وکیل توهین در بوشهر

وکیل توهین در بوشهر

 

سلام مجتبی هستم کارشناس ارشد حقوق. اگر الان که دارین این مقاله رو میخونین بهتون توهین شده یا خدای نکرده به کسی توهین کردین.به این فک میکنین چطوری میشه توهین رو اثبات کرد ؟ آیا نوع توهین فرقی داره؟ مجازاتش چیه ؟ امکان داره محکومیت طرف رو بگیریم؟ آیا وکیل لازمه که بگیریم ؟ نگران نباشین این مقاله رو بخونین. و یک نمونه از پرونده های جذاب موکلین رو بخونین و با یک وکیل متخصص مشاوره بشید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل توهین در بوشهر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

توهین

برداشت هر شخصی از نوع توهین متفاوت می باشد. یک عده توهین رو فقط فحاشی ناموسی می دانند ولی در صورتی که در حقوق جزا یعنی کوچیک تر کردن کسی از طریق کلمات یا اعمالی که موجب سوءادب شخص تلقی شود. و همچنین در قرآن کریم در آیه ی ۱۴۷ سوره نساء،بدزبانی را مذمت می کند. با توجه به این تعاریف میشه فهمید که توهین تنها به بعضی از کلمات خاص خلاصه نمیشه.

پرونده جذاب یکی از موکلین در ارتباط با جرم توهین

پرونده از زبان یکی از موکلین می باشد :

سلام . یک ماه  قبل پسر همسایه رو به رویمون ازم خواستگاری کرد. و من بهش جواب رد دادم .(پسر همسایمون) منو کاملا زیر نظرگرفته بود.  و تمامی رفت و آمد های منو چک میکرد. دو ماه بعد از اون ماجرا من به صورت کاملا اتفاقی با یکی از دوستان اون پسر همسایمون  نامزد کردم. و یک روز که منو و همسرم در حال خرید بودیم. سلیمان (پسر همسایمون) منو و شوهرمو دید. و شروع کرد .به فحش دادن به منو و شوهرم ، جوری داد میزد و فحش میداد که همه ی مغازه دارهای اون خیابون ریختن بیرون و به ما نگاه میکردن . وای!!!!

راه پیدا کردن وکیل مناسب برای جرم توهین

شوهرم شب به من گفت  که سلیمان (پسر همسایه) از همکلاسیای دانشگام بوده ؛من که از شنیدن این حرف شوکه شده بودم به فرزاد (شوهرم) گفتم چرا زودتر به من نگفتی ؟ گفت فک نمیکردم برات مهم باشه ، دیگه تصمیم گرفتم ماجرا (خواستگاری سلیمان) رو به فرزاد بگم وقتی بهش گفتم فرزاد به من گفت : که بیا مسئله امروز و فراموش کنیم(فحاشی سلیمان تو بازار) چون سلیمان آدم خیلی خطرناکیه اگر شکایت کنیم ممکنه که وقتی من سرکار باشم بیاد و اذیتت کنه در نهایت تصمیم گرفتیم که بیخیال شکایت بشیم ، اما سلیمان بازم بیخیال نشد .

۳ ماه بعد در حالیکه داشتیم میرفتیم خونه مامانم یهویی دیدیم سلیمان بازم اومد همون کار ۳ ماه قبل (فحاشی تو بازار) رو تکرار کرد وای ! آبروم جلو در و همسایه رفت ، فرزاد میخواست به سلیمان حمله کنه اما من نذاشتم گفتم ولش کن فردا ازش شکایت میکنیم ،تصمیم گرفتیم که مشاوره حقوقی تلفنی بگیریم و بدونیم که باید چیکار کنیم، کلی گشتیم ؛ با وکیل نوین تو گوگل آشنا شدیم چون دقیقا همون چیزی بود که ما میخواستیم ینی مشاوره حقوقی تلفنی داشتن و بعد ما رو به یک وکیل توهین در بوشهر معرفی کردن.

خلاصه؛ رفتیم دفتر وکیل و تونستیم با یک حق الوکاله مناسب قرارداد ببندیم. وکیلمون با توجه شاهدین پرونده و استشهادیه محلی که جمع آوری شده بود (بازار،همسایه ها) و همچنین اقرار صریح متهم طرح شکایت کرد و سلیمان رو طبق ماده ۶۰۸ قانون تعزیرات به ۷۴ ضریه شلاق محکوم کرد.

تفاوت توهین و افترا

در وجه تمایز توهین و افترا باید گفت هدف از توهین خوارکردن فرد مقابل با توسل به صفت های زننده است.مثل اینکه به فرد اهانت شونده بگوید (مفسد)(کافر)و…

در صورتی که در افترا نسبت دادن عنوان مجرمانه به صورت صریح به فرد مقابل است با توجه به مدارک جعلی و ساختگی مثل اینکه فردی ،دیگری را به (دزدی از منزلش )متهم می کند و یکی از اقلام منزل خود را در خودرو فرد مقابل جاسازی می کند.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص توهین در بوشهر اینجا کلیک کنید

انواع توهین و مجازات 

توهین شامل دو نوع (ساده) و (مشدد) می شود:

ساده:در تعریف توهین ساده باید گفت. اهانت علاوه بر وصف مجرمانه دارای کیفیت مشدده نباشد.(یعنی براش مجازات سنگین در نظر گرفته نمی شود.) ،یعنی اینکه توهین اگر شامل قذف نشود. طبق ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی شامل ۷۴ ضربه شلاق یا جزای نقدی از پنجاه هزار تا یک میلیون ریال خواهد بود.

مشدد: در تعریف توهین مشدد باید گفت. که اهانتی است .که شامل مجازات سنگین می شود .و انواع مختلفی دارد:

توهین به مقدسات اسلام

در ماده‌ی ۵۱۳ قانون تعزیرات بیان شده.

که اگر شخصی به مقدسات اسلام یا یکی از پیامبران عظیم‌الشأن (ع) یا ائمه اطهار (ع) و یا حضرت فاطمه زهرا (س) توهین کند، درصورتی‌که شامل حکم ساب‌النبی شود (توهین به پیامبر)، اعدام و درغیراین‌صورت به یک تا پنج سال حبس محکوم می­‌شود.

وکیل توهین در بوشهرتوهین به رهبر فعلی و قبلی

قبل از انقلاب توهین به شخص اول مملکت بین ۳ماه تا سه سال حبس داشت بعد از انقلاب طبق ماده ۵۱۴ قانون تعزیرات هر کس به حضرت امام خمینی ، بنیانگذار جمهوری اسلامی رضوان ا… علیه و مقام معظم رهبری به نحوی از انحاء اهانت نماید به حبس از شش ماه تا ۲سال محکوم خواهد شد.

توهین به سایر مقامات دولتی ایران

ماده‌ی ۶۰۹ قانون تعزیرات بیان می­‌کند:

که اگر شخصی به رؤسای سه قوه، وزرا، یکی از نمایندگان مجلس و به‌طور کلی به یکی از کارکنان دولتی ایران درحین انجام وظیفه اهانت کند، مشمول سه تا شش ماه حبس یا ۷۴ ضربه شلاق و یا پرداخت پنجاه هزار تا یک میلیون ریال وجه نقد است.

توهین به مقامات سیاسی خارجی

ماده‌ی ۵۱۷ قانون تعزیرات پیش‌بینی کرده:

که اگر شخصی به یک مقام سیاسی خارجی که در خاک ایران به سر می­‌برد، اهانتی کند، به یک تا سه ماه حبس محکوم خواهد شد.

؛مشروط بر اینکه در آن کشور نیز در مورد مذکور نسبت به ایران معامله متقابل بشود.

مزیت وجود وکیل در جرم توهین

داشتن یک وکیل به خصوص در این پرونده ها علاوه بر راحت طی کردن روال قانونی یک پشتوانه خوب برای افراد هست چون عموما این نوع جرایم با تهدید همراه میشه افراد از شکایت صرف نظر میکنن و ادامه نمیدن بر خلاف تصور عموم که فکر میکنن که اگر شکایت نکنن فرد دیگه اون کار و تکرار نمیکنه کاملاه در اشتباه هستن چون متهم پیگیری نکردن شما رو نشانه ضعف شما میدونه و دوباره اون عمل رو تکرار میکنه افراد باید سریعا به دفتر وکیل مراجعه کرده و مشاوره بشن تا از خطرات بزرگ تر و تکرار جرم جلوگیری کنند.

تخصص های وکلای راه امید در بوشهر

چنانچه شما دنبال وکیل متخصص در حوزه خانواده اعم از :طلاق ، نفقه ، مهریه ، جهیزیه ، تمکین ، حضانت فرزند ، اثبات نسب و… و یا حوزه حقوقی اعم از چک ، دعاوی ملکی ، ارث  ، اداره کار ، مالیات ، مطالبه وجه ، قرارداد.  و یا دعاوی کیفری منجمله کلاهبرداری ، سرقت ،توهین،افترا، فروش مال غیر ، خیانت در امانت ، جعل ، قتل ، مواد مخدر ، جرایم سیاسی و تعزیرات  و…

امیدوارم . از. این .مقاله. لذت .برد.ه باشید .و برای درخواست وکیل و مشاوره از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

مراحل پیدا کردن وکیل توهین در بوشهر

  1. ثبت درخواست وکیل یا مشاوره تلفنی با وکیل توهین در بوشهر ( کلیک کنید )
  2. اطلاعات وکیل متخصص توهین در بوشهر را مشاهده و از طریق پیامک دریافت کنید
  3. با ۲ وکیل متخصص در بوشهر تلفنی صحبت داشته باشید .
  4. به دفتر وکیل مورد نظر در بوشهر مراجعه کنید و در صورت صلاحدید عقد قرارداد وکالت نمایید .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل توهین در بوشهر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

2 نظرات
  1. سمانه می گوید

    جالب بود پرونده 😬😬😬😬😬

  2. رضا می گوید

    به نظر من مفید بود مرسی از زحمات شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود