قاچاق

 

اخذ مشاوره تلفنی و حضوری

 

قبول وکالت پرونده های کیفری-حقوقی-خانواده

هرکس مرتکب قاچاق سلاح گرم یا سرد جنگی یا سلاح شکاری یا قطعات مؤثر یا مهمات آنها شود یا نسبت به ساخت، مونتاژ، فروش یا توزیع هر یک از آنها اقدام کند به مجازات حبس محکوم خواهد شد.

یکی از اهداف مهم قانونگذار جمهوری اسلامی ایران تامین امنیت جامعه و مردم است.
یکی از مواردی که در امنیت جامعه موثر است جلوگیری از قاچاق، تولید، توزیع و خرید و فروش اسلحه چه از نوع گرم و چه از نوع سرد است.از همین رو قانونگذار برای این قبیل جرائم مجازات‌های دقیق و مشخصی را تعیین کرده است که به نحو مطلوبی در تامین امنیت جامعه موثر است.
قانونگذار در ماده ۵ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز می‌گوید:هرکس مرتکب قاچاق سلاح گرم یا سرد جنگی یا سلاح شکاری یا قطعات مؤثر یا مهمات آنها شود یا نسبت به ساخت، مونتاژ، فروش یا توزیع هر یک از آنها اقدام کند به ترتیب زیر به حبس تعزیری محکوم می‌شود:

الف ـ سلاح سرد جنگی، سلاح شکاری یا مهمات آن، به حبس از شش ماه تا دو سال

ب ـ سلاح گرم سبک غیرخودکار، مهمات یا قطعات مؤثر آن، به حبس از دو تا پنج سال

پ ـ سلاح گرم سبک خودکار، مهمات یا قطعات مؤثر آن، به حبس از پنج تا ده سال

ت ـ سلاح گرم نیمه‌سنگین و سنگین، مهمات یا قطعات مؤثر آن، به حبس از ده تا پانزده سال

تبصره ـ هرگاه موضوع جرم این ماده بیش از یک قبضه یا قطعات مؤثر از چند قبضه باشد مجازات مرتکب حسب مورد یک درجه تشدید می‌شود.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص قاچاق

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

1 نظر
  1. حسن می گوید

    سلام روزتون بخیر.بنده نزدیک۵٫۶ماه پیش با ماشینم بار قاچاق میبردم تهران که دستگیر شدم.جریمه هم شدم ۴۷میلیون جریمه رو نقدی دادم.بعد ماشینمم مصادره کردن رفتم تعزیرات حکومتی برای عفو ماشینم جوابش اومد که استشهاد محلی و اینا جمع کنم چندین کار دیگه هم بود انجام دادم حالا دوباره میگن ۵٫۶ماه دیگه جواب قطعیش از تهران میاد. زنگ میزنم اجرای احکام تهران یه بار میگه جواب از کمیسیون نیومده؟؟یه بار میگه زنگ بزن استان خداوکیلییی کلافه شدم بنظره کارشناسان محترم جوابش چقدر طول میکشه با تشکر اگر جواب بدید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی