وکیل سقط جنین در تهران

 

وکیل سقط جنین در تهران

 

سلام مجتبی هستم کارشناس ارشد حقوق موقعی که دارین این مقاله رو میخونین به این فکر میکنین  ؛ مجازات سقط جنین چیه ؟چجوری میشه در صورت اشتباه پزشک، ازش شکایت کرد؟ینی سقط جنین از طرف مادر هم جرمه ؟دیه داره؟نیاز به وکیل هست؟ اصلا ناراحت نباشین با خونسردی کامل این مقاله رو بخونین چون از یک پرونده جالب تو این زمینه (سقط جنین) نوشتم هم اینکه میتونین به راحتی به یک وکیل سقط جنین در تهران دسترسی پیدا کنین.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل سقط جنین در تهران

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

مجازات سقط جنین و تفاوت اینکه چه کسی جرم را انجام دهد

مجازات سقط جنین با توجه به اینکه چه کسی اقدام به انجام آن نماید به جهت اینکه شخصیت افراد در تعیین مجازات تاثیر دارد متفاوت است. قانون مجازات اسلامی با توجه به اینکه سقط جنین از سوی افراد عادی صورت گیرد یا اینکه سقط جنین توسط پزشک صورت گیرد، مجازات سقط جنین را متفاوت در نظر گرفته است.

وکیل سقط جنین در تهرانمجازات سقط جنین صورت گرفته از سوی افراد عادی

ماده ۶۲۲ قانون مجازات اسلامی در خصوص مجازات سقط جنین:

هر کس عالماً عامداً به واسطه ضرب یا اذیت و آزار زن حامله، موجب سقط جنین وی شود، علاوه بر پرداخت دیه یا قصاص حسب ‌مورد به حبس از یک تا سه سال محکوم خواهد شد.

 

برای راهنمایی بیشتر و مشاوره حقوقی در شهر تهران می تونی اینجا کلیک کنی تا وکیل نوین بهترین راهنمایی رو بهت بکنه.

ماده ۶۲۳ قانون مجازات اسلامی در خصوص مجازات سقط جنین:

هر کس به واسطه دادن ادویه یا وسایل دیگری موجب سقط جنین زن گردد، به شش ماه تا یک سال حبس محکوم میشود و اگر عالماً و‌ عامداً زن حامله‌ای را دلالت به استعمال ادویه یا وسایل دیگری نماید که جنین وی سقط گردد به حبس از سه تا شش ماه محکوم خواهد شد مگر این که ‌ثابت شود این اقدام برای حفظ حیات مادر می باشد و در هر مورد حکم به پرداخت دیه مطابق مقررات مربوط داده خواهد شد.

مجازات سقط جنین و ماده ۳۰۶ قانون مجازات اسلامی :

جنایت عمدی بر جنین، هر چند پس از حلول روح باشد، موجب قصاص نیست. در این صورت مرتکب علاوه بر پرداخت دیه به مجازات تعزیری مقرر در کتاب پنجم «تعزیرات» محکوم می شود.

برای مشاوره رایگان و آشنایی بیشتر با وکیل پایتخت اینجا کلیک کنید.

آیا سقط جنین از سوی مادر هم جرم است؟

با توجه به اینکه از نظر فقهی و قانونی جنین فرقی با انسان موجود در عالم واقع ندارد به همین جهت هرگونه جنایتی که بر افراد عالم واقع قابل تحقق است برای جنین نیز قابل تصور است. در نتیجه مادر هم به عنوان فردی جدا از جنین اگر مرتکب جنایتی بر جنین شود، مجازات سقط جنین برای او محقق است و به استناد ماده ۷۱۸ قانون مجازات اسلامی قابل مجازات است و با توجه به اینکه عمد، شبه عمد، خطای محض باشد باید دیه پرداخت کند.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص سقط جنین در تهران اینجا کلیک کنید

مجازات سقط جنین از سوی پزشکان

به استناد ماده ۶۲۴ قانون مجازات اسلامی اگر طبیب یا ماما یا دارو فروش و اشخاصی که به عنوان طبابت یا مامایی یا جراحی یا دارو فروشی اقدام میکنند وسایل سقط جنین ‌فراهم سازند و یا مباشرت به اسقاط جنین نمایند به حبس از دو تا پنج سال محکوم خواهند شد و حکم به پرداخت دیه مطابق مقررات مربوط صورت‌خواهد پذیرفت.

حکم مجهول بودن آنچه که سقط شده

به استناد ماده ۷۲۱ قانون مجازات اسلامی در صورتی که چیزی از زن سقط گردد اما منشاء انسان بودن آن از طرق کارشناسان قابل تشخیص نباشد دیه و ارش ندارد و مجازات سقط جنین بر آن بار نمی شود. اما اگر آن جنایتی که بر زن وارد شده موجب صدمه ای به زن شود باید دیه جنایت وارده پرداخت شود.

 

مروری بر یک پرونده سقط جنین 

پرونده زیر از زبان موکل می باشد :

من تا ماه قبل باردار بودم هفته ی چهارمم بود که پیش یک پزشک رفتم. برای معاینه که وقتی معاینه کرد، بهم گفت که بچه ات مشکل جسمی شدید و معلولیت زیادی داره باید سریع سقطش کنی.  منم چون شوهرم فوت کرده بود مجبور شدم به پزشک اعتماد کنم و تصمیم گرفتم بچه مو سقطش کنم. در نهایت بچه امو توسط همون پزشک سقطش کردم . چن روز بعد از اینکه که بچه ام سقط شد. مدارکی رو که پزشک بهم داده بود. بردم خونه. ۲شب بعدش یکی از دوستامو که پزشک بود. دعوتش کردم .وقتی که اومد. داشتیم حرف میزدیم ؛که یهویی دوستم چشمش به مدارک سقط جنین افتاد به من گفت :بچه تو سقط کردی؟چرا از من مشورت نگرفتی؟گفتم که وقتی دیدم بچه معلولیت بالا داشته مجبور شدم سقط کنم .گفت من یکی از دوستام ماماس فردا بیا بریم پیشش برای اینکه ببینیم واقعا معلول بوده یا نه ؟!

نحوه شناسایی جرم

بالاخره رفتیم، پیش اون پزشک و مدارک رو نشونش دادیم. بعد از مشورت با چن تا پزشک دیگه متوجه شدم. بچه ام معلولیتی نداشته .اون پزشک اشتباه تشخیص داده بود. نمیدونستم چیکار کنم. فقط گریه میکردم. تصمیم گرفتم برم پیش پزشکی که سقط کرده بود .اما وقتی پرس و جو کردم .دیدم. که طرف اصلا پزشک نبوده و فقط کارش سقط جنین بوده ، پول میگرفته سقط میکرده. سرم گیج رفت .بیحال شدم. وقتی بیدار شدم. دیدم. دوستم بالا سرمه و بهم گفت که سریعا وکیل بگیر تا بتونی هم ازش شکایت کنی هم اینکه دیه بچه تو بگیری!

اما چون واقعا دیگه نمیتونستم به کسی اعتماد کنم میخواستم ی جایی برم که دپارتمان باشه و کلی وکیل داشته باشه تا بتونم مقایسه کنم وقتی تو گوگل سرچ کردم با وکیل نوین آشنا شدم دیدم که اینجا همونی که میخوام بعد از مشاوره به دفتر یک وکیلی که بهم معرفی کردن رفتم و از اون پزشک طبق ماده  ۶۲۴ قانون مجازات اسلامی شکایت کنم و مستند بند ب ماده ۷۱۶ قانون مجازات اسلامی چهار صدم دیه بچه مو بگیرم…

وکیل سقط جنین در تهراندیه جنین 

ماده ۷۱۶ قانون مجازات اسلامی

دیه سقط جنین به ترتیب ذیل است:
الف- نطفه ای که در رحم مستقر شده است، دوصدم دیه کامل
ب- علقه که در آن جنین به صورت خون بسته در میآید، چهارصدم دیه کامل
پ- مضغه که در آن جنین به صورت توده گوشتی در میآید، ششصدم دیه کامل
ت- عظام که در آن جنین به صورت استخوان درآمده لکن هنوز گوشت روییده نشده است، هشتصدم دیه کامل
ث- جنینی که گوشت و استخوانبندی آن تمام شده ولی روح در آن دمیده نشده است یک دهم دیه کامل
ج- دیه جنینی که روح در آن دمیده شده است اگر پسر باشد، دیه کامل و اگر دختر باشد نصف آن و اگر مشتبه باشد، سه چهارم دیه کامل

برای ارتباط با بهترین وکیل تهران اینجا کلیک کنید.

وکیل سقط جنین در تهران 

دعاوی پزشکی و دارویی از دعاوی است که نمی توان بدون تخصص و بدون تجربه وکالت در این دعاوی را پذیرفت و از جهتی دیگر چون این دعاوی ارتباط مستقیم با جان انسان ها دارند از نظر حرفه ای و اخلاقی قضات و وکلایی که در این حوزه فعالیت می کنند باید دارای تخصص در زمینه پرونده های پزشکی باشند. از همین رو سامانه وکیل نوین با در نظر گرفتن نیازهای جامعه و در راستای احساس مسئولیت در زمینه افراد جامعه اقدام به تشکیل دپارتمانی تخصصی از وکلا در زمینه دعاوی پزشکی نموده است تا تخصصی ترین و با کیفیت ترین خدمات را به شما عزیزان ارائه نماید. جهت مشاوره با وکیل سقط جنین در تهران با ما کلیک کنید.

تخصص های وکلای راه امید در تهران:

چنانچه شما دنبال وکیل متخصص در حوزه خانواده اعم از :طلاق ، نفقه ، مهریه ، جهیزیه ، تمکین ، حضانت فرزند ، اثبات نسب و… و یا حوزه حقوقی اعم از چک ، دعاوی ملکی ، ارث  ، اداره کار ، مالیات ، مطالبه وجه ، قرارداد.  و یا دعاوی کیفری منجمله کلاهبرداری ، سرقت ، سقط جنین ، فروش مال غیر ، خیانت در امانت ، جعل ، قتل ، مواد مخدر ، جرایم سیاسی و تعزیرات  و…

چنانچه دنبال وکیل متخصص سقط جنین در تهران هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل سقط جنین برای شما پیامک شود.

 

 

امیدوارم  از این مقاله لذت برده باشید.برای درخواست وکیل و مشاوره از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

مراحل پیدا کردن وکیل سقط جنین در تهران

  1. ثبت درخواست وکیل یا مشاوره تلفنی با وکیل سقط جنین در تهران  ( کلیک کنید )
  2. اطلاعات وکیل متخصص سقط جنین در تهران را مشاهده و از طریق پیامک دریافت کنید
  3. با ۲ وکیل متخصص سقط جنین در تهران تلفنی صحبت داشته باشید .
  4. به دفتر وکیل مورد نظر در تهران مراجعه کنید و در صورت صلاحدید عقد قرارداد وکالت نمایید .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل سقط جنین در تهران

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

2 نظرات
  1. غریب می گوید

    وای مرسی ک مردم و آگاه میکنین

  2. سوسن می گوید

    واویلا چ عجیب ب دکترم نمیشه اعتماد کرد دیگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی