وکیل تجاوز به عنف (زنا) در مشهد

وکیل تجاوز به عنف (زنا) در مشهد

سلام مجتبی هستم کارشناس ارشد حقوق زمانی که دارین این مقاله رو میخونین به این فک میکنین که میشه اینطور جرایم (تجاوز به عنف) رو اثبات کرد؟

چطوری فرد رو محکومش کنیم؟

یک وکیل چطوری میتونه کمکمون کنه ؟

چرا باید وکیل بگیریم ؟

اصلا نگران نباشین و این مقاله و یک نمونه از پرونده هایی که تو این نوع جرایم تونستیم اثبات کنیم بخونین و با یک وکیل مختصص در این زمینه (تجاوز به عنف ) مشاوره بشید:

چنانچه دنبال وکیل متخصص زنا در مشهد هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل زنا برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

تجاوز به عنف چیست؟

عنف در لغت به معنی خشونت و زور است و منظور از اصطلاح تجاوز به عنف انجام نزدیکی جنسی بدون رضایت زن و با استفاده از قهر و غلبه است.

پرونده عجیب تجاوز به عنف (زنا)

موضوع زیر از زبان یکی از موکلین می باشد :

دو سال قبل زمانی که ترم ۳ دانشگاه بودم یک همکلاسی داشتم به اسم فهیمه ، که یهویی دو ترم دانشگاه نیومد با اینکه درس هاش فوق العاده خوب بود اما این نیومدنش همه رو شوکه کرده بود. فهیمه ی دوست صمیمی داشت به اسم نوشین ، چون درسای فهیمه خیلی خوب بود و بیشتر بچه ها سوالاشونو از اون میپرسیدن ؛ بالاخره بچه ها یک روز تصمیم گرفتن که برن و از نوشین بپرسن که فهیمه کجاست ؟ چرا نمیاد؟

بچه ها وقتی بعد از کلاس از نوشین پرسیدن که فهیمه چرا دانشگاه نمیاد؟ نوشین یهویی حالش بد شد و نتونست جواب درستی بده و گفت که نمیدونه کجاست ! بعدش بلند داد زد و گفت : دیگ ازش نپرسن که فهیمه کجاست ؟!.

بعد از تقریبا ۷ ماه از ماجرای بعد کلاس ، ی روز تو خیابون وقتی که برای خرید لباس برای خرید با یکی از دوستام (امیرحسین) رفته بودم ، وارد یک مغازه شدیم که کنارش یک مطب روانشناسی بود ، درحال پرو لباس بودم که یهویی فهیمه رو دیدم که با حالت عجیبی در حالی که پدر و مادرش زیر بغلشو گرفته بودن و اونو میبردن به سمت ماشین ولی اون فقط داد میزدطوری که همه مردم تو خیابون بهش نگاه میکردن.

جهت مشاوره و معرفی وکیل متخصص تجاوز به عنف در مشهد اینجا کلیک کنید

وقتی خریدمو انجام دادم اومدم بیرون، دیدم هنوز فهیمه تو ماشین نشسته و خیره شده به پیاده رو ؛فهیمه وقتی منو و امیرحسین دید اشاره کرد که بیاین وقتی رفتیم جلو بعد از احوال پرسی ؛ پرسیدیم چرا دانشگاه نمیای ؟ گفت نمیشه که بیام ؛ولی خیلی دلم برای بچه ها تنگ شده به محضی که شرایطم خوب بشه میام . یهو بهم گفت که میخواسته بهم زنگ بزنه ! ولی شمارمو نداشته و بعدش من شمارمو بهش دادم .  

نحوه وقوع جرم:

فردا وقتی که کلاسم تموم شد ، فهیمه باهام تماس گرفت و گفت که میشه باهات صحبت کنم ؟منم که کلی شوکه شده بودم گفتم باشه ! کی؟ کجا؟ گفت که یک کافی شاپ جلو دانشگاه هست ساعت ۳ برم اونجا . وقتی فهیمه اومد ، شروع کرد به تعریف ماجرا که چرا تو این مدت نیومده و ازم کمک خواست ، گفت که حدودا ۷ماه قبل ؛  مجلس عروسی یکی از دوستاش دعوت میشه .

وقتی میخواد از اونجا برگرده ، آژانس میگیره ؛  ولی موقعی که سوار ماشین میشه متوجه میشه که اون ماشین ؛ آژانس نیست از راننده میخواد که پیاده بشه ولی راننده  در ماشین و قفل میکنه اصلا به حرفای فهیمه توجه نمیکنه و با سرعت از اونجا میره.

فهیمه شروع میکنه به سر و صدا که یهویی میبینه راننده با یک چاقو بزرگ اونو تهدید به قتل میکنه و میگه که سرجاش بشینه و سر و صدا نکنه ولی فهیمه بازم داد میزنه و تقاضای کمک میکنه ، راننده وقتی که میبینه فهیمه هنوز داره داد میزنه ؛  با یک دستمال بیهوشش میکنه ، بعد از چند ساعت وقتی فهیمه بهوش میاد میبینه  که یک گوشه ایی از خیابون افتاده در حالی که لباساش کاملا پاره شده و مورد تجاوز قرار گرفته ، بعد تو همون حال سریعا خودشو به یک مغازه که نزدیک اونجاست میرسونه و با نوشین تماس میگیره و ازش میخواد که بیاد دنبالش.

اشتباه و ترس از پیگیری ماجرا:

نوشین فورا خودشو میرسونه اونجا و فهیمه رو میبره خونه خودشون ، بعدش فهیمه ازش درخواست کرده که ی مدتی خونه نوشین بمونه و هیچکس هیچی نگه اونم موافقت میکنه ، نزدیک به ۲ ماه خونه نوشین زندگی میکنه و باهم تصمیم میگیرن که به خانواده فهیمه چیزی نگن و به اونا بگن که این مدت نوشین حالش خوب نبوده و نیاز به پرستار داشته و نوشین مجبور بوده ازش پرستاری کنه.

وقتی که صحبتاش تموم شد ؛ ازم خواست تا بهش یک وکیل خوب تو مشهد معرفی کنم تا بتونه مشاوره حقوقی بگیره ، منم گفتم باشه بهت خبر میدم.

راه پیدا کردن وکیل تجاوز به عنف:

 اونم گفت که منتظر خبر من میمونه .بعدش من از دوستم علی که قبلا برای یکی از فامیلاش مشابه این اتفاق افتاده بود ، پرسیدم که از کجا وکیل گرفته ؟ بهم سامانه وکیل نوین رو معرفی کرد و گفت اونا تو همه شهرا وکیل دارن و دفتر مرکزی شون مشهد و مشاوره حقوقی  دارن ، سریعا به فهیمه زنگ زدم و بهش وکیل نوین رو معرفی کردم . فهیمه بعد از مشاوره تصمیم گرفت که با یک وکیل قرارداد ببنده خلاصه بچه های وکیل نوین یک وکیل با حق الوکاله مناسب بهش معرفی کردن و اونم قرارداد بست ؛ وکیلش تونست  طبق ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی طرح شکایت کنه (زنای به عنف) و به اعدام محکوم کنه .

راه های اثبات جرایم تجاوز جنسی :

راه های اثبات جرم تجاوز جنسی در قانون به آن اشاره شده است:

اقرار : متهم باید ۴ مرتبه نزد قاضی اقرار نماید (اقرار نزد پلیس ملاک نیست) اگر بعد از اقرار متهم انکار نماید علم قاضی ملاک است.

شهادت : خیلی نمی توانید روی شهادت دیگران به خصوص در جرم تجاوز جنسی حساب کنید، به دلیل اینکه این نوع جرایم از جرایمی است که در خفاء اتفاق می افتد و در مقابل چشم دیگران نیست.

علم قاضی : عملا مهم ترین راه برای اثبات علم قاضی است، که می تواند ناشی از گزارش اولیه پلیس .نظریه ی پزشکی قانونی . اظهارات متهم در جلسات متفاوت. فیلم . عکس . صدا . روابط قبلی میان متهم و قربانی و.. باشد، که به حصول علم قاضی کمک می کند.

ریشه تجاوز جنسی چیست ؟

تجاوز جنسی به عنوان یک بزه معمولا به صور مختلف در قالب کودک‌آزاری از نوع آزار جنسی. زنای با محارم. سادیسم جنسی. پورنوگرافی و عورت‌ نمایی انجام می‌شود و در دو حالت ماسوخیسم و یا سادیسم یعنی خود‌آزاری و دیگرآزاری خودنمایی می‌کند.

در مجموع تعرضات جنسی توسط افرادی انجام می‌شود که از لحاظ شخصیتی و روانی متعادل نیستند. یا خود، قربانیان خشونت جنسی در دوران کودکی توسط افراد فامیل یا غریبه بوده‌اند. یا اینکه مورد ضرب و شتم پدر و مادر قرار گرفته‌ اند. و از جنس مخالف کینه به دل دارند.

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین دلایل تجاوز جنسی  ضعیف بودن و محدود بودن راه های اثبات جرم این نوع جرایم است.

وکیل تجاوز به عنف (زنا) در مشهد
وکیل تجاوز به عنف (زنا) در مشهد

مجازات تجاوز جنسی چیست؟

مطابق ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی حد زنا در موارد زیر اعدام است:
الف- زنا با محارم نسبی.
ب- زنا با زن پدر که موجب اعدام زانی است.
پ- زنای مرد غیر مسلمان با زن مسلمان که موجب اعدام زانی است.
ت- زنای به عنف یا اکراه از سوی زانی که موجب اعدام زانی است.
تبصره ۱- مجازات زانیه در بندهای (ب) و (پ) حسب مورد، تابع سایر احکام مربوط به زنا است.
تبصره ۲- هرگاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد.در حال بیهوشی. خواب یا مستی زنا کند. رفتار او در حکم زنای به عنف است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش، تهدید و یا ترساندن زن اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است.

جهت مشاوره و معرفی وکیل متخصص تجاوز به عنف در مشهد اینجا کلیک کنید

تخصص های وکلای راه امید در مشهد:

چنانچه شما دنبال وکیل متخصص در حوزه خانواده اعم از :طلاق ، نفقه ، مهریه ، جهیزیه ، تمکین ، حضانت فرزند ، اثبات نسب و… و یا حوزه حقوقی اعم از چک ، دعاوی ملکی ، ارث  ، اداره کار ، مالیات ، مطالبه وجه ، قرارداد.  و یا دعاوی کیفری منجمله کلاهبرداری ، سرقت ، فروش مال غیر ، خیانت در امانت ، جعل ، قتل ،تجاوز به عنف (زنا،دون زنا)، مواد مخدر ، جرایم سیاسی و تعزیرات  و…

چنانچه دنبال وکیل متخصص زنا در مشهد هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل زنا برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

چنانچه به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد مطالب فوق هستید اینجا کلیک کنید

مراحل پیدا کردن وکیل تجاوز به عنف در مشهد

  • ثبت درخواست وکیل یا مشاوره حضوری با وکیل تجاوز به عنف در مشهد.
  • اطلاعات وکیل متخصص تجاوز به عنف در مشهد را مشاهده و از طریق پیامک دریافت کنید.
  • با ۲ وکیل متخصص در مشهد تلفنی صحبت داشته باشید .
  • به دفتر وکیل مورد نظر در مشهد مراجعه کنید و در صورت صلاحدید عقد قرارداد وکالت نمایید .

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

1 نظر
  1. حمیرا می گوید

    وای وای چقد خوبه مقاله هاتون خیلی مفیده مرسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما