بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز+مشاوره حضوری رایگان۱۴۰۳

معرفی وکیل متخصص خانواده

بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز

 

ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما رو با دلایل گرفتن طلاق در ایران آشنا کنیم و راه کارهای بعد از آن و بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز را به شما معرفی کنیم تا شما دوست عزیز بتوانید تصمیم مناسب و هوشمندانه ای با کمک و مشاوره با وکیل متخصص در حوزه پرونده شما و با توجه به شرایط پیش آمده برایتان بگیرید.

 موسسه حقوقی بین المللی بهروش راه امید با داشتن وکلای متخصص در موضوعات مختلف و با تخصصی کردن پرونده‌های حقوقی ،کیفری و خانواده سعی در هر چه بهتر و سریع‌ تر انجام دادن کار حقوقی شما عزیزان را دارد.

حسن ما در تخصصی بودن ماست

مشاوره حضوری رایگان با بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

  از دلایل طلاق در جامعه ایران نداشتن تفاهم و عدم توانایی زوجین در گفتگو می باشد . ولی جای تاسف دارد که از هر ۱۰ زوج ایرانی ۳ زوج توانایی مکالمه با یکدیگر را ندارند . اما وقتی نتوانیم با گفت‌ گو به حل مسئله‌ای بپردازیم ،مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.

بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز: نکات مهم در موضوع وکالت در طلاق 

  • بعضی از وکلا در دفتر کارشون فقط وکالت هایی قبول می کنن که زوجه مهریه را ببخشد یا قبلا بخشیده بذل کرده باشد. مگر اینکه زوج (مرد) حضورا مراجعه کند و قبول دار شرایط پرداخت مهریه شود.
  • موکل ها حتما در وکالتنامه طلاق عبارت «قبول بذل» را داشته باشند.
  • موضوع مهم دیگر به شرط آنکه که متن وکالت «اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی» را نداشته باشد بعد از صدور رأی بایستی به مدت مشخص شده ۴۴ روز برای ثبت واقعه طلاق در محضر صبر کرد.

 یکی‌ دیگر از دلایل‌ طلاق‌ دخالت‌هایی است که بیشتر از سوی خانواده ها بوجود میاید ولی متاسفانه اغلب زوجین این اجازه را به خانواده‌هایشان می‌دهند که از همان روزهای اول ازدواج در زندگی‌ شان مداخله کنند، ولی علت این دخالت به وابستگی بیش از اندازه فرد به خانواده‌اش و عدم توانایی و تصمیم گیری قاطع او در مشکلات و مسائل به وجود آمده رو برویش برمی گردد.

 از فقدان باورهای مذهبی هم می توان به عنوان دلایل طلاق به خصوص در ایران نام برد که زوجین بدون شناخت کافی و واقعی از اعتقادات و مذهب یکدیگر نسبت به این موضوع اقدام به ازدواج با یکدیگر می کنن و با مشکلات بسیار بعدی در زندگی روبرو می شوند.

 اما مسئله مهمی که در این زمانه و روزگاری که ما زندگی می کنیم خیلی بر سر زبان ها است و نقش خیلی مهمی هم در زندگی ما بازی می کند شرایط اقتصادی و مالی طرف مقابل همسر( زوج ) است که شاید از روز اول برای خانم ( زوجه ) شفاف نباشد ودر طی زمان باعث جدایی و طلاق شود.

  و مسایل دیگری نظیر: سطح تحصیلات و و موقعیت اجتماعی خانم یا آقا / تجربیات ازدواج قبل / طلاق والدین / تفاوت سنی زیاد و…

برای گرفتن طلاق توافقی ۱۰ روزه و مشاوره حضوری رایگان اینجا کلیک کنید.

سامانه ثنا و قرارداد الکترونیک وکالت چیست؟

مهم است که بدانید لازم است حتما در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید حتی اگر عضویت مربوط به سالهای قبل باشد. در موضوع طلاق نیز این اجبار برای زوجین وجود دارد و زن و شوهر حتی با داشتن وکیل هم باید شماره ملی آنها در سامانه مذکور تعریف شده باشد، شیوه ثبت نام هم بسیار راحت است به نزدیکترین دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید. لیست آن را در سایت عدل ایران یا گوگل جستجو کنید.

جهت مشاوره با بهترین وکیل شیراز/لیست ۱۰ تایی وکیل در شیراز/۱۴۰۳ اینجا کلیک نمایید

بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز: ( انواع طلاق )

طلاق انواع مختلفی دارد و به دو نوع رجعی و بائن تقسیم‌ بندی خواهد شد و طلاق بائن هم به دو نوع طلاق خلع و مبارات تقسیم بندی می شود

طلاق از چه راه‌هایی امکان پذیر می باشد؟

۱. ساده ترین شکل طلاق زمانی می باشد که زوجین بر مسئله طلاق با یکدیگر توافق داشته باشند و دیگر مایل به ادامه زندگی با یکدیگر نباشند. به این گونه طلاق ،طلاق توافقی گوییم که از اختیار مرد در طلاق ناشی میشود.

۲. نوع دیگر طلاق ، طلاقی می باشد که تمامی قوانین به خواست و اراده مرد باشد.

۳. نوع سوم طلاق از طرف زوجه مطرح می شود که این نوع طلاق تنها در صورتی است که زوجه یکی از شروط ضمن عقد را داشته باشد.

بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز
بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز

طلاق توافقی به چه صورتی است ؟

هنگامی که مرد و زن بعد از گذشت یه مدت از زندگی مشترک شان ادامه این زندگی را به صلاح تشخیص ندادند می توانند با توافق در خصوص حضانت فرزند و مهریه و نفقه و اجرت المثل برای طلاق توافقی اقدام کنند.

بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز : هدایا نامزدی چیست؟

مهم است که بدانید هریک از نامزدها می تواند در صورت به هم خوردن وصلت منظور، هدایای را که به طرف دیگر یا ابوین او برای وصلت منظور داده است مطالبه کند…

چنانچه به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد مطالب فوق هستید اینجا کلیک کنید

اگر طلاق از طرف مرد باشد به چه صورتی است ؟

معمولا حق طلاق با مرد است و مرد این حق را دارد که هر زمان که خواست برای طلاق اقدام کند ولی این به آن منظور نمی‌باشد که حقوقات خانم ضایع شود و مرد زمانی می تواند همسر خود را طلاق دهد که حقوقاتش را بپردازد که این حق و حقوق عبارتند از: نفقه ،مهریه ، شرط تنصف دارایی ، اجرت المثل .

 اما اگر دادخواست طلاق از سوی مرد صورت گیرد و این طلاق مربوط به بدرفتاری زن نباشد، در این صورت زوج موظف است که نصف اموالی را که بعد از عقد نکاح حاصل شده است را باید طبق دستور دادگاه به زن پرداخت کند.

اگر طلاق از طرف زن باشد به چه صورتی است ؟

 اما به طور کلی یک زن حق طلاق ندارد و حق طلاق به مرد داده شده است مگر در صورتیکه زن یکی از موارد زیر را داشته باشد:

  • که شامل همان شروط ۱۲ گانه ضمن عقد می باشد .
  • داشتن وکالت بلاعزل از جانب شوهر برای اجرای صیغه طلاق یا یکی از شروط ضمن عقد باشد .

 

جهت مشاوره و معرفی بهترین وکیل متخصص در شیراز اینجا کلیک کنید

مزایای طلاق توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز

۱. از لحاظ زمانی ، طلاق در کمترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت .

۲. بدون حضور زن و مرد در دادگاه ، طلاق صورت خواهد گرفت .

۳.جلسات مشاوره و یا داوری بدون حضور زوجین برقرار می شود و وکیل به جای آنها در جلسات مشاوره و داوری شرکت خواهد کرد.

۴. اگر طلاق به صورت توافقی صورت گیرد توافقات زن و مرد توسط وکیل صورت جلسه و مطابق با آن حکم صادر خواهد شد .

۵. در ضمن اجرای صیغه طلاق نیز بدون حضور زوجین و توسط وکیل می باشد.

 اعطای وکالت به وکیل در خصوص طلاق به چه صورتی است ؟

۱. مرد و یا زن مصمم برای انجام طلاق یا جدایی باشند .

۲. شما نیاز به وقت حضوری دارید تا مدارک خود را تحویل وکیل متخصص امور خانواده و طلاق دهید. ( برای دریافت وقت با دفتر تماس حاصل فرمایید )

۳. بعد از اینکه وقت حضوری با وکیل مربوطه گرفتید می توانید مدارک خود را تکمیل نموده و به همراه داشته باشید.

۴. زوجین می توانند در حضور وکیل خود تمامی دلایلی که او را مجبور به اقدام برای جدایی کرده است شرح داده تا وکیل بتواند بنا به خواست و شرایط ایشان برای طلاق اقدام نماید.

۵. فقط در این مرحله است که هر یک از دو زوج برای تحویل مدارک به وکیل مربوطه به دفتر مراجعه می کنند و از مرحله به بعد است که کلیه مراحل توسط وکیل انجام می‌شود.

۶. در این مرحله صیغه طلاق جاری خواهد شد (که صرفا با حضور وکیل زن یا مرد) در شناسنامه ثبت خواهد شد و مدارک تحویل زن و مرد می‌شود.

سوالی که بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز مطرح می کند:

چه مدارکی برای اعطای وکالت به وکیل در رابطه با طلاق نیاز است؟

۱. اصل سند ازدواج ( عقد نامه یا رونوشت )

۲. اصل شناسنامه

۳. اصل یا کپی کارت ملی

 در صورتی که کارت ملی را همراه نداشته باشید اما شماره ملی را بدانید برای ثبت دادخواست طلاق کفایت می کند.

انجام طلاق به صورت توافقی چقدر زمان می برد؟

در ابتدا هر دو یا یکی از زوجین می بایست به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه کنند و با وارد کردن مشخصات سجلی یکی از مراکز غربالگری مشاوره در شیراز را انتخاب کنند. مرکز غربالگری پس از ثبت اطلاعات زوجین و دلایل طلاق، آنها را به یکی از مراکز مشاوره زیر نظر بهزیستی شهر شیراز ارجاع می دهد.

جلسات مشاوره در بازه زمانی حداقل ۴۵ روزه و در ۱ یا ۵ جلسه خواهد بود، تعداد جلسات بستگی به شرایط زوجین و مرکز مشاوره دارد. پس از اخذ گواهی عدم انصراف طلاق در صورت اصرار آنها به جدایی، دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت و به دادگاه خانواده ارسال خواهد شد و در حال حاضر امکان اخذ رای طلاق بدون سامانه تصمیم هم وجود دارد. 

امکان پاک کردن طلاق از شناسنامه هست؟

بعد از ثبت واقعه طلاق در صورتی که  زوجین نزدیکی نداشته باشند و با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال زوجین می توانند شناسنامه را تعویض کرد و شناسنامه سفید اخذ کرد.

اما در صورت نزدیکی زوجین فقط با ثبت ازدواج بعدی شناسنامه تعویض خواهد شد نوع طلاق باید بائن غیر مدخوله باشد.

 

چنانچه به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد مطالب فوق هستید اینجا کلیک کنید.

دلایل گرفتن طلاق درایران

به بیان بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز دلیل اصلی طلاق در کشور ایران ، نداشتن شناخت مناسب زن و شوهر از یکدیگر پیش از ازدواج می باشد، به طوری که خانواده و خود فرد نسبت به خصوصیات و ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری شریک آینده زندگی‌اش آگاهی ندارد، که البته خود شناسی فرد از خود و آشنا بودن با اخلاقیات و خصوصیات خودش هم خیلی موثر است تا بتواند تصمیم درستی در ازدواج و انتخاب همسر آینده خود خود بگیرد که به مشکلات بعدش دچار نشود.

نکته: اگر اصل سند ازدواج را نداریم می توانید رونوشت آن را از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح دریافت کنید.

موفق و پیروز باشید.

حسن ما در تخصصی بودن ماست

 

مشاوره حضوری رایگان با بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما