وکیل طلاق توافقی در کرج

طلاق توافقی در کرج

 

می‌دانیم که دلیل اصلی طلاق در کشور ایران (طلاق توافقی در کرج) ، نداشتن شناخت مناسب زن و شوهر از یکدیگر پیش از ازدواج می‌باشد.به طوری که خانواده و خود فرد نسبت به خصوصیات و ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری شریک آینده زندگی‌اش آگاهی ندارد. و یکی دیگر از دلایل طلاق در جامعه ایران نداشتن تفاهم و عدم توانایی زوجین در گفتگو می‌باشد . ولی جای تاسف دارد که از هر ۱۰ زوج ایرانی ۳ زوج توانایی مکالمه با یکدیگر را ندارند .

اما وقتی نتوانیم با گفت‌وگو به حل مسئله‌ای بپردازیم ،مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.یکی دیگر از دلایل طلاق دخالت‌هایی است که بیشتر از سوی خانواده‌ها بوجود میاید ولی متاسفانه اغلب زوجین این اجازه را به خانواده‌هایشان می‌دهند که از همان روزهای اول ازدواج در زندگی‌شان مداخله کنند. ولی علت این دخالت به وابستگی فرد به خانواده‌اش برمیگردد. طلاق انواع مختلفی دارد و به دو نوع رجعی و بائن تقسیم بندی خواهد شد و طلاق بائن هم به دو نوع طلاق خلع و مبارات تقسیم بندی می شود .

چنانچه دنبال وکیل طلاق توافقی در کرج هستید تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل طلاق توافقی برای شما پیامک شود.

طلاق از چه راههای امکان پذیر می‌باشد ؟

۱- و اما ساده‌ترین شکل طلاق زمانی می‌باشد که زوجین بر مسئله طلاق با یکدیگر توافق داشته باشند و دیگر مایل به ادامه زندگی با یکدیگر نباشند. به این گونه طلاق ، طلاق توافقی گوییم که از اختیار مرد در طلاق ناشی میشود.

۲- نوع دیگر طلاق ، طلاقی می باشد که تمامی قوانین به خواست و اراده مرد باشد.

۳- و نوع سوم آن طلاق از طرف زوجه (زن) مطرح می شود که این نوع طلاق تنها در صورتی است که زوجه یکی از شروط ضمن عقد را داشته باشد .

بیشتر بخوانیم: بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج

طلاق توافقی به چه صورتی است ؟

هنگامی که مرد و زن بعد از گذشت یه مدت از زندگی مشترک‌شان ادامه این زندگی را به صلاح تشخیص ندادند میتوانند با توافق در خصوص حضانت فرزند و مهریه و نفقه و اجرت المثل برای طلاق توافقی اقدام کنند.

 

طلاق-توافقی-در-کرج

اگر طلاق از طرف مرد باشد به چه صورتی است ؟

معمولا حق طلاق با مرد است و مرد این حق را دارد که هر زمان که خواست برای طلاق اقدام کند. ولی این به آن منظور نمی‌باشد که حقوقات خانم ضایع شود و مرد زمانی میتواند همسر خود را طلاق دهد، که حقوقاتش را بپردازد که این حق و حقوق عبارتند از: نفقه ، مهریه ، شرط تنصف دارایی ، اجرت المثل و اما اگر دادخواست طلاق از سوی مرد صورت گیرد و این طلاق مربوط به بدرفتاری زن نباشد ، در این صورت زوج موظف است که نصف اموالی را که بعد از عقد نکاح حاصل شده است را باید طبق دستور دادگاه به زن پرداخت کند.

برای مشاوره حضوری رایگان با وکیل در کرج همین الان نوبت بگیرید

 

اگر طلاق از طرف زن باشد به چه صورتی است ؟

و اما به طور کلی یک زن حق طلاق ندارد و حق طلاق به مرد داده شده است مگر در صورتیکه زن یکی از موارد زیر را داشته باشد:

۱- که شامل همان شروط ۱۲ گانه ضمن عقد می باشد .

۲- داشتن وکالت بلاعزل از جانب شوهر برای اجرای صیغه طلاق یا یکی از شروط ضمن عقد باشد .

 

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل طلاق توافقی اینجا کلیک کنید

مزایای طلاق توسط وکیل

۱- از لحاظ زمانی ، طلاق در کمترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت .

۲- بدون حضور زن و مرد در دادگاه ، طلاق صورت خواهد گرفت .

۳- جلسات مشاوره و یا داوری بدون حضور زوجین برقرار می شود و وکیل به جای آنها در جلسات مشاوره و داوری شرکت خواهد کرد.

۴- اگر طلاق توافقی صورت گیرد توافقات زن و مرد توسط وکیل صورت جلسه و مطابق با آن حکم صادر خواهد شد .

۵- در ضمن اجرای صیغه طلاق نیز بدون حضور زوجین و توسط وکیل میباشد.

بیشتر بدانیم:

🔹مشکلات طلاق توافقی پس از صدور حکم طلاق توافقی، شوهر هیچ اجباری برای آمدن به محضر ندارد و چون این طلاق با توافق طرفین صورت می‌گیرد، به لحاظ قانونی رفتن به محضر هم باید با توافق باشد و نمی‌شود توافق طرفین را با الزام همراه کرد.

🔹برای حل این مشکل شاید بهترین راهکار این باشد که طرفین الزام رفتن به محضر را نیز جزیی از تعهدات خود در دادخواست ذکر کنند تا در حکم دادگاه منعکس شود. در این صورت می‌توان الزام شوهر را به آنچه خود تعهد داده است، از دادگاه درخواست کرد.

 

اعطای وکالت به وکیل در خصوص طلاق به چه صورتی است ؟

۱- مرد و یا زن مصمم برای انجام طلاق یا جدایی باشند .

۲- شما نیاز به وقت حضوری دارید تا مدارک خود را تحویل وکیل متخصص امور خانواده و طلاق دهید . ( برای دریافت وقت با دفتر تماس حاصل فرمائید)

۳- بعد از اینکه وقت حضوری با وکیل مربوطه گرفتید می توانید مدارک خود را تکمیل نموده و به همراه داشته باشید.

۴- زوجین می توانند در حضور وکیل خود تمامی دلایلی که او را مجبور به اقدام برای جدایی کرده است شرح داده تا وکیل بتواند بنا به خواست و شرایط ایشان برای طلاق اقدام نماید.

۵- فقط در این مرحله است که هر یک از دو زوج برای تحویل مدارک به وکیل مربوطه به دفتر مراجعه می کنند و از مرحله به بعد است که کلیه مراحل توسط وکیل انجام می شود.

۶- در این مرحله صیغه طلاق جاری خواهد شد (که صرفا با حضور وکیل زن یا مرد) در شناسنامه ثبت خواهد شد و مدارک تحویل زن و مرد می شود.

 

مدارک لازم جهت اعطای وکالت به وکیل در رابطه با طلاق

۱- اصل سند ازدواج

۲- اصل شناسنامه

۳- کپی کارت ملی

اگر اصل سند ازدواج را ندارید می توانید رونوشت آن را از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح دریافت کنید.

 

چنانچه دنبال وکیل طلاق توافقی در کرج هستید تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل طلاق توافقی برای شما پیامک شود.

 

موسسه حقوقی بین المللی بهروش راه امید با داشتن وکیل جرایم اینترنتی در موضوعات مختلف و با تخصصی کردن پرونده های حقوقی ،کیفری و خانواده سعی در هر چه بهتر و سریع تر انجام دادن کار حقوقی شما عزیزان را دارد.

 

حسن ما در تخصصی بودن ماست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود