان ماشین را از داخل پارکینگ منزل بدزدند، این سرقت حدی است چون پارکینگ منزل نوعی حرز برای ماشین محسوب می‌شود. وکیل سرقت در ارومیه ادامه می‌دهد که هر وسیله دیگری نیز حرز مخصوص به خود را دارد. مثلا اگر یک لنگ گوشواره طلا را در خیابان بدزدند، این سرقت تعزیری است اما اگر همان گوشواره را از جعبه جواهرات داخل گاوصندوق منزل یا طلافروشی بدزدند، این سرقت حدی است چون عرفا محل نگهداری طلا گاوصندوق یا طلافروشی است. مثال دیگری که وکیل سرقت در ارومیه می‌زند این است که برفرض شما از کنار یک باغی رد می‌شوید که درخت سیب دارد. برخی از شاخه‌ای این درختان از دیوار باغ عبور کرده و وارد کوچه شده‌اند. شما اگر سیب‌هایی که از شاخه‌های تو کوچه آویزان هستند، بدزدید این سرقت تعزیری است اما اگر وارد باغ شوید و از درختان بالا بروید و سپس اقدام به سرقت سیب‌ها کنید، این یک سرقت حدی است چون حرز میوه درختان معمولا چهار دیواری هست که درخت در آنجا کاشته شده است خصوصا اگر ملک شخصی باشد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص سرقت در ارومیه اینجا کلیک کنید

  • آیا انواع سرقت از نظر مجازات باهم متفاوتند یا یکسان؟

بنابر گفته وکلاء همان‌طور که سرقت‌های از لحاظ کیفیت باهم تفاوت دارند، از لحاظ مجازات هم متفاوتند. برای سرقت‌های خیابانی و خفیف‌تر مجازات سبک‌تر و برای سرقت‌های حدی، مجازات‌های سنگین‌تری چون قطع عضو وجود دارد. وکیل  ادامه می‌دهد که البته برخی اوقات سرقت‌ها به گونه‌ای انجام می‌شوند که گرچه سرقت حدی محسوب نمی‌شوند ولی مجازات آن‌ها از سرقت‌های تعزیری بیشتر است. البته این سرقت‌ها در دسته‌بندی جداگانه‌ای قرار نمی‌گیرند، فقط مجازات آن‌ها بیشتر از سرقت‌های تعزیری و کمتر از سرقت‌های حدی است. وکیل سرقت در ارومیه این‌گونه مثال می‌زند که اگر سرقت در شب اتفاق بیفتد یا مسلحانه باشد، باعث افزایش مجازات می‌شود چرا که در هر دو مورد میزان ترس و وحشتی که در جامعه ایجاد می‌شود، از سرقت‌های تعزیری بیشتر است.

چنانچه دنبال وکیل متخصص سرقت در ارومیه هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل سرقت برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

  • چجوری می‌تونم مجازات سرقت برادرم رو کاهش بدم؟

بنا به عقیده وکلاء کاهش مجازات سرقت و یا افزایش آن برعهده قاضی است اما کاری که وکیل متخصص سرقت می‌تواند انجام بدهد این است که با مطالعه پرونده، می‌تواند دلایل و مدارکی را جمع‌آوری کند که باعث تخفیف مجازات سارق شود. وکیل سرقت در ارومیه ادامه می‌دهد برای مثال وکیل متخصص سرقت می‌تواند تشخیص دهد سرقتی که رخ داده، حدی است یا تعزیری و سپس دلایل و مدارک محکمه‌پسند را آماده کند. همچنین، در طول مراحل دادرسی می‌تواند برای مجازات آن تخفیف بگیرد. همچنین، در طول مدت زندان نیز وکیل متخصص سرقت می‌تواند مجازات تخفیف برای موکل خود بگیرد.

  • بین این همه وکیل، چطور می‌توانم وکیل سرقت در ارومیه را پیدا کنم؟

موسسه حقوقی بین‌المللی راه امید برای راحتی شما عزیزان سیستمی را طراحی کرده که بتوانید به راحتی با وکیل سرقت در ارومیه لینک شوید. کافی است که فرم زیر را کامل کنید؛ در این صورت، اطلاعات وکیل سرقت در ارومیه با پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما