وکیل مواد مخدر در زاهدان

 

 

وکیل مواد مخدر در زاهدان

 

سلام  مجتبی هستم کارشناس ارشد حقوق اگر الان دارین این مقاله رو میخونین با شکایتی تحت عنوان حمل مواد مخدر مواجه شدین و میخواین بدونین که چقدرش مجازات داره ؟ مجازات خرید و فروش مواد مخدر چیه ؟ آیا شرایط عفو داره ؟شرایط عفو سال ۱۴۰۰ چقدره ؟ یا اینکه نیاز به وکیل دارین ولی نمیدونین از کجا پیدا کنین ؟ یا اینکه وکیل میتونه کمکتون کنه ؟ اصلا نگران نباشین ضمن خوندن این مقاله و یک پرونده هیجان انگیز یا روی کلمه وکیل مواد مخدر در زاهدان یا روی تب زیر کلیک کنید تا با یک وکیل متخصص مشاوره بشید :

چنانچه دنبال وکیل متخصص مواد مخدر در زاهدان هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل مواد مخدر برای شما پیامک شود.

 • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

حمل و نگهداری مواد مخدر در زاهدان

نگهداری مواد مخدر می تواند به دلایل متعددی باشد گاهی فرد نگهدارنده خود به مواد مخدر اعتیاد دارد از این رو جهت استفاده شخصی  و به میزان مصرف خود، این مواد نگهداری می نماید اما گاهی هدف از نگهداری مواد مخدر توزیع و پخش مواد مخدر می باشد.

انواع روش های حمل مواد مخدر

حمل مواد مخدر با توجه به اینکه جرم و برای حمل آن مجازات در نظر گرفته شده، سبب شده است که گاهی سود جویان به هر عملی و لو اعمال خلاف شان انسانی متوسل شوند و اقدامات خود را در حمل مواد مخدر و تولید و توزیع آن  انجام دهند. از جمله شایع ترین موارد حمل مواد مخدر در سال های اخیر که بسیار شایع بوده است عبارتند از:

 •  در واژن
 •  با کبوتر
 •  با پهباد

پرونده هیجان انگیز مواد مخدر 

پرونده زیر از زبان موکل می باشد :

تابستون پارسال تصمیم گرفتیم با خانواده بریم زاهدان و بالاخره ۱۸ مرداد تونستیم بریم وقتی که رسیدیم خونه ایی که گرفته بودیم؛ من و پسر خاله ام برای خرید رفتیم بازار موقع برگشت متوجه شدیم که انگار ی نفر ماشینشو گذاشته جلو در حیاط طوری که نمیتونیم ماشین و بیاریم بیرون خیلی ذهنمون درگیر شد به همه همسایه ها گفتیم اما همه گفتن ماشین ما نیست وقتی پیدا نکردیم صاحب ماشین و پیاده رفتیم ناهار بگیریم

موقعی که رسیدیم خونه هنوزم ماشین اونجا بود ۴ساعت گذشته بود ولی خبری از صاحب ماشین نبود دیگ مجبور شدیم زنگ بزنیم به ۱۱۰ وقتی مامور اومد ماجرا رو گفتیم وقتی پلیس استعلام گرفت فهمیدیم که ماشین دزدیه و بالاخره بعد از چن ساعت پلیس ماشین و برد .

شب تنهایی تصمیم گرفتم برم قدم بزنم رفتم ی کافه که نزدیک خونه بود تا ی چایی بخورم که یک نفر نشست کنارم و بهم گفت که من صاحب اون ماشینم که جلو درخونه شما بود من شوکه شدم گفت خواهش میکنم داد نزن میخوام ی کاری بهت بگم انجام بدی ، برام گفتم چ کاری ؟گفت یک گلدون دارم میخوام برسونی به دست دوستم به خاطر اینکه زحمت اینو میکشی ۲۰ میلیون بهت میدم و کلی گریه کرد در نهایت منم قبول کردم چون راستشو بخواین دلم براش سوخت.

برای ارتباط مستقیم و حقوقی با بهترین وکیل مواد مخدر در زاهدان اینجا کلیک کنید.

وای!

فردا وقتی تو راه برگشت بودیم به ایست بازرسی رسیدیم پلیس ب خاطر سرعت زیاد ما رو نگه داشت پسر خاله ام ی مقدار با لحن تند با پلیس حرف زد و پلیسم گفت که میخواد ماشین و بگرده همه پیاده شدیم و شروع کرد به گشتن ماشین همه چیز و جزء به جزء میگشتن تا اینکه به گلدون رسیدن گلدون و پسر خاله ام برعکس گذاشته بود وقتی پلیس پلاستیکشو کشید

خاکاش ریخت رو زمین و یک پلاستیک مشکی افتاد رو زمین پلیس وقتی پلاستیک و برداشت بازش کرد یهویی دیدیم توش ۵۰ گرم مواد مخدر بود شوکه شده بودم نمیدونستم چیکار کنم؟ پلیس ماشین که خوابوند و هممون رفتیم پاسگاه.

وکیل مواد مخدر در زاهدان

وکیل مواد مخدر در زاهدان

اونجا بهم گفتن اگر میخوای با وکیل ات تماس بگیر تا بیاد منم نمیدونستم چبکار کنم تو شهر غریب زنگ زدم به یکی از دوستام که برام وکیل مواد مخدر تو زاهدان پیدا کنه اونم از طریق وکیل نوین مشاوره حقوقی گرفت و در نهایت تونستیم با یک وکیل قرارداد ببندیم با کمک وکیل و شاهدین ماجرا (تو کافه) تونستیم طرف و پیدا کنیم

و اون فرد طبق ماده ۵ مبارزه با حمل و نگهداری مواد مخدر به ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد و من از اون مخمصه ایی که توش گیر کرده بودم آزاد بشم و بی گناهیم ثابت شد.واقعا وجود یک وکیل خوب تو اینطور پرونده ها لازمه چون واقعا تو اون لحظه توانایی فک کردن و از دست میدی و کاملا گیج میشی و نیاز که یک نفر هم راهنمایی کنه هم بهتون کمک کنه.

مجازات نگهداری مواد مخدر چیست؟

ماده ۵ قانون مبارزه با مواد مخدر در باب مجازات حمل و نگهداری مواد مخدر چنین مقرر داشته است:

 1.  تا پنجاه گرم، تا دویست هزار ریال جریمه نقدی و تا سی ضربه شلاق.
 2. بیش از پنجاه گرم تا پانصد گرم، سه تا هفت میلیون ریال جریمه نقدی و ده تا شصت ضربه شلاق و شش ماه تا سه سال زندان.
 3. بیشتر از پانصد گرم تا پنج کیلوگرم، هفت میلیون تا سی میلیون ریال جریمه نقدی چهل تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و دو تا ده سال زندان.
 4. بالاتر از پنج کیلوگرم، سی تا پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی و ده تا بیست و پنج سال زندان و در صورت تکرار، اعدام و مصادره اموال به‌استثناء هزینه تأمین زندگی متعارف برای خانواده محکوم.

برای مطالعه بیشتر در مورد مواد مخدر اینجا کلیک کنید.

مجازات حمل مواد مخدر بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم

مجازات حمل مواد مخدر بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم از قرار :
شصت تا دویست میلیون ریال جریمه نقدی و پنجاه تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و پنج تا ده سال حبس . 
در صورت تکرار جرم حمل مواد مخدر به میزان بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرمبرای بار دوم ، علاوه بر مجازاتهای مذکور ، به جای جریمه نقدی ، اموال ناشی از همان جرم مصادره می شود . هم چنین در صورت تکرار برای بار سوم مجازات از قبیل اعدام و مصادره اموال ناشی از همان جرم خواهد بود . 

مجازات حمل مواد مخدر بیش از بیست کیلوگرم تا یکصد کیلوگرم

مجازات جرم حمل مواد مخدر بیش از بیست کیلوگرم تا یکصد کیلوگرم همان مجازات حمل مواد مخدر بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم است یعنی  شصت تا دویست میلیون ریال جریمه نقدی و پنجاه تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و پنج تا ده سال حبس .

علاوه بر اینکه به ازاء هر کیلوگرم اضافه ، دو میلیون ریال به مجازات جزای نقدی مرتکب اضافه می گردد . در صورت تکرار جرم حمل مواد مخدر بیش از بیست کیلوگرم تا یکصد کیلوگرممجازات آن اعدام و مصادره اموال ناشی از همان جرم خواهد بود . 

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل مواد مخدر در زاهدان اینجا کلیک کنید.

مجازات حمل مواد مخدر بیش از یکصد کیلوگرم

در صورت حمل مواد مخدر بیش از یکصد کیلوگرم مجازات همان مجازات گفته شده در دو مورد قبل ( حمل مواد مخدر بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم و حمل مواد مخدر بیش از بیست کیلوگرم تا یکصد کیلوگرم ) خواهد بود . علاوه بر این مرتکبین به حمل مواد مخدر بیش از یکصد کیلوگرم به حبس ابد نیز محکوم خواهند شد . و در صورتی که جرمشان را تکرار کنند مجازاتشان اعدام و مصادره اموال ناشی از همان جرم است . 

مجازات حمل و نگهداری مواد مخدر صنعتی شامل شیشه، هروئین، کراک و …

دقت کنید مجازات حمل و نگهداری مواد مخدر صنعتی به تناسب وزن ماده مخدر تفاوت دارد ولی تفاوتی در نوع ماده مخدر وجود ندارد به همین دلیل تمامی مواد مخدر صنعتی را در یک قالب آورده و مجازات حمل و نگهداری آنها را به تناسب مقدار و وزن بررسی خواهیم کرد.

مجازات حمل هروئین در سال ۱۴۰۱

بر طبق ماده ۸ قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر، هرکس هروئین، مرفین و کوکائین را وارد کشور کرده و یا حمل و نگهداری کند، با توجه به میزان آن به مجازات زیر محکوم می‌شود.

مجازات حمل و نگهداری ماده مخدر صنعتی ۱ تا ۵ سانتی گرم

صرفاً مجازات شلاق و جریمه نقدی دارد و قانونگذار حبس را در نظر نگرفته است که ۵۰۰ هزار ریال تا ۱ میلیون ریال جریمه نقدی و ۲۰ تا ۵۰ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.
هر سانتی گرم معادل یک دهم گرم می شود که اگر گرم را تقسیم بر ۱۰کنیم، حاصل یک سانتی گرم می شود.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل مواد مخدر در زاهدان اینجا کلیک کنید

مجازات حمل و نگهداری ماده مخدر صنعتی بیش ازپنج سانتی گرم تا یک گرم

از ۲ میلیون ریال تا ۶ میلیون ریال جریمه نقدی، ۳۰ تا ۷۰ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

نکته: قانونگذار با توجه به اثرات زیانبار مواد مخدر صنعتی معیار و ملاک تعیین مجازات را شدیدتر کرده است و حتی واحد کمتر از گرم را نیز جرم انگاری کرده است.

وکیل مواد مخدر در زاهدانمجازات حمل و نگهداری ماده مخدر صنعتی بیش از چهار گرم تا پانزده گرم

حبس به مدت ۵ تا ۸ سال، شلاق ۳۰ تا ۷۴ ضربه و ۲۰ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال تعیین کرده است.

مجازت حمل و نگهداری ماده مخدر صنعتی بیش از پانزده گرم تا سی گرم

۱۰ تا ۱۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و از ۴۰ میلیون تا ۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی

مجازات حمل و نگهداری ماده مخدر صنعتی بیش از سی گرم

مجازات آن اعدام و مصادره اموال بدست آمده از حمل و نگهداری ماده مخدر صنعتی

مجازات حمل و قاچاق حشیش

طبق ماده ۴ قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر هرکس به قاچاق و حمل حشیش بپردازد. براساس موارد زیر مجازات وی محاسبه می شود:
– مجازات ۵۰ گرم، تا ۴ میلیون ریال جریمه نقدی و تا ۵۰ ضربه شلاق (مانند مجازات ۳ گرم حشیش)

– مجازات بیش از ۵۰ گرم تا ۵۰۰ گرم، از ۴ تا ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی و ۲۰ تا ۷۴ ضربه شلاق 

در صورتی که دادگاه لازم بداند تا ۳ سال حبس

– مجازات از ۵۰۰ گرم تا ۵ کیلوگرم، از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی و ۵۰ تا ۷۴ ضربه شلاق

و ۳ تا ۱۵ سال حبس (مانند مجازات نیم کیلو حشیش)

– مجازات بیش از ۵ کیلوگرم، اعدام و مصادره اموال به استثنای هزینه تأمین زندگی متعارف برای خانواده محکوم

مجازات استعمال حشیش

اگر استعمال برای بار اول باشد، فرد به ۲۰ تا ۷۴ ضربه شلاق و ۱ تا ۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود. وقتی فرد معتاد باشد و به طور دائمی آن را مصرف کند، ۱ تا ۵ میلیون ریال جزای نقدی و تا ۳۰ ضربه شلاق، جریمه خواهد شد.

چنانچه دنبال وکیل متخصص مواد مخدر در زاهدان هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل مواد مخدر برای شما پیامک شود.

 • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

شرایط عفو مشروط در سال ۱۴۰۱

مجرمین مواد مخدر طبق بند نهم مشمولین عفو و رحمت اسلامی سال ۹۹، با داشتن شرایط زیر مشمول عفو می شوند:

 • میزان مواد مورد محکومیت فرد در هروئین و سایر مخدرهای صنعتی و مشتقات آن ها حداکثر ۵ گرم باشد.
 • میزان مواد مورد محکومیت در تریاک و مشتقات آن حداکثر ۵۰۰ گرم باشد.
 • مرتکب سابقه محکومیت نداشته باشد.
 • یک پنجم مجازات محکومیت خود را سپری کرده باشد.

تذکر: مجازات های تکمیلی مشمول عفو نمی شوند.

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما