عدم اشتغال به تحصیل زوجه

 

مشاوره حقوقی

چنانچه در این حیطه نیاز به وکیل متخصص میباشید فرم زیر را تکمیل تا ظرف پنج دقیقه تلفن وکیل متخصص در شهر شما برایتان پیامک میگردد تا با ایشان تلفنی و حضوری صحبت داشته باشید 

  • با پر کردن این فرم ظرف 3 دقیقه وکیل متخصص به شما معرفی میگردد

 

انعقاد وکالتمشاوره حضوری مشاوره تلفنی مشاوره آنلاین

 

کنار شما هستیم برای رفع دغدغه های حقوقیتان
وجدان کاری  ، دفاع از مظلوم
شماره تماس برای مشاوره تلفنی مختصر و اخذ نوبت مراجعه حضوری با وکیل متخصص در مشهد

۰۹۱۵۱۰۲۶۸۹۷

آیا صدور حکم مبنی بر عدم اشتغال به تحصیل زوجه که توسط زوج از دادگاه درخواست شده است، منطبق با موازین قانونی است یا خیر؟

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه

شماره پرونده ۲۸۲-۱/۹-۹۴
نظریه شماره ۹۰۵/۹۴/۷-۱۰/۴/۱۳۹۱

تحصیل، از حقوق مدنی آحاد جامعه است و منع افراد از استیفای این حق، نیازمند وجود قانون است که در این خصوص مقرره­ای وجود ندارد و اشتغال به تحصیل از عناوین اشتغال به حرفه و صنعت موضوع ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی خارج است. بدیهی است، چنانچه اشتغال زوجه به تحصیل، مغایر تکلیف وی به تمکین از زوج باشد، زوج می­تواند با اقامه دعوای الزام به تمکین، نشوز همسر خود را را اثبات کند.

امتیاز ما
امتیاز شما
[مجموع: ۱ میانگین امتیازات: ۵]

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما 
× کارشناسان ما آمده پاسخگوی هستن