وکیل حرفه ای برای جرایم پزشکی در مشهد – روش شکایت از پزشک

مجموعه حقوقی راه امید در شهرستان های مختلف ایران دارای نمایندگی میباشد . از دپارتمان های تخصصی راه امید جرایم پزشکی بوده که توسط وکلای خبره در این حیطه فعالیت مینماید .
آدرس:مشهد -قاسم آباد – بلوار شاهد – شاهد ۳۳ – برج ایلما -طبقه چهارم – واحد ۴۰۱
 
برای انعقاد وکالت و مشاوره حضوری در شهر شهرستان های دیگر  اینجا را کلیک نمایید . 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل جرایم پزشکی در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

تشخیص قصور پزشکی
تشخیص قصور و خطای پزشکی بر عهده کارشناسان و پزشکان متخصص است که توسط سازمان نظام پزشکی تعیین می شود . و سپس از تشخیص آن ، پزشکی قانون دیه یا ارشی راکه پزشک معالج ضامن پرداخت آن است را تعیین می کند .
با گرفتن رضایت و برائت نامه باعث می شود پزشک معالج از مسئولیت های ناشی از حضور و خطا معاف گردد.
این سوال است که اغلب افراد و بیماران از خود می پرسند که آیا ما که رضایت خود را عنوان داشته ایم می توانیم پس از آن برخلاف رضایت خود اقدام به شکایت نماییم.
در ابتدا بایستی عنوان نمود که گرفتن رضایت و برائت نامه قبل از شروع به درمان لازم و ضروری است زیرا اگر این عمل صورت نپذیرد کلیه اقدامات درمانی با رعایت کلیه موازین علمی و حرفه ای صورت پذیر می باشد و بیمار دچار خسارتی گردد ، پزشک ضامن کلیه این خسارات می باشد.
در خصوص رضایت نامه این مطلب روشن است که بیمار فقط رضایت خود را نسبت به آن عمل ابراز نموده است و خطای پزشکی جایی در این رضایت ندارد و پزشک بایستی جوابگوی اقدامات خود باشد و در صورتی که برداشت نام نیز صورت پذیرفته باشد فقط بار انبات متفاوت می گردد و این بیمار است که باید خطا و قصور را انبات نماید و در هر دو حالت به هیچ عنوان در صورت خطا یا قصور پزشک معاف از مسئولیت نمی باشد.
روند رسیدگی جرایم پزشکی
مراجع صالح به رسیدگی در جرایم پزشکی
الف: دادگاه های عمومی : به طور کلی هر عملی که در قوانین مدنی یا جزایی کشور قابلیت پیگیری داشته باشد در صلاحیت این دادگاه ها می باشد که می توان متناسب با عمل انجام گرفته پزشک در دادگاه حقوقی یا دادسرا پیگیری های لازم را انجام داد.
ب : دادگاه انقلاب : مطابق قانون اصلاحی ماده ۳ مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوراکی مصوب ۲۹/۱/۷۴ برخی موارد را می توان از طریق دادگاه انقلاب پیگیری نمود که :
  1. دخالت در امور پزشکی و دارویی
  2. خودداری از ارائه خدمات پزشکی
  3. واگذاری و اداره موسسه پزشکی به غیر بدون مجوز و موارد مطرح در این ماده قانون ، قابلیت پیگیری از طریق این دادگاه را فراهم می آورد.
ج : سازمان نظام پزشکی :  بر اساس آئین نامه رسیدگی دادسراها و هیات های انتظامی سازمان نظام پزشکی مصوب ۱۳۸۴ ، سازمان نظام پزشکی به شکایت ناشی از تخلفات حرفه ای شاغلین پزشکی رسیدگی می نماید.
د : سازمان تعزیرات حکومتی :
مطابق قانون تعزیرات حکومتی در امور بهداشتی و درمانی مصوب ۲۳/۱۲/۶۷ برخی موارد را نیز می توان از طریق این سازمان پیگیری نمود که مهمترین آنها به شرح ذیل است :
  • ایجاد موسسه پزشکی غیر مجاز توسط افراد فاقدصلاحیت
  • ایجاد موسسه پزشکی توسط شخص فاقد پروانه
  • خودداری بیمارستان ها از ارائه خدمات
  • و موارد دیگر ذکر شده در قانون مصوب
جرایم-پزشکی-در-مشهد
معرفی وکیل خوب برای شکایت از پزشک
جرم گرفتن زیرمیزی توسط پزشک
آیا می دانستید علاوه بر خطاها و قصور پزشکی ، دریافت های خارج از ضابطه (زیرمیزی) و موارد دیگر از این دست هم بخش دیگری از جرایم پزشکی می باشد ؟
اثبات خطا یا قصور پزشکی :
در صورتی می توان گفت پزشک دچار قصور یا خطا گردیده است که فاکتورهای ذیل رخ داده باشد.
  1. اقدام توسط پزشک صورت گرفته باشد و پزشک در آن عمل نقش ایفا کرده باشد.
  2. پزشک در تشخیص و درمان بیماری برخلاف موازین علمی اشتباه کرده باشد با تشخیص غلط داده باشد.
  3. در نتیجه اقدامات پزشک و کادر درمان ضرر و زیان مادی و معنوی به بیمار وارد شده باشد.
در روند شکایت از قصور خطای پزشکی می توان به دو طریق ذیل پیگیری نمود :
الف. شکایت انتظامی : از طریق سازمان نظام پزشکی صورت می پذیرد و النهایه به توبیخ شفاهی یا کتبی و برخی موارد محرومیت از طبابت منجر می گردد.
ب. شکایت جهت مطالبه دیه یا میزان خسارت : معمولا در دادسرا یا شوراهای حل اختلاف مطرح می گردد اما از طریق سازمان نظام پزشکی نیز قابل پیگیری می باشد.
برچسب : روند جرایم پزشکی ، پزشک در چه صورتی مسئول خطای خود است ,  راه اثبات خطای پزشک , جرم زیر میزی توسط پزشک  , مجازات پزشک خطا کار راه شکایت از پزشک ,  روش شکایت از پزشک , وکیل حرفه ای جرایم پزشکی , وکیل جرایم پزشکی  ,  در چه صورتی پزشک دچار قصور یا خطا میگردد , برای شکایت از پزشک به کجا بایستی مراجعه کرد , راه شناسایی خطای پزشکی , تشخیص خطای پزشکی
وکیل جرایم پزشکی در مشهد ,  وکیل برای شکایت از پزشک در مشهد , روش شکایت از پزشک در مشهد ,  وکیل خوب برای شکایت از پزشک در مشهد ,وکیل حرفه ای برای شکایت از پزشک در مشهد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود