اگر مشکل ناباروری از زوج باشه زن میتونه طلاق بگیره؟

 مشاوره حقوقی

 

انعقاد وکالتمشاوره حضوری مشاوره تلفنی مشاوره آنلاین

چنانچه در این حیطه نیاز به وکیل متخصص میباشید فرم زیر را تکمیل تا ظرف پنج دقیقه تلفن وکیل متخصص در شهر شما برایتان پیامک میگردد تا با ایشان تلفنی و حضوری صحبت داشته باشید 

  • با پر کردن این فرم ظرف 3 دقیقه وکیل متخصص به شما معرفی میگردد

کنار شما هستیم برای رفع دغدغه های حقوقیتان

وجدان کاری  ، دفاع از مظلوم
شماره تماس وکیل در مشهد

۰۹۱۵۱۰۲۶۸۹۷

سلام اگر مشکل ناباروری از زوج باشه زن میتونه طلاق بگیره؟

مهریه رو می تونه بگیره؟ اینکه میگن مهر رو باید ببخشه درسته؟

 
سلام دوست عزیزم. ببینید اگر بعد از گذشت پنج سال از عقد زوجین به دلیل عقیم بودن یا عوارض جسمی دیگر از ناحیه زوج صاحب فرزند نشوند زن به استناد بند ده شروط عقد نامه(البته اگر به امضای طرفین رسیده باشد) میتواند طلاق بگیرد حتی اگر امضا نکرده باشند با توجه به اینکه صاحب فرزند شدن حق هر زنی و هدف اصلی از تشکیل زندگی مشترک میباشد زن میتواند دادخواست طلاق دهد
در مورد مهریه هم درصورتی که می خواید طلاق از حالت رجعی (قابل رجوع برای مرد در زمان عده)خارج بشه باید باید بخشی از مهریه تون رو بستگی به نظرقاضی یا توافق باهمسر(مثلا ده هزار تومن،یک سکه،یک سوم مهر و یا…)را ببخشید. البته هیچ اجبار قانونی به بخشش همه مهریه نیست یعنی برخلاف تصور عموم زن برای طلاق نیازی به بخشش همه مهریه خود ندارد مگر اینکه با شوهر در این مورد توافق کنند.
امتیاز ما
امتیاز شما
[مجموع: ۱ میانگین امتیازات: ۵]

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

  1. حمید می گوید

    ـ سوال:آیا در اجرای قرار تامین خواسته می توان وجوه نقدی خوانده را نزد بانکهای داخلی یا خارجی توقیف کرد؟

    1. مشاور مربوطه می گوید

      پاسخ: برابر نظریه شماره۹۵۰۰/۷مورخ۱۴/۱۲/۱۳۸۵ اداره کل حقوقی قوه قضائیه : با توجه با ماده ۱۲۶ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی تصویب ۱۳۷۹ و مقررات قانون اجرای احکام مدنی مصوب سال ۱۳۵۶ در مورد تامین وجوه نقدی خوانده نزد بانکهای ایران در صورتی که چنین وجوهی شناسایی و معرفی شود با رعایت مقررات مذکور قابل تامین است.اما در مورد تامین و توقیف وجوه نقدی خوانده نزد بانکهای خارجی با توجه به شرایط اجرای احکام خارجی در ایران که در ماده ۱۶۹قانون اجرای احکام مدنی آمده است واز جمله این شرایط وجود قراردارد معامله متقابل و همچنین قطعی و لازم الاجرا شدن حکم می باشد درحالی که در فرض استعلام کشور و بانک مورد نظر خواهان مشخص نشده ودر نتیجه امکان بررسی وجود قراردادیا معامله متقابل وجود ندارد به علاوه قرارتامین حکم قطعی ولازم الاجرا تلقی نمی گردد و همان طور که اگر قرارتامین در کشور خارجی صادر می شد طبق بند ۴ ماده ۱۶۹در ایران قابلیت اجراء نداشت با عنایت به ملاک قانون مذبور چنین قراری که درایران صادر شده در خارج از ایران هم قابلیت اجراء ندارد.

    2. صالحه رضائی می گوید

      سلام. بله.

  2. طاهره می گوید

    درصورتی که زن وکالت در طلاق گرفته باشد بعداز طلاق چکار کند که مرد رجوع نکند

    1. صالحه رضائی می گوید

      سلام. معمولا یک عدد از مهریه خود را بذل میکند تا طلاق بائن شود.

  3. زهرا می گوید

    درصورتی که زن وکالت در طلاق گرفته باشد بعداز طلاق چکار کند که مرد رجوع نکند؟

    1. مشاور مربوطه می گوید

      رجوع که اجباری نیست که بخواهید برای جلو گیری از آن تدبیر خاصی بیندیشید .
      مرد در زمان عده( سه ماه پس از جاری شدن صیغه طلاق ) می تواند پیشنهاد رجوع به زن بدهد ، زن مخیر است که بپذیرد یا نپذیرد
      برچسب‌ها: طلاق, رجوع, وکالت در طلاق, طلاق رجعی, دعاوی خانودگی, حقوق خانواده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما 
× کارشناسان ما آمده پاسخگوی هستن