مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد

مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد

 

سامانه راه امید با داشتن مشاور حقوقی خوب و وکلای متخصص در موضوعات مختلف و با تخصصی کردن پرونده های حقوقی ،کیفری و خانواده سعی در هر چه بهتر و سریع تر انجام دادن کار حقوقی شما عزیزان را دارد. شما می توانید با تماس با کارشناسان حقوقی سامانه راه امید، مشاوره ای تلفنی و یا با اخذ نوبت مشاوره حضوری داشته باشید.

موسسه حقوقی راه امید با دارا بودن بهترین و حرفه ای ترین وکلاء و مشاوران و ارائه راهکار قانونی از طریق مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد در اثر بخشیدن و سرعت دادن به روند دادرسی و کسب نتیجه مطمئن در پرونده های حقوقیتان اقدام میکند.

چنانچه دنبال وکیل متخصص حقوقی در مشهد هستید  تنها کافیست فرم ذیل را تکمیل کرده تا اطلاعات وکیل حقوقی برای شما پیامک شود.

  • لطفا فیلد را به زبان انگلیسی پر کنید،سیستم فارسی تایپ می کند.

 

آیا با لغات تصرف عدوانی– تصرف عدوانی با مستاجر –در ملک مشاعی آشنایی دارید ؟

معنای اصطلاحی تصرف را می دانید ؟
تصرف یا دراصطلاح ید عبارت است از اقتدار و سلطه ایی که شخص به طور مستقیم یا غیر مستقیم  بر مالی دارد. معنای لغوی عدوان یعنی ظلم و ستمی است آشکار و در اصطلاح فعل یا ترک فعل قابل نکوهش است و این درصورتی است که خلاف قانون یا عرف یا عقل سلیم باشد . عدم رضای مالک یا عدم اذن قانونی او موجب تحقق تصرف عدوانی به معنای اعم آن عبارت است از خارج شدن مال از ید مالک یا قائم مقام قانونی او بدون آنکه مجوز قانونی داشته باشد . این نوع تصرف در مادۀ ۳۰۸ قانون مدنی عدوان است و مفاد این ماده از حدیث  «علی الید ما اخذت حتی تؤدیه» گرفته شده است تصرف عدوانی، عنوانی است که هم در حقوق مدنی و هم در حقوق کیفری مطرح است بنابراین می‌توان هم از منظر حقوقی و هم کیفری این عنوان را مورد بحث و تحلیل قرار داد.

 

بررسی تصرف عدوانی با رویکرد حقوقیمشاوره حقوقی تلفنی در مشهد

تعریف تصرف عدوانی در مادۀ ۱۵۸ قانون آئین دادرسی مدنی دادگاههای عمومی و انقلاب دعوای تصرف عدوانی عبارت است از:

ادعای متصرف سابق مبنی بر اینکه دیگری بدون رضایت او مال غیرمنقول را از تصرف  وی خارج کرده و اعادۀ تصرف خود را نسبت به آن مال درخواست می‌نماید) این تعریف فقط شامل اموال منقول نیست ؛ پس اگر کسی اتومبیل یا تلفن همراه یا مال منقول دیگری را به صورت عدوانی از تصرف او خارج سازد، تعریف فوق این موارد را شامل نخواهد شد .

اگر مال با رضایت متصرف سابق از تصرف او خارج شده باشد و به تصرف فرد دیگر درآید سپس متصرف سابق از رضایت خویش پشیمان شده و بخواهد آن را برگرداند ، عنوان تصرف عدوانی بر فعل متصرف لاحق صادق نخواهد بود. چنانچه شخصی بر ملک خود هیچ تصرفی نداشته باشد و برای مدتی آن را رها کرده باشد ، به نحوی که ، شخص دیگری ، ملک مورد نظر را تصرف نماید،  تعریف مزبور شامل این مورد نخواهد شد ؛ زیرا متصرف فعلی ، مال را از تصرف متصرف سابق خارج نکرده ، بلکه ملکی را که قبلاً از تصرف وی خارج شده بوده را تصرف کرده است .

موسسه حقوقی بین المللی راه امید با ارائه مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد و ارائه راهکار قانونی  گام بزرگی را در جهت حمایت و پشتیبانی از شما عزیزان برداشته است.

آدرس دفتر مرکزی:مشهد- قاسم آباد-بولوار شاهد-شاهد ۳۳–برج ایلما-درب ورودی اداری مجتمع- طبقه چهارم -واحد ۴۰۱

 

امتیاز ما
امتیاز شما
[مجموع: ۱ میانگین امتیازات: ۵]

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما