جرم صلب، رجم و اطراف در حقوق کیفری چیست؟ | وکیل جرایم علیه امنیت

وکیل متخصص جرایم علیه امنیت

اگر چنانچه تمایل داشتید کارهای وکالت شما سریع و توسط وکلای متخصص بررسی و پیگیری شود می توانید با موسسه حقوقی راه امید در تماس حاصل فرمایید. 

جرم صلب، رجم و اطراف از جمله جرایم کیفری می باشد و بر اساس بند ۱ ماده ۵ قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاههای عمومی رسیدگی همه جرایم علیه امنیت در صلاحیت دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری استان می باشد.

چنانچه دنبال وکیل متخصص جرایم علیه امنیت هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل جرایم علیه امنیت برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

ماده ۱۹۰ قانون مجازات اسلامی

با بررسی مجموعه قوانین جزایی اعم از قانون مجازات و قوانین دیگر غیر از ماده ۱۹۰ قانون مجازات اسلامی که حد محاربه و افساد فی الارض یکی از چهار چیز مقرر گردیده است و شامل:

۱) قتل

۲) آویختن به دار

۳) اول قطع دست راست بعد پای چپ

۴) نفی بلد

جرم صلب، رجم و اطرافجرم صلب، رجم و اطراف

جرم صلب، رجم و اطراف از جرایم مفسد فی الارض می باشد و مطابق قانون مجازات اسلامی قبل از رجم فرد باید شلاق بخورد.

 

رجم و اطراف در حقوق کیفری چیست؟

صلب: یعنی به دار آویختن که یکی از مجازاتهای محارب و مفسد فی الارض است.

رجم: یعنی سنگسار کردن که مجازات زنای مرد زن‌داری که دسترسی به همسر خود دارد ولی زنا می‌کند و نیز مجازات زن شوهرداری که دسترسی به شوهر خود دارد ولی زنا می‌دهد.

اطراف: یعنی اعضاء بدن مانند دست ، پا، سینه و غیره

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص جرایم علیه امنیت اینجا کلیک کنید

راه امید سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

 راه امید با گروه متخصص وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است. با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و  وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد. در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد. این امر باعث می‌شود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد.

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما