وکیل کلاهبرداری در ساری|حضوری رایگان |{آپدیت ۱۴۰۳}

وکیل کلاهبرداری در ساری

 

بهترین وکیل کلاهبرداری در ساری در سامانه وکیل نوین توانست به من کمک کنه که خیلی زود مبلغ هنگفتی را که ازم کلاهبرداری کرده بودند، پس بگیرم. شما هم اگر به وکیل کلاهبرداری در ساری نیاز داشتید، می‌توانید با بهترین وکیل کلاهبرداری در سامانه وکیل نوین ارتباط برقرار کنید.

 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در ساری 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

امروزه علاوه بر گسترش دامنه معاملات مشروع و عرفی و مزایایی که برای اشخاص ارتباط وجود دارد، کلاهبرداری‌هایی توسط بعضی اشخاص انجام می‌شود که نه تنها موجب آلودگی معاملات اشخاص رابطه شده بلکه جامعه را نیز دچار تبعات بعدی خواهد کرد. کلاهبرداری با گسترش استفاده از اینترنت و وسایل ارتباطی از حالت قدیمی خود خارج و در بستری جدید به نام فضای مجازی در حال انجام است. بعضا نیز این گونه کلاهبرداری‌ها را چون در محیط مجازی است، از جنس کلاهبرداری نمی‌دانند؛ حال آنکه در تعریف کلاهبرداری آمده است، شخص یا اشخاصی با فریب و نیرنگ و استفاده از وسائل متقلبانه، اموالی را به دست آورند؛ بنابراین، شامل کلاهبرداری در فضای مجازی هم می‌شود.

اثبات برخی از کلاهبرداری‌ها و ارکان آن کار دشواری است -به خصوص اگر کلاهبردار رد و مدرکی از خود باقی نگذارد- و نیاز به وکیل متخصص کلاهبرداری در ساری دارد. بنابراین، با توجه به پیچیدگی‌های جرم کلاهبرداری، به شما پیشنهاد می‌شود که قبل از طرح شکایت کیفری با وکیل متخصص و باتجربه در این خصوص مشورت شود؛ چرا که ناآگاهی در نحوه شکایت می‌تواند موجب تضییع حق مالباخته شود.

در راستای جرم کلاهبرداری موسسه حقوقی بین‌المللی راه امید بر آن شد که وکیل متخصص در زمینه کلاهبرداری را شناسایی کرده و به شما عزیزی که درگیر پرونده کلاهبرداری هستید معرفی نماید. سامانه وکیل نوین در ساری با داشتن وکلای متخصص در این حوزه به صورت کاملا وکیل کلاهبرداری در ساری در حال فعالیت می‌باشد.

در سامانه وکیل نوین تیمی از کارشناسان متعهد و همچنین تیم CRM (تیم پشتیبانی موکلین) پشتیبان موکلین عزیز می‌باشند به طوری که بعد از معرفی وکیل توسط کارشناسان ، تیم  CRMبا موکل محترم تماس می‌گیرند و پیگیر روند کار وکیل خواهند بود و چنانچه موکلی بنا به هر دلیلی از وکیل خود ناراضی باشد پرونده به وکیل دیگری ارجاع داده می‌شود.

 

چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر داشتین اینجا کلیک کنید

وکیل کلاهبرداری در ساری برای مجازات جرم

کلاهبرداری به معنای استفاده از وسایل متقلبانه برای فریب مردم و به دست آوردن اموال آن‌ها است. بنابراین، از هر وسیله‌ی متقلبانه‌ای که در این راه استفاده شود مثل اینکه کلاهبردار مدیر کارخونه است و یا یک مقام مهم دولتی است و … و باعث فریب خوردن اشخاص شود و اموال آن‌ها را از چنگشان در بیاورد، کلاهبرداری محسوب می‌شود. منتها تفاوتی که وجود دارد این است که اگر کلاهبردار دارای پست و مقام دولتی باشد و از مقام خود سوءاستفاده و کلاهبرداری کند، مجازاتش شدیدتر می‌شود. به این ترتیب،

مجازات کلاهبرداری از قرار زیر است:

  • اگر کلاهبرداری ساده باشد یعنی کلاهبردار از پست و مقام دولتی خود سوءاستفاده نکرده باشد، مجازات آن «حبس از ۱ تا ۷ سال و جزای نقدی معادل مال برده شده و رد اصل مال به صاحب آن» است.
  • اگر کلاهبرداری مشدد باشد یعنی کلاهبردار کارمند دولت باشد و از مقام خود سوءاستفاده کرده باشد، مجازات آن «حبس از ۲ تا ۱۰ سال و جزای نقدی معادل مال برده شده و رد اصل مال به صاحب آن و انفصال از خدمات دولتی به نحو دائم» است.

وکیل کلاهبرداری در ساری برای اثبات جرم

برای اینکه این جرم ثابت شود باید عناصر مادی آن ثابت شود. همان‌طور که در تعریف کلاهبرداری آمده، باید از وسایل متقلبانه‌ای استفاده شود. مثلا کلاهبردار خود را مدیر یک موسسه مالی و اعتباری معرفی کند که برای وامی که می‌خواهد بدهد باید خانه چند میلیاردی زیان‌دیده در گرو باشد. آن وقت پس از اینکه خانه را از چنگ فرد در می‌آورد، مشخص می‌شود که اصلا چنین موسسه‌ای وجود خارجی نداشته که بخواهد مدیر داشته باشد.

دومین رکن این است که شخص فریب ظاهرسازی‌های کلاهبردار را بخورد. اگر با وجود همه‌ی ظاهرسازی‌ها، خود شخص عاقل باشد و فریب نخورد، این رکن از جرم کلاهبرداری را نمی‌تواند ثابت کند و مالی را که از دست داده از طریق شکایت کیفری کلاهبرداری نمی‌تواند پس بگیرد بلکه باید از راه‌های دیگر استفاده کند.
نکته مهم این است که در کلاهبرداری استفاده از وسایل متقلبانه باید مقدم بر فریب باشد یعنی اول باید از وسایل متقلبانه استفاده شود، سپس، شخص فریب بخورد به طوری که اگر این وسایل متقلبانه وجود نمی‌داشت، شخص فریب نمی‌خورد.

آخرین رکن این است که مالی که کلاهبردار برمی‌دارد، متعلق به دیگری باشد. بنابراین، اگر مثلا الف یک خانه‌ای دارد که برای خودش است اما در اختیار ب است و الف به طریقی متقلبانه آن را از ب می‌گیرد، این کلاهبرداری نیست چون مال خودش است. کلاهبرداری زمانی است که الف با وسیله متقلبانه مالی ب را از او می‌گیرد.

علاوه بر  عناصر مادی، باید عناصر معنوی جرم کلاهبرداری نیز اثبات شود. عنصر معنوی این جرم این است که کلاهبردار در استفاده از وسایل متقلبانه (سوءنیت عام) و در گرفتن مال از شخص دیگری (سوءنیت خاص) قصد و عمد داشته باشد. چنانچه این عنصر معنوی توسط شاکی (زیان‌دیده) ثابت نشود، جرم انجام شده کلاهبرداری نخواهد بود و ممکن است عنوان دیگری داشته باشد.

ماده قانونی جرم کلاهبرداری

ماده قانونی (عنصر قانونی) جرم کلاهبرداری ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مصوب ۱۵ آذر سال ۱۳۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام و دو تبصره آن است.

بر اساس ماده ۱ این قانون:

«هر کس از راه حیله و تقلب، مردم را به وجود شرکت‌ها یا تجارتخانه‌ها یا کارخانه‌ها یا موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع امیدوار کند یا از حوادث و پیش‌آمدهای غیرواقع بترساند یا اسم یا عنوان مجعول اختیار کند

و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر، وجوه یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصاحساب و امثال آن‌ها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد، کلاهبردار محسوب و علاوه بر رد اصل مال به صاحبش، به حبس از یک تا ۷ سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است، محکوم می‌شود.

وکیل کلاهبرداری در ساری

در صورتی که شخص مرتکب، بر خلاف واقع عنوان یا سمت ماموریت از طرف سازمان‌ها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت یا شرکت‌های دولتی یا شوراها یا شهرداری‌ها یا نهادهای انقلابی و به طور کلی قوای سه‌گانه همچنین نیروهای مسلح و نهادها و موسسات مامور به خدمت عمومی اتخاذ کرده یا اینکه جرم کلاهبرداری با استفاده از تبلیغ عامه از طریق وسایل ارتباط جمعی از قبیل رادیو، تلویزیون، روزنامه و مجله یا نطق در مجامع یا انتشار آگهی چاپی یا خطی صورت گرفته باشد

یا مرتکب از کارکنان دولت یا موسسات و سازمان‌های دولتی یا وابسته به دولت یا شهرداری‌ها یا نهادهای انقلابی به خدمت عمومی باشد، علاوه بر رد اصل مال به صاحبش به حبس از ۲ تا ۱۰ سال و انفصال ابد از خدمت دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است، محکوم می‌شود.»

  • تبصره ۱: «در کلیه موارد مذکور در این ماده در صورت وجود جهات و کیفیات مخففه دادگاه می‌تواند با اعمال ضوابط مربوط به تخفیف، مجازات مرتکب را فقط تا حداقل مجازات مقرر در این ماده ( حبس) و انفصال ابد از خدمات دولتی تقلیل دهد ولی نمی‌تواند به تعلیق اجرای کیفر حکم دهد.»
  • تبصره ۲: «مجازات شروع به کلاهبرداری حسب مورد حداقل مجازات مقرر در همان مورد خواهد بود و درصورتی که نفس عمل انجام ‌شده نیز جرم کلاهبرداری باشد، شروع‌کننده به مجازات آن جرم نیز محکوم می‌شود. مستخدمان دولتی علاوه بر مجازات مذکور چنانچه در مرتبه مدیر کل یا بالاتر یا هم‌ طراز آن‌ها باشند به انفصال دایم از خدمات دولتی و در صورتی که در مراتب پایین‌تر باشند، به شش ماه تا سه سال انفصال موقت از خدمات دولتی محکوم می‌شوند.»

جرائم کلاهبرداری در ساری

برخی جرایم هستند که در قوانین مختلف قانون‌گذار آن‌ها را در حکم کلاهبرداری آورده است. اثر اینکه جرایم زیر در حکم کلاهبرداری دانسته شده‌اند، این است که جرمی غیرقابل گذشت محسوب می‌شوند و رضایت شاکی فقط منجر به تخفیف  در ادامه به این قوانین پرداخته می‌شود:

 

وکیل کلاهبرداری در ساری

چانچه نیاز به اطلاعات بیشتر داشتین اینجا کلیک کنید

چه وکیلی در ساری تخصص جرم کلاهبرداری را دارد؟

در راستای جرم کلاهبرداری موسسه حقوقی بین‌المللی راه امید بر آن شد که وکیل متخصص در زمینه کلاهبرداری در ساری را شناسایی کرده و به شما عزیزی که درگیر پرونده کلاهبرداری هستید معرفی نماید. سامانه وکیل نوین با داشتن وکلای متخصص در این حوزه به صورت کاملا تخصصی در ساری در حال فعالیت می‌باشد.
در سامانه وکیل نوین تیمی از کارشناسان متعهد و همچنین تیم CRM (تیم پشتیبانی موکلین) پشتیبان موکلین عزیز می‌باشند به طوری که بعد از معرفی وکیل توسط کارشناسان ، تیم  CRMبا موکل محترم تماس می‌گیرند و پیگیر روند کار وکیل خواهند بود و چنانچه موکلی بنا به هر دلیلی از وکیل خود ناراضی باشد پرونده به وکیل دیگری ارجاع داده می‌شود.

وکیل کلاهبرداری در ساری:

وکیل کلاهبرداری به وکیل پایه یک گفته می شود که نسبت به کلیه قوانین وحقوق کیفری آگاههی و تخصص کامل دارد که همواره علم و دانشش خود را در این زمینه با مطالعه و تحقق به روز می نماید.

ویژگی های بهترین وکیل کلاهبرداری در ساری

یک وکیل کیفری ماهر یک دارایی ارزشمند برای هر فردی است که با اتهامات کیفری روبرو شده است. بسته به مورد،ممکن است زندگی و آزادی یک فرد در به همین دلیل واجب است که شهروندان بهترین وکیل کیفری موجود را خطر باشد.

چنانچه با پرونده کلاهبرداری در شهر ساری روبرو شده اید، فرصت را پیدا کنند.  وکلای کیفری از تجربه بالایی بهره مند هستند و با تیکه بر آن می توانند مراحل پیشبرد پرونده را به بهترین شکل ممکن طی کنند و شانس موفقیت شما در پرونده را افزایش دهند.پرونده کلاهبرداری از حساسیت بالایی برخوردار است به همین خاطر باید به دنبال وکیل کاربلد در این حوزه باشید. کسانی که به وکیل  کلاهبرداری در ساری نیاز دارندباید موقع پیدا کردن وکیل کیفری موفق موارد زیر را در نظر بگیرید.

موضوع و حوزه های فعالیت بهترین وکیل کلاهبرداری در ساری:

اول از همه ، تجربه مهم است. به دنبال وکلایی باشید که چندین سال است در حوزه شما وکالت می کنند. آن ها می دانند که چطور سیستم های دادگاه محلی را هدایت کنند و همه قوانین مربوط به پرونده شما را تشخیص خواهند داد. علاوه لر این ، به دنبال وکلایی باشید که در دفاع کیفری تخصص دارند، زیرا این نشان دهنده آشنایی آن ها با استراژی ها و رویه های دادگاه است که به طور ویژه در چنین مواردی اعمال می شود . شاید تصور کنید که دسترسی به چنین وکلایی کار سختی است ولی شما فقط با وارد شدن به وب سایت راه امید وکالت آنلاین می توانید راه حت تر وکیل خود را انتخاب کنید..

روش و مراحل شکایت از جرم کلاهبرداری

آدم‌ربایی از جمله جرائم کیفری است. فرآیند رسیدگی به جرایم کیفری از مراحل طولانی و هزینه‌بری برخوردار است.

شما می توانید با وکیل کلاهبرداری در ساری مشاوره شوید ،که مراحل شکایت از جرم کلاهبرداری شما را پیگیری کنید.

رسیدگی در دادسرا:

این شکایت پس از ثبت شکواییه کلاهبرداری توسط زیان‌دیده (شاکی)، توسط معاونت ارجاع به یکی از شعب بازپرسی دادسرا ارسال می‌شود. دفتردار پس از وصول شکواییه آن را ثبت و پرونده را نزد بازپرس پرونده ارسال می‌کند. بازپرس پرونده نیز پس از بررسی محتویات شکایت طرح شده، دستور احضار دو طرف دعوای کیفری کلاهبرداری را به دفتردار خود می‌دهد. در ادامه احضاریه توسط مدیر دفتر شعبه بازپرسی تنظیم و برای دو طرف ارسال می‌شود.

هر دو طرف دعوای کیفری کلاهبرداری، روز رسیدگی در شعبه بازپرسی حضور می‌یابند و زیان‌دیده پرونده شکایت مندرج در شکواییه خود را دوباره مطرح می‌کند. متهم پرونده (کلاهبردار) نیز در دفاع ممکن است ایراداتی را به شاهد وارد کند که در این صورت دادگاه باید به این ایرادات رسیدگی نماید. پس از بررسی مدارک اولیه توسط بازپرس که در این راه ممکن است از آگاهی یا کلانتری – بسته به اهمیت موضوع- کمک گرفته شود، ممکن است قرار بازداشت موقت تا صدور حکم برای متهم به آدم ربایی صادر شود.

برای اینکه راحت تر راهنمایی شوید با وکیل کلاهبرداری در ساری مشاوره شوید.

رسیدگی در دادگاه:

جرم کلاهبرداری در صورت طرح در دادگاه، طرفین دعوا هر دو باید اقدام به اخذ وکیل نمایند. برای پرونده‌های کیفری، اخذ وکیل الزامی است و در صورتی که متهم تمکن مالی نداشته باشد، دادگاه برای او وکیل تسخیری استخدام می‌کند.
ممکن است زیان‌دیده از قرار صادره به دادگاه کیفری شکایت می‌کند. با ارسال پرونده به مجتمع قضایی، پرونده از سوی معاونت ارجاع به یکی از شعب دادگاه‌های کیفری ارسال می‌شود. قاضی دادگاه کیفری نیز پرونده را مطالعه می‌کند و دستور تعیین وقت جلسه رسیدگی می‌دهد. زمان رسیدگی، به هردو طرف در قالب یک اخطاریه ارسال می‌شود.وکیل کلاهبرداری در ساری

در روز جلسه رسیدگی، طرفین در جلسه رسیدگی دادگاه حاضر می‌شوند. شاکی، دلایل خود را ارائه می کند و در قابل متهم نیز دفاعیات خود را اظهار می‌دارد. قاضی ضمن شنیدن به اظهارات دو طرف و بررسی مدارک و دفاعیات دو طرف تصمیم لازم را می‌گیرد. اینکه مدارکی که ارائه می‌کند تا چه اندازه معتبر باشد، به رای و نظر قاضی بستگی دارد. در نهایت، ممکن است قاضی قرار صادره در دادسرا را استوار بداند یا اینکه آن را رد نماید.

بهترین وکیل کلاهبرداری در ساری:

وکیل کلاهبرداری با تجربه و کاربلد در زمینه حقوقی است که پرونده های بسیار زیادی در زمینه کلاهبرداری را با موفقیت به اتمام رسانده است، وکیلی که بیشترین تجربه و مهارت را در این زمینه دارد و به تمامی پیچ و خم های این حوزه آگاه است چرا که در محاکم کیفری و محاکم حقوقی رسیدگی به جرم کلاهبرداری از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و نیاز است به بهترین وکیل کلاهبرداری در ساری مراجعه شود.

در زمینه پرونده های کلاهبرداری همواره توصیه می شود که از وکلای کاربلد ومجرب کمک گرفته شود چرا که سپدن پرونده  های کلاهبرداری به وکلای غیرتخصصی  وکم سابقه میتواند منافع مادی شهروندان را ضایع کند و موجب تشدید مشکلات گردد.

کلاهبرداری چیست ؟

کلاهبرداری یکی از متداول ترین جرایم کیفری جهت به دست آوردن مال و موال به شکل نامشروع است که راه های انجام آن فریب، انجام دسیسه و سوء استفاده از اعتماد دیگران است . افزایش جرم کلاهبرداری موجب شده است وکیل کلاهبرداری که متخصص در رسیدگی به پرونده های کلاهبرداری است وارد میدان شود و روش های قانونی جهت حل پرونده کلاهبرداری را پیش روی متقاضیان قر ار دهد. به صورت کلی کلاهبرداری شیوه ه ای نوین از فریب دادن است نظیر کلاهبرداری های آنلاین که اموال افراد را از حسابشان خارج کرده و به تصرف خود در می آورند.

وکیل کلاهبرداری در ساری:اینترنتی در قانون

به طور کلی ، تمامی کلاهبرداری هایی که در بستر اینترنت و رایانه اتفاق می افتد، جزء براساس ماده ۱۳ قانون . کلاهبرداری های رایانه ای هستند که قوانین خاص خود را دارد جرایم رایانه ای ، هرکسی که به طور غیر مجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی اقدام به انجام اعمال خلاف قانون کند،به مجازات محکوم خواهد شد.

علاوه بر آن، ماده ۶۷ قانون تجارت الکترونیک نیز به این نکته اشاره کرده است که اگر کسی با سوء استفاده از مبادلات الکترونیکی اقدام به ایجاد توقف یا مداخله کند به مجازاتی همچنین،براساس نظر قاضی دادگاه ،شامل حبس از یک تا سه سال محکوم خواهد شد امکان جزای نقدی نیز برای محکومین وجود دارد.

تجربه نشان داده است که بهترین وکیل کلاهبرداری اینترنتی ساری به دلیل تسلط روی این قوانین و تجربه بالا در وکالت پرونده های کیفری می تواند از حقوق شما در دادگاه دفاع کند و حق شما را بگیرید، زیرا حق گرفتنی است.

مصادیق کلاهبرداری اینترنتی کدام است؟

همان طور که گفتیم ، در قوانین مرتبط با کلاهبرداری اینترنتی، مواردی عنوان شده است که به طور دقیق ، مصادیق جرم کلاهبرداری را نشان می دهد. یک وکیل با تجربه و حرفه ای نیز می تواند این مصادیق را شناسایی کرده و از ادله لازم در برابر قاضی دادگاه را به بهترین شکل ممکن ارائه نماید.از جمله مصادیق جرم کلاهبرداری اینترنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱.ورود غیر مجاز اطلاعات

مطابق با قوانین ،وارد کردن اطلاعات در سیستم های رایانه ای به منظور انجام کلاهبرداری می تواند به عنوان جرم اینترنتی  در نظر گرفته شود که مجازات سنگینی نیز در پی دارد .

۲.حذف غیر مجاز اطلاعات

گاهی اوقات ، کلاهبرداران برای رسیدن به اهداف خود، به دنبال از بین بردن اطلاعات هستند. در چنین شرایطی ، یک وکیل خوب کلاهبرداری اینترنتی در ساری می تواند ابعاد پرونده را روشن کرده و قوانین لازم را به شما توضیح دهد.

 

۳.ایجاد اطلاعات فیک

اگر کسی با ایجاد کردن داده ها و اطلاعات فیک در سیستم های رایانه ای به دنبال کلاهبرداری اینترنتی باشد،می توان این اقدام را به عنوان جرم در نظر گرفت و در مجامع کیفری آن را پیگیری کرد.

۴.متوقف کردن دسترسی به اطلاعات

ایجاد وقفه و جلوگیری کردن از دسترسی به اطلاعات در رایانه و اینترنت می تواند به عنوان جرم پیگیری شود. به عنوان مثال ، اگر دسترسی به اطلاعات حساب بانکی را متوقف کنیم ،دچار جرم شده و مجازات خواهیم شد.

۵.ایجاد اختلال در سیستم ها اینترنتی

تمامی سیستم های رایانه ای و اینترنتی امکان هک شدن و ایجاد اختلال را دارند. حال اگر زیرا این کار ممکن است کسی به دنبال هک کردن این سیستم ها باشد، دچار جرم شده است ضرری های مادی و معنوی فراوانی را ایجاد کند.

معرفی وکیل کلاهبرداری در ساری 

چنانچه نمی‌دانید چگونه از حقتان دفاع کنید و یا اطلاعی ندارید که در ساری وکیل متخصص کلاهبرداری چه شخصی است، می‌توانید ابتدا در ساری که هستید،  فرم زیر را پر نمایید تا با کارشناس متخصص حوزه کلاهبرداری تلفنی و به صورت رایگان مشاوره حقوقی داشته و در ساری  وکیل متخصص معرفی گردد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در ساری 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی