بهترین وکلای طلاق در مشهد

بهترین وکلای طلاق در مشهد

جستجوی وکیل طلاق 

برای جستجوی بهترین وکلای طلاق یکی از مناسب‌ترین راه‌کارهایی که با کمک آن می‌توانید، یک وکیل طلاق مناسب را در شهر مشهد شناسایی کنید، استفاده از وب سایت «راه امید» است. با مراجعه به وب سایت شما می‌توانید لیستی از وکلایی که به طور تخصصی در زمینه طلاق در شهر مشهد فعالیت می‌کنند را مشاهده کنید.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

طلاق یکی از موارد حقوقی است که متاسفانه در سال‌های اخیر، گریبان‌گیر عده زیادی از خانواده‌ها شده است. شهر مشهد یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور است که دومین آمار بالای طلاق را پس از تهران به خود اختصاص داده است. در نتیجه مراجعه به وکیل برای طلاق به یکی از پردرخواست‌ترین موارد حقوقی تبدیل شده است.

با توجه به این موضوع، موسسات حقوقی متعددی در شهر مشهد ایجاد شده‌اند که به این دادخواست‌ها رسیدگی می‌کنند. از سوی دیگر، افرادی سودجو به نام وکیل، از موکلان سو استفاده می‌کنند و حق الزحمه‌های زیادی را از آن‌ها دریافت می‌کنند. در مقابل دریافت این مبالغ، نه تنها خدمات کارآمدی به آن‌ها ارائه نمی‌دهند؛ بلکه حتی ممکن است مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد کنند. حال شاید بپرسید که با وجود چنین شرایطی، چگونه می‌توان یک وکیل مناسب و کاربلد در شهر مشهد برای رسیدگی به پرونده طلاق پیدا کرد؟ برای فهمیدن این موضوع، توصیه می‌کنیم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

رایج‌ترین دعاوی خانوادگی در مشهد

پیش از این که در رابطه با راه‌های شناسایی یک وکیل طلاق خوب در مشهد با شما صحبت کنیم، بهتر است رایج‌ترین دعاوی قانونی خانوادگی در مشهد را به شما معرفی کنیم که شامل موارد زیر هستند:

 • نفقه

با توجه به شان اجتماعی و نیازهای زن، مرد موظف است پس از ازدواج رسمی، دائمی و قانونی، شرایطی را برای زندگی همسر خود را فراهم کند که به آن نفقه می‌گویند. این نیازها شامل نیاز به خانه، اثاث زندگی، خوراک، پوشاک، هزینه‌های درمانی و بهداشتی است. همچنین چنانچه زن در منزل پدر خود و پیش از ازدواج خدمتکار داشته باشد یا هم اکنون به دلیل نقصان یا بیماری به خدمتکار احتیاج داشته باشد، مرد باید شرایط لازم را برای او فراهم کند.

بیشتر بخوانیم:وکیل نفقه در مشهد

 • تمکین

یکی دیگر از رایج‌ترین شکایت‌هایی که در دادگاه‎‌های خانواده و معمولا توسط مرد مطرح می‌شود، دعاوی تمکین است. چنان چه به هر دلیلی زن زندگی مشترک خود با مرد را ترک کرده و وظایف زناشویی خود را در برابر او به انجام نرساند، مرد می‌تواند شکایت خود را با عنوان دعاوی تمکین به دادگاه خانواده ببرد. البته چنانچه مرد به هر دلیلی وظایف زناشویی خود را انجام ندهد، زن می‌تواند مطابق با مواد ۱۱۰۲ و ۱۱۰۳ قانون مدنی اقامه دعاوی کند.

 • استرداد جهیزیه

استرداد جهیزیه یکی دگر از دعاوی رایج در دادگاه‌های خانواده است که به علت مفصل بودن بحث نمی‌توان آن را در این قسمت به طور کامل بررسی کرد.

 • حضانت فرزند

حضانت فرزند از دیگر موارد و شکایات رایج در دادگاه‌های خانواده است که مطابق با قوانین اختصاصی با آن برخورد می‌شود.

 • طلاق توافقی

این نوع طلاق جزء رایج‌ترین دعاوی مطرح شده در دادگاه‌های خانوادگی در شهر مشهد است، که امکان جدایی را آسان‌تر و سریع‌تر برای زوجین فراهم می‌کند. البته با وجود درخواست‌های زیادی که برای انجام طلاق به صورت توافقی در سال‌های اخیر در کشور مطرح شده است، قوانین جدیدی وضع شده‌اند که شرایط پیچیده‌تری را در رابطه با طلاق توافقی نسبت به سال‌های پیشین بیان می‌کنند. ایجاد این شرایط جدید به منظور ایجاد آمادگی بیشتر در زوجین به منظور تصمیم گیری بهتر در این مورد انجام شده است.

دلایل نیاز به وکیل طلاق

وکیل طلاق یکی از وکلای دعاوی خانواده است که به انجام راحت‌تر مراحل قانونی طلاق کمک می‌کند. وکیل خانواده با تسلط بر تمامی موارد از جمله تمکین، مهریه، حق حضانت، نفقه و… به ایجاد شرایط بهتری در طی پروسه طلاق و پس از آن کمک می‌کند. البته اهمیت این موضوع تنها به دوره درخواست طلاق و پس از آن محدود نمی‌شود و حتی شرایط پیش از ازدواج را می‌تواند در بر‌بگیرد.

درخواست وکیل طلاق در شهر مشهد اینجا کلیک کنید.

 

برای مثال:

چنانچه پیش از ازدواج، طرفین با یک وکیل طلاق در رابطه با مهریه و شرایط دریافت آن مشورت کرده باشند، زمان طلاق برای رسیدگی به این موضوع، دچار مشکل نخواهند شد. به خاطر وجود چنین دلایلی، زوجین باید پیش از ازدواج و به هنگام طلاق با یک وکیل خانواده مشورت کنند تا با مشکل مواجه نشوند و بتوانند پروسه‌های مربوط به طلاق را با در نظر داشتن حقوق قانونی خود به انجام برسانند.

بیشتر بخوانیم…

بهترین-وکلای-طلاق-در-مشهد-و-مشاوره-تلفنی

یک وکیل طلاق چه ویژگی‌ هایی دارد؟

از بهترین وکلای طلاق در مشهد یک وکیل طلاق واجد شرایط و مناسب، باید ویژگی‌هایی داشته باشد که بتوان با تکیه بر آن‌‌ها به او اطمینان کرد. از جمله ویژگی‌های یک وکیل خوب در مشهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یک وکیل خانواده واجد شرایط باید پروانه وکالت داشته باشد.
 • داشتن علم و دانش حقوقی لازم در زمینه رسیدگی به پرونده‌های خانواد از دیگر شرایط لازم برای انتخاب یک وکیل خانواده مناسب است.
 •  وکیل خوب باید فن بیان قوی داشته باشد و بتواند به خوبی از حق و حقوق موکل خود دفاع کند.
 • یک وکیل خانواده، صرفا برای دریافت پرونده شما و اخذ حق الزحمه وکالت، به موکل خود وعده‌های بی پایه و اساس نمی‌دهد.
 • وکیل خانواده‌ی خوب و مناسب به هیچ وجه نباید از بابت نتیجه کار به شما اطمینان خاطر بدهد.
 • او باید تمامی موارد مربوط به طلاق را برای شما با دقت روشن‌سازی و شفاف سازی کند.
 • یک وکیل نظر تخصصی خود را در رابطه با پرونده شما با صداقت و با استناد به قانون بیان می‌کند.
 • وکلای خوب هیچ‌گاه حق الزحمه‌ای بسیار بیشتر از آن چه که باید، از شما دریافت نمی‌کنند.
 • یک وکیل خوب باید در حفظ اسرار موکل خود، حتی پس از حل پرونده، امین باشد.
 • یک وکیل مناسب نباید از حد و حدودی که موکل برای انجام کار برای او تعیین کرده است، فراتر برود.

 

 

جهت مشاهده لیست ۱۵ نفر از بهترین وکلای طلاق مشهد کلیک کنید

چگونه می‌توان یک وکیل طلاق واجد شرایط در مشهد پیدا کرد؟

توجه داشته باشید که شما می‌توانید با توجه به شرایط و امکاناتی که در دسترس دارید، از همه آن راه‌کارها برای انتخاب وکیل استفاده کنید یا تنها به یک یا تعداد محدودی از آن‌ها اکتفا کنید.

پرس و جو از دوستان برای معرفی یک وکیل طلاق خوب

افرادی که ما در جامعه زمان زیادی را با آن‌ها سپری می‌کنیم، تاثیر زیادی روی تصمیم‌های ما دارند. از این رو مشورت با دوستان برای انتخاب یک وکیل طلاق واجد شرایط می‌تواند بسیار مفید باشد. اگر شما دوستان و آشنایانی در شهر مشهد دارید که در پروسه طلاق تجربه دارند، می‌توانید در این زمینه با آن‌ها مشورت کنید و از آن‌ها بخواهید تا تجربیات خود را درباره وکلای مختلف با شما در میان بگذارند.

شما از خدمات وکیلی می‌توانید استفاده کنید،که در گذشته مورد سنجش قرار گرفته است و به همین علت، شما اطمینان بیشتری نسبت به این شخص داشته باشید.

برای گرفتن طلاق توافقی ۱۰ روزه و مشاوره حضوری رایگان اینجا کلیک کنید.

اما توجه داشته باشید که در این روش ممکن است وکیلی به شما معرفی شود که در زمینه‌ای به غیر از حوزه خانواده و طلاق فعالیت دارد. این وکیل هر چند در زمینه کاری خود دارای تجربه و سواد کافی باشد؛ اما مسلما نخواهد توانست همانند یک وکیل طلاق شما را در این زمینه همراهی کند. به علاوه شما با استفاده از این روش، تعداد کمی از وکلا را خواهد شناخت.

استفاده از لمس دانش و تجربه برای جستجوی یک وکیل واجد شرایط

این شیوه یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن یک وکیل عالی و مناسب است. در این روش، شما مشابه با زمانی عمل می‌کنید که می‌خواهید لباسی را با لمس آن و کسب آگاهی در رابطه با جنس آن خریداری کنید. این روش با توجه به این که شما را به برقراری ارتباط و کسب اطلاعات درباره تعداد زیادی از وکلا تشویق می‌کند، به شما کمک می‌کند که وکلای مختلف و تجربه کاری آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید تا به دیدگاه روشن‌تری درباره انتخاب خود برسید.

بیشتر بخوانیم…

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود