آیا تهدید کردن جرم است؟

 

مجموعه گروه وکلای راه امید با بررسی موشکافانه پرونده های شما توسط وکلا و فارغ التحصیلان گروه وکلای راه امید با ارائه راه حل مناسب از میان وکلای گروه راه امید بهترین و باتجربه ترین وکیل در ارتباط با پرونده شما معرفی میگردد . برای ارتباط با وکیل موفق در امور کیفری از طرق زیر عمل نمایید .

 

چنانچه در این حیطه نیاز به وکیل متخصص میباشید فرم زیر را تکمیل تا ظرف پنج دقیقه تلفن وکیل متخصص در شهر شما برایتان پیامک میگردد تا با ایشان تلفنی و حضوری صحبت داشته باشید 

مشاوره حقوقی

 انعقاد وکالتمشاوره حضوری مشاوره تلفنی مشاوره آنلاین

برای اخذ نوبت مراجعه حضوری ویا مشاوره تلفنی و انعقاد وکالت

با شماره ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸تماس حاصل فرمایید.

توصیه میشود چنانچه برای پرونده و مشکل خود نیاز به مشاوره کامل دارید بهتر است نوبت حضوری را اخذ نمایید.

آیا تهدید کردن جرم است؟

 

جرم تهدید از جمله جرایمی است که بزهکاران برای رسیدن به مقاصد خود به آن متوسل می‌شوند و قانون مجازات اسلامی ایران، آن را جرم دانسته است.

بر اساس ماده ششصد و شصت و نه قانون مجازات اسلامی هرگاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یاضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشای سری نسبت به خودیا بستگان او نماید، اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا مال‌ یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا (هفتاد و چهار) ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم‌خواهد شد.

 

با توجه به متن ماده قانونی و ذکر عبارت به هر نحو باید گفت: در ماده ۶۶۹ قانونگذار عبارت تهدید را به کار برده لیکن از قید به هر نحو که در ابتدای امر قرارداده دایره وسیعی از تهدید را ترسیم کرده و شامل تهدید شفاهی، کتبی، ایماء و اشاره و … می شود.
امتیاز ما
امتیاز شما
[مجموع: ۱ میانگین امتیازات: ۵]

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

 1. سجاد حبیبی می گوید

  ممنون بابت اینکه اطلاعات مفید در اختیار مردم قرارمیدید

  1. محمد باقر بهروش می گوید

   خواهش
   موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما 
تلفن وکیل برای شما ارسال شده با ایشان تماس حاصل فرمایید .

× کارشناسان ما آمده پاسخگوی هستن