کفالت چگونه عقدی است؟ – وکیل متخصص در مشهد

کفالت چگونه عقدی است؟ 

در موسسه حقوقی راه امید بهترین وکلای تنظیم کفالت نامه در مشهد حضور دارند که می‌توانید با ارتباط با آن‌ها مشکل خود را سریعا برطرف کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

کفالت یک عقد است که بر اساس آن هر کدام از طرفین در مقابل طرف دیگر شخص ثالث ( سوم ) را تعهد می کند.متعهد را کفیل می گویند. شخص ثالث را مکفول و طرف دیگر را مکفول له می گویند. تعریف دیگر کفالت این است که انسان تعهد می کند که هر وقت طلبکار شخص بدهکار را بخواهد به دست او بدهد و به کسی که تعهد می کند کفیل می گویند. در صورتی کفالت صحیح است که کفیل به هر لفظی که عربی نباشد یا به صورت عملی به طلبکار بفهماند که من تعهد دادم که هر وقت فرد بدهکار را خواستی ، به دست تو بدهم و طلبکار هم قبول می کند. کفیل را نباید در کفالت مجبور کرده باشند و همچنین مکلف و عاقل باید باشد و کسی را که کفیل او شده است حاضر کند.

مشخصات کفیل :

دادگاه کفالت هر کسی را قبول نمی کند مقام قضایی صادر کننده قرار تشخیص می دهد که چنین شخصی می تواند کفیل شود یا نه . پرداخت مبلغ کفالت باید به گونه ای باشد که شک و تردیدی را به وجود نیاورد . اعتبار کفیل را قاضی می تواند از طریق پاسگاه انتظامی و تحقیق از کسانی  که اطلاع دارند به دست آورند.

مبلغ کفالت :

با توجه به شرایط پرونده مبلغ وجه الکفایه تعیین می شود. مبلغ ریالی قرار تامین کفالت از خسارت هایی که به شخص مدعی چه خصوصی باشد چه شاکی وارد شده باشد میزانش کمتر نخواهد بود.

تکالیف که در برابر قاضی کفیل باید داشته باشد :تکالیف که در برابر قاضی کفیل باید داشته باشد

در دادگاه برای کفالت شخص حاضر شده اید که اطلاع دادید که تکالیف سختی پذیرفته اید که اگر در انجام آن تکالیف ناتوان رسید با درخواست کفیل رونوشت این تفاهم نامه به کفیل داده می شود. در مواقعی که متهم حضورش در مقابل قاضی ضروری است باید به موقع حاضر شود . ممکن است در جریان رسیدگی به پرونده چه پرونده در دادسرا باشد چه در دادگاه ، چند بار متهم احضار شود و هربار حضورش ضروری باشد ، نمی تواند کفیل با توجه به اینکه یک مرتبه متهم نزد قاضی حاضر شده از خودش رفع مسئولیت کند.

زمان پرداخت وجه الکفاله :

در صورتی که متهم فرار کند یا به او دسترسی نداشته باشند که حضور متهم ضروری باشد کفیل باید وجه الکفاله را پرداخت کند. با این توضیح که اخطار به کفیل می دهند که طی مدت ۲۰ روز متهم را تحویل دهد. در صورتی که اخطاریه ابلاغ واقعی باشد و تسلیم صورت نگیرد به دستور رئیس حوزه قضاییه وجه الکفاله گرفته می شود.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص کفالت در مشهد اینجا کلیک کنید

خواستن متهم از کفیل به جز موارد زیر ممنوع است :

تحقیقات یا محاکمه یا اجرای حکم ضرورت داشته باشد.

مواردی که کفالت را بهم می زند :

  1. کفیل ، بدهکار را به دست طلبکار بدهد.
  2. طلب طلبکار داده شود.
  3. طلبکار از طلب خود بگذرد.
  4. بدهکار بمیرد.
  5. طلبکار کفیل را از کفالت آزاد کند.

راه امید سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

 راه امید با گروه متخصص وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است. با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و  وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد. در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد. این امر باعث می‌شود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود