وکیل کلاهبرداری در تهران+مشاوره حضوری رایگان ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸

آشنایی با بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران

وکیل کلاهبرداری در تهران

 

سلام رفیق؛ میدونم درگیر یک پرونده کلاهبرداری شدی که درحال جستجوی وکیل کلاهبرداری در تهران هستی، این قول رو بهت میدم که با استفاده از مطالبی که اینجا برای تو آماده کردم نه تنها اطلاعات کافی درباره جرم کلاهبرداری بدست میاری، بلکه بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران رو هم بهت معرفی می‌کنیم. اما در ابتدای کار لازمه تا با مفهوم کلاهبرداری آشنایی بیشتری داشته باشیم تا به درک بهتری از این امر و مراحل قضایی آن برسیم. پس ۵ دقیقه وقت بزار و مطالعه کن!

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در تهران

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

کلاهبرداری چیست؟

ابتدا اگر بخواهیم کلاهبرداری را به زبان ساده بیان کنیم باید بگوییم: “بردن مال دیگری به وسیله یا عملیات متقلبانه به همراه فریب دادن و اغفال کردن” اما خیلی ساده تر بخوام بهتون بگم، یعنی در سرقت و دزدی آقای دزد مستقیم میاد پولت سرقت میکنه و فرار میکنه ولی در کلاهبرداری این خودت هستی که پولت رو تقدیم آقای کلاهبردار میکنی!

کلاهبرداری در تهران چگونه رخ می‌دهد؟

 فرد کلاهبردار با استفاده از عوامل مختلفی همچون حقه یا فریب، مال و یا وسیله ای از فرد مقابل دریافت می کند که از نظر قانونی متعلق به خودش نیست. نکته ی حائز اهمیت در جرائم کلاهبرداری این است که فرد مال باخته اطلاعی از حقه و فریب فرد متقلب و کلاهبردار ندارد و فرد کلاهبردار به گونه ای جلوه می کند که گویی فردی قابل اطمینان است و قصد یا هدف شری ندارد. در ادامه برای نمونه به چند مورد کلاهبرداری که رواج بیشتری دارند، اشاره خواهیم کرد.

برای مشاوره رایگان و آشنایی بیشتر با وکیل پایتخت اینجا کلیک کنید.

مجازات کلاهبرداری در قانون

مادە ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری اشاره کرده است که:

هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکتها یا تجارتخانه ها یا کارخانه ها یا مؤسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیرواقع امیدوار نماید یا از حوادث و پیش آمد های غیرواقع بترساند و یا اسم و یاعنوان مجعول اختیارکند و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر، وجوه یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصاحساب و امثال آنها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد کلاهبردار محسوب و علاوه بر رد اصل مال به صاحبش، به حبس از ۱ تا ۷ سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم میشود.

رفتار مجرمانه جرم کلاهبرداری

رفتار مجرمانه کلاهرداری باید به وسیله حرکت متقلبانه + بردن مال غیر باشد و این رفتار باید رفتار مثبت باشد، یعنی اگر فردی به اشتباه و با تصور اینکه آقای الف مسئول امور مالی است مبلغی را به دست او دهد و آقای الف هم با اینکه میداند مسئول امور مالی نیست و سکوت اختیار کند، در اینجا کلاهبرداری رخ نداده است. استفاده از وکیل کلاهبرداری درتهران در اثبات این امر می‌تواند کمک کننده واقع گردد.

شرایط و اوضاع و احوال تحقّق جرم کلاهبرداری

از میان همه شرایطی که جهت تحقّق کلاهبرداری وجود دارد این ۳ شرط بسیار دارای اهمیت است:

  1. متقلّبانه بودن وسایلی که کلاهبردار از انها برای اغفال دیگران استفاده می‌کند.
  2. اغفال و فریب قربانی
  3. بردن مال متعلق به دیگری

 

وکیل-کلاهبرداری-در-تهران

 

فروش مال غیر:

به معنای انتقال نامشروع وغیر قانونی هر قسم مال متعلق به غیر عینا یا منفعتاتوسط اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی به دیگری با سوءنیت وبه همراه مقدمات قبلی درقالب عقود به منظور به دست آوردن منافع مادی به شکل مال غیر.این جرم صورت خاص کلاهبرداری می باشد ونیاز به وسیله متقلبانه دراین جرم نمی باشد صرف فروش مال غیر کلاهبرداری محقق می شود.

این مورد از کلاهبرداری بیشتر در قسمت شمال کشور به علت عدم زمین های سند دار در آن منطقه رخ میدهد و به همین علت استعلام مالکیت زمین امری دشوار و نشدنی در آن منطقه است. پیشنهاد میکنم در صورتی که چنین اتفاقی برای شما رخ داده سریعا با وکیل کلاهبرداری در تهران تماس حاصل کنید.

۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸ و ۰۲۱۲۲۲۲۱۶۶۳

تبانی و مواضعه برای بردن مال دیگری:

یکی از صورت های خاص جرم کلاهبرداری است یعنی به زبان ساده دویاچند نفر برای بردن مال دیگری بااقامه دعوای سوری تبانی می کنند در مورد مجازات آن از قوانین کلاهبرداری تبعیت می کند.

برای گرفتن مشاوره حضوری رایگان از وکیل کلاهبرداری در تهران اینجا کلیک کنید.

مجازات کلاهبرداری:

مجازات کلاه برداری به زبان ساده یک تا هفت سال حبس به علاوه ی پرداخت جزای مالی به فرد مال باخته و رد مال می باشد.

مجازات کلاهبرداری مشدد نیز به مراتب دو تا ده سال حبس به علاوه‌ی جزای نقدی معادل مالی که کلاهبردار اخذ کرده است می باشد. همچنین فرد کلاهبردار، به انفصال دائم از خدمات دولتی دچار میشود. در صورتی که جرائم دیگری همانند اختلاس و فساد فی الارض نیز متوجه مرتکب باشد با در نظر گرفتن وضعیت تعدد مجازات حتی امکان مجازات های سنگین تری مانند اعدام نیز امکان پذیر است.

طبق قانون کاهش تعزیرات ۱۳۹۲ کلاهبرداری کمتر از۱۰۰میلیون تومان جزء جرایم قابل گذشت محسوب می شود ومجازات آن نصف میشود یعنی شش ماه تاسه سال و نیم تبدیل میشود.

 

کلاهبرداری اینترنتی:

کلاهبرداری اینترنتی یا رایانه ای در زمانی محقق می شود که فردی برای بردن متقلبانه مال غیر،ازبستر رایانه و اینترنت استفاده نماید دراینجا کلاهبرداری اینترنتی رخ داده است.دراین نوع کلاهبرداری مجرم و قربانی باهم ملاقات نمی کنند و قربانی هیچ اطلاعی از هویت کلاهبردار ندارد.

مجازات کلاهبرداری اینترنتی:

 ماده ۱۳ قانون جرائم رایانه ای مصوب۱۳۸۸ برابر با ماده ۷۴۱ قانون تعزیرات: “هرکس به طور غیر مجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل محو ، ایجاد یا متوقف کردن داده ها یا مختل کردن سامانه وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد .

 

لزوم داشتن وکیل کلاهبرداری در تهران

در صورتی که قصد تشکیل پرونده ی کلاهبرداری دارید و یا از شما کلاهبرداری شده است، داشتن وکیل مجرب و متخصص در زمینه ی ذکر شده الزامی است.(توصیه نویسنده این مقاله) چرا که در درجه ی اول، وکلا تجربه و دانش بیشتری در این زمینه داشته و می توانند پرونده ی شما را به راحتی پیگیری کنند.

در درجه ی دوم، وکیل کلاهبرداری شما قادر خواهد بود تا اموال فرد کلاه بردار را با طی کردن مراحل قانونی توقیف کند و به روند پیشرفت امور سرعت ببخشد.(به عبارتی پول رو زنده کنه)

از دیگر دلایلی که داشتن وکیل برای شما امری الزامی است، سرعت بخشیدن به مراحل پیگیری پرونده ی قضایی است. با داشتن وکیل، دیگر لازم نیست فرد موکل در دادگاه حضور داشته باشد. چرا که وکیل، خود برای پیش بردن پرونده کافی است.

وکیل-کلاهبرداری-در-تهران

اثبات جرم کلاهبرداری:

اولین شرط برای اثبات کلاهبرداری، این است که فرد کلاهبردار، به وسیله ی اعمال متقلبانه مال را از فرد دیگری دریافت کرده باشد. این اعمال بایستی پیش ازبردن مال صورت گرفته باشند.وسیله متقلبانه درکلاهبرداری بسیارمهم است اگر فاقد وسیله متقلبانه باشد جرم کلاهبرداری محقق نمی شود.به عنوان مثال اگر شخصی ادعا کند می تواند رای دادگاه را به نفع شما تغییر دهد ودر قبال آن پول دریافت کند اینجا کلاهبردار واقع نشده است زیرا که صرف دروغ ساده کلاهبرداری محقق نمی شود.

دومین شرط برای اثبات کلاهبرداری، فریب خوردن قربانی است. این بدان معناست که قربانی بدون اطلاع و به اصطلاح بدون آگاهی نسبت به مقاصد فرد کلاهبردار اقدام به همکاری و یا خرید چیزی از وی کرده باشد.درکلاهبرداری رضایت ظاهری لازم است اما رضات واقعی نباید باشد.باید فرد به معنای واقعی فربب بخورد.

برای اثبات جرم کلاهبرداری نیاز است تا وکیل کلاهبرداری در تهران بتواند اثبات کند که موکلش فریب خورده و فرد متقلب از ابتدا با مقاصد کلاهبردارانه با موکل وی وارد معامله شده است. نکته ی حائز اهمیت این است که وکیل مجرب می تواند به خوبی این ادعا را اثبات و متهم را محکوم کند.

اقرار به جرم کلاهبرداری:

مدتی است که اقرار به عنوان یکی از ادله ی جرم شناخته میشود. این بدان معناست که اگر فرد کلاهبردار، به انجام فعل کلاهبرداری اقرار کند، شخص متهم بوده و مجازاتی با توجه به جرم انجام شده در انتظار اوست.

شهادت به جرم کلاهبراری:

شهادت نیز همچون اقرار، به عنوان یکی از ادله ی اثبات جرم کلاهبرداری تلقی میشود. شهادت در اصطلاح قانونی به این معناست که اگر افراد دارای صلاحیت و تایید شده توسط دادگاه، به کلاهبرداری فردی از فردی دیگر شهادت دهند، فرد کلاهبردار پس از طی مراحل قانونی و اثبات صحیح بودن شهادت ها، مجرم شناخته خواهد شد و مجازات میشود. لازم به ذکر است که وکیل کلاهبرداری میتواند با چیدمان و انتخاب صحیح شاهدان، پرونده را به نفع خود پیش ببرد. 

 

 

 

مدت زمان رسیدگی به پرونده کلاهبرداری:

مدت زمان رسیدگی به پرونده کلاهبرداری بستگی به نوع پرونده و شرایط اوضاع احوال آن رابطه مستقیم دارد.ولی مطمئنا مشورت بایک وکیل متبحر دراین زمینه از اطاله دادرسی جلوگیری می کند.در صورتی که شخص کلاهبردار اموالی داشته باشد می تواند آن را فورا توقیف کند وبه روند رسیدگی سرعت می بخشد.

 

 

بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران

لازم به ذکر است که پرونده های کلاهبرداری عموما از حساسیت بالاتری نسبت به سایر پرونده ها برخوردار هستند. همین امر سبب می شود تا دادسرا ها و دادگاه های برگزار شده، حساس تر باشند. به همین خاطر داشتن وکیل کلاهبرداری در تهران، از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. وکیل مناسب باید علاوه بر علم و دانش تئوری، تجربه ی زیادی در این زمینه داشته باشد. یکی از بهترین راه ها برای انتخاب وکیل مناسب، رجوع به پرونده های گذشته ی وی است.

در آخر میتوان گفت که در اکثر موارد، این وکلا هستند که سرنوشت یک پرونده را تعیین می کنند. فارغ از جرم صورت گرفته، تاثیر وکلا بر پیش رفتن روند دادگاه و حکم نهایی بسیار زیاد است. در انتخاب وکیل، دقت بیشتری به خرج دهید!

 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در تهران

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود