نام خانوادگی فرزند در روابط نامشروع

چنانچه در این حیطه نیاز به وکیل متخصص میباشید با شماره ذیل تماس حاصل فرمایید .

09xxxxxxxxx ( مشاهده شماره اینجا را کلیک کنید ).

نام خانوادگی فرزند در روابط نامشروع

 موسسه حقوقی بین المللی بهروش راه امید با داشتن وکلای متخصص در موضوعات مختلف و با تخصصی کردن

پرونده های حقوقی ،کیفری و خوانده سعی در هر چه بهتر و سریع تر انجام دادن کار حقوقی شما عزیزان را دارد.

 

 

آدرس:

قاسم اباد – بلوار شاهد -شاهد ۳۳ – برج ایلما – طبقه چهارم – واحد ۴۰۱

موسسه حقوقی بین المللی راه امید

 

حسن ما در تخصصی بودن ماست

 

درخواست وکیل

 

 

 فرزندی که از رابطه نامشروع متولد شود حق استفاده از نام خانوادگی پدر طبیعی خود را ندارد.

اگر پدر و مادر نامعلوم باشند :

دراین حالت به جای نام و نام خانوادگی والدین ، اسامی فرضی و آزاد برای فرد نوشته خواهد شد .

اگر تنها پدر نامعلوم باشد :

در این حالت فقط نام خانوادگی مادر به طفل داده خواهد شد .

نام-خانوادگی-فرزند-در-روابط-نامشروع

اگر پدر معلوم ولی رابطه نامشروع باشد :

در این حالت پدر مکلف به گرفتن شناسنامه است و نام خانوادگی پدر برای فرزند نوشته خواهد شد .

در صورتی که پدر و مادر یا لااقل پدر طفل مشخص نباشد، چه باید کرد؟

 «در موردی که ابوین طفل یا یکی از آن‌ها غیر‌معلوم باشد در ستون‌های مربوطه عبارتِ نامعلوم نوشته خواهد شد

و اگر بعدها، نسبت طفل به ‌واسطه اقرار مرد یا زنی بر حسب سند رسمی یا به واسطه دادنامه محرز گردد

اداره ثبت احوال اقرار مربوطه یا مفاد دادنامه را در حاشیه دفاتر مربوطه قید‌ خواهد کرد.»

هرگاه والدین فرد معلوم نباشند، به جای نام و نام خانوادگی والدین، اسامی فرضی و آزاد نوشته خواهد شد.

به این ترتیب، نام خانوادگی فرزند هم بر اساس نام خانوادگی فرضی تعیین می‌شود.

اگر شخص بالغ باشد، خودِ شخص نام دلخواه را انتخاب خواهد کرد؛ در این باره می‌توان از ملاک تبصره‌ ماده ۴۱ ق.ث.ا. بهره برد.

به هر روی، چنانچه نام‌های واقعی پدر و مادر بر اساس اقرارنامه یا حکم دادگاه مشخص شود،

نام خانوادگی فرضی اصلاح و تبعاً نام خانوادگی فرزند نیز تغییر خواهد کرد

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص تغییر نام خانوادگی اینجا کلیک کنید

در فرضی که پدر طفل نامشخص و مادر وی معلوم باشد، چه باید کرد؟

در صورتی که پدر معلوم نباشد فرزند با نام خانوادگی مادر نامیده می‌شود .

در صورتی‌ که‌ ازدواج‌ پدر و مادر طفل‌ به‌ ثبت‌ نرسیده‌ باشد اعلام‌ ولادت‌ و امضاء اسناد متفقاً به‌ عهده‌ پدر و مادر خواهد بود

و هرگاه‌ اتفاق‌ پدر و مادر در اعلام‌ ولادت‌ میسر نباشد سند

طفل‌ با اعلام‌ یکی‌ از ابوین‌ که‌ مراجعه‌ می‌کند با قید نام‌ کوچک‌ طرف‌ غائب‌ تنظیم‌ خواهد شد.

امتیاز ما
امتیاز شما
[مجموع: ۱ میانگین امتیازات: ۵]

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما