روش شکایت جرم سرقت ؟

روش رسیدگی جرم سرقت

خب ، پس از اینکه سرقتی رخ داد چه بایستی کرد ؟ ما در اینجا مرحله به مرحله از رسیدیگی را بیان مینماییم :

مرحله اول :

این مرحله طرح شکایت میباشد که از ۲ طریق صورت میپذیرد :

روش اول : در ابتدا چنانچه هنوز فاصله زمانی زیادی رخ نداده مثلا هنوز چند ساعت از وقوع حادثه گذشته بهتر است به پلیس ۱۱۰ تماس حاصل نمایید و پس از حضور پلیس مشخصات مرتکبین را اعلام و بلافاصله پلیس وارد عمل شده وو اشخاص مرتکب را دستگیر مینماید . اینن اولین مرحله از سیکل این نوع از پرونده ها میباشد .
روش دوم : چنانچه مدتی از وقوع سرقت گذشته باشد مثلا گذشت چند روز در اینجا شما بایستی به مراجعه به دفاتر موسسه راه امید در سراسر کشور و مشاورهه با دپارتمان سرقت و کلاهبرداری پس از تنظیم قراردادوکالت بلافاصله وکلایی متخصص وارد پرونده شده و با نیروی کافی اقدام به دستگیری مجرمین و تلاشی مزید محکومیت آنها می نمایند .

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص سرقت 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

مرحله دوم :

پس تنظیم شکایت پرونده وارد دادسرا میشود که در این موقع موقتا شخص سارق را به بازداشتگاه و زندان راهی نموده تا حکم پرونده صادر گردد ( احتمال آزادی در این مرحله وجود دارد مثلا از طریق وثیقه البته بسته به مدارک موجود در پرونده که در این مرحله دست وکلا و قضات برای دفاع باز است . مثلاا درصورت اینکه اثبات گردد آزادی متهم ضرر جانی و ترس برای زیان دیده وجودد دارد در اینصورت قرار بر بازداشت باقی میماند ). این مرحلهه را مرحلهه تحقیقاتی مینامند که درصورت دفاع قوی و اثبات اینکهه جرم سرقت ارتکاب یافته پرونده قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شده و به دادگاه ارسال میگردد . ( دقت شود چنانچه قرار بر منع تعقیب صادر شود یعنی متهم بیی گناه است اینجا این قرار قابلیت اعتراض در مرجع دیگر دارد )( ممکن است این مرحله چندین ماه زمان برده و بارها در دادسرا ویا کلانتری هاجلسه و حقیقات گردد‌. همچنین شاهدان در این مرحله ادای شهادتت مینماید دقت شود چنانچه بزه دیده شاهدی داشته باشد و آن شاهد از ترس نیاید در دادگاه ما میتوانیم با حکمم جلب او مجبورش کنیم در دادگاه حضور پیدا کند . ‘گاهی ممکن است هیچ سرقتی رخ نداده و تنها افترایی نسبت به متهم میباشد چرا که خیلی از متهمین بی گناه و تنها از روی کدورت و دشمنی شخصی چنین افترایی زده است .

مرحله سوم :

پس از صدور قرار کیفرخواست پرونده از دادسرا خارج و همراه متهم با پای زنجیر شده ویا با قرار های دیگر به دادگاه ارسال میگردد . در این مرحله مدارک بروی پرونده کاملا بررسی و در چندین جلسه رسیدگی اقدام بر صدور رای مبینی بر بی گناهیی ویاا محکومیت متهم صادر مینماید .این مرحله چندین ماه ممکن است زمان ببرد البته بستگی به مدارک پرونده و اقرارات متهم متفاوت بوده و مواردی داشتیم که از زمان دستگیری تا اجرای حکم تنها دو ماه زمان برده است )

روش-شکایت-جرم-سرقت-؟

مرحله چهارم :

در این مرحله رای صادره از دادگاه بدوی در صورت اعتراض چه از ناحیه بزهکار و چه از ناحیه بزهدیده به این مرحله ارسال میگردد. و پرونده مجددا بررسی میگرد. و حتی شاید نیاز ببیند پرونده را برای تحقیقات دقیق تر به مرحله دادسرا ارسال نماید در نهایتت رای نهایی را صادر مینماید
این رای از مرحله تجدید نظر در محل هایی دیگر قابلیت اعتراض دارد مثلا به حضور رئیس قوه قضائیه درصورتی که رای خلاف شرع و قانون باشد.
وکیل متخصص در زمینه سرقت چه اشخاصی میباشند و در کدام شهر ساکن اند ؟

در ابتدا بایستی پرسید شما ساکن کدام شهر ایران هستید چه را که در هر شهری معمولا چندین وکیل به طور تخصصی جمعی از وکلا زبده در حوزه سرقت به صورت تخصصی فعالیت مینمایند ما در این مقاله تنها توانستیم نامی تعداد از موفق ترین وکلا را به شما معرفی مینماییم که بایتسی برای مشاوره حضوری و انعقاد وکالت از طریق لینک های ذیل ، شهر خود را انتخاب کنید و آدرس و شماره تماس وکیل خود را برداشته و با آن تماس حاصل فرمایید :

برای پیدا کردن وکیل موفق برای جرم سرقت در شهر خود  انتخاب کنید 

    

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی