وکیل سرقت در گرگان (آپدیت۱۴۰۲)

وکیل سرقت در گرگان

وکیل سرقت در گرگان

سرقت در لغت به معنای ربودن مالی است که متعلق به غیر است و برای خود فرد نیست. سارق بایستی عمل سرقت را عاملانه و عامدانه انجام داده باشد تا بتوان آن را مورد پیگیری غذایی قرار داد. به عبارت دیگر میتوان گفت که برای مثال اگر فردی بدون دانش بر اینکه یک وسیله برای فرد دیگری است، آن را بردارد و خیال کند که برای خودش است، سرقت به حساب نیامده و پیگیری قانونی ندارد. چرا که فرد پس از آگاهی بر اینکه این وسیله برای او نیست، آن را پس خواهد داد.

از مهمترین ویژگی های یک پرونده ی سرقت، اثبات آن است که به واسطه ی وکیل سرقت خود قابل اثبات میباشد

 

چنانچه دنبال وکیل سرقت در گرگان هستید تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل سرقت برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

قوانین سرقت در گرگان

برای این که جرم سرقت در گرگان محقق شود، به سه عنصر نیاز است. عنصر مادی، عنصر معنوی و عنصر قانونی.

عنصر مادی بدان معناست که شخص باید یک عملی را انجام تا به واسطه ی آن بتوان وی را سارق یا مجرم تلقی کرد.

عنصر معنوی در جرائم مختلف متفاوت بوده و در جرم سرقت، زمان سرقت تلقی می شود.

عنصر قانونی در مفهوم این است که اگر شخصی عملی را انجام دهد که در قانون برای آن عمل به خصوص، مجازاتی مقرر شده باشد، عنصر قانونی تحقق یافته است.

قوانین سرقت در گرگان همچون سایر شهرهای ایران از این عناصر پیروی کرده و وکیل سرقت در گرگان سعی می کند تا با تجربه و دانش در این زمینه پرونده را به بهترین شکل انجام دهد.

وکیل سرقت در گرگان

انواع سرقت به منظر وکیل سرقت در گرگان

 

سرقت به طور کلی به دو دسته ی سرقت تعزیری و سرقت حدی تقسیم می شود.

سرقت تعزیری به معنای سرقتی است که شرایط خاصی را دارا باشد. این شرایط از دیدگاه وکیل سرقت در گرگان اینگونه بیان شده است: سرقت در شب رخ داده باشد، سارقین دو نفر یا بیشتر باشند، سارقین سلاح حمل کنند (سلاح گرم یا سرد)، سارق از دیوار بالا رفته باشد و یا دری را شکسته باشد و یا جعل کلید کرده باشد و در نهایت سارقین در حین سرقت کسی را تهدید کرده باشند و یا به کسی آسیب زده باشند و صدمه رسانده باشند.

در صورت تحقق شرایط بالا، سرقت از نوع سرقت تعزیری خواهد بود.

سرقت حدی یا سرقت مستوجب حد، سرقتی می باشد که مجازات و شرایط تحقق آن در قانون به طور دقیق بیان شده است

 

مجازات سرقت تعزیری از دیدگاه وکیل سرقت در گرگان

مجازاتی که برای سرقت تعزیری در نظر گرفته شده است با توجه به موقعیت و شرایط خاصی که در آن، سرقت رخ داده است، متفاوت است. برای مثال فردی که مرتکب کیف ‌زنی یا جیب زنی می شود محکوم به یک تا پنج سال حبس و تا هفتاد و چهار ضربه شلاق می‌شود. یا در حالتی دیگر، در صورت سرقت مسلحانه از بانک، صرافی‌ ها یا جواهرفروشی ها فرد مرتکب، به حبس ابد محکوم میشود.

به طور کلی میتوان گفت که مجازات سرقت همواره بسته به شرایط وقوع جرم متفاوت و متغیر است.

 

چنانچه دنبال وکیل سرقت در گرگان هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل سرقت برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

لزوم انتخاب وکیل مناسب برای پرونده ی سرقت

هرچند که سرقت از پرتکرار ترین پرونده های دادسرا ها و دادگاه ها می باشد، انتخاب وکیل سرقت مناسب، به شما این امکان را می دهد تا بدون دغدغه ی ذهنی و با آسودگی خاطر، پرونده ی خود را به بهترین شکل جلو ببرید. میتوان گفت انتخاب وکیل مجرب از ابتدایی ترین و مهم ترین قدم های هر پرونده است. وکیل متخصص و با تجربه می توانید غیر ممکن را، ممکن سازد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل سرقت در گرگان اینجا کلیک کنید

مراحل ثبت شکایت کیفری از سرقت

اولین قدم برای ثبت شکایت کیفری سرقت، مراجعه به مرجع قضایی نزدیک به صحنه ی وقوع جرم می باشد. برای مثال اگر از منزل شما دزدی شده است، نزدیک ترین مرجع قضایی را انتخاب کنید و با مراجعه به آن گام اول را طی کنید.

قدم دوم برای ثبت شکایت کیفری سرقت، تنظیم شکوائیه است. لازم به ذکر است که ثبت شکایت سرقت نیاز به تنظیم شکوائیه دارد. به همین خاطر توصیه می شود اگر اطلاعات کافی برای تنظیم شکوائیه ندارید، حتما با وکیل سرقت مشورت کنید و از او کمک بگیرید.

قدم سوم برای ثبت شکایت کیفری سرقت، ارائه ی ادله اثبات دعوی است. منظور از ادله اثبات دعوی، هر چیزی است که به وسیله ی آن بتوان وقوع جرم را اثبات کرد. برای مثال، فیلم یا تصویر دوربین های مداربسته، اثر انگشت، قطره خون و… می توانند به عنوان ادله اثبات دعوی در پرونده به کار آیند. به عبارتی ادله اثبات دعوی تمامی مدارک به جا مانده از صحنه ی جرم را در بر میگیرد.

قدم چهارم ارسال پرونده به دادگاه کیفری میباشد. در این قسمت یک فرد به عنوان نماینده رسیدگی به پرونده از دادسرا به همراه پرونده، برای دفاع از قربانی سرقت در دادگاه حاضر می‌شود و به سوالات قاضی دادگاه کیفری پاسخ می‌دهد. در این مرحله متهم و یا متهمان نیز در دادگاه حاضر شده و اظهارات خود را در محضر قاضی دادگاه بیان می‌دارند. دادگاه در این مرحله حکم کیفری را صادر میکند.

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما