مراحل گرفتن پروانه ساخت در شهرداری | وکیل شهرداری در مشهد

وکیل شهرداری در مشهد

 

بهترین وکیل شهرداری در مشهد در سامانه راه امید تونست به من کمک کنه که خیلی زود پروانه ساخت آپارتمانم رو بگیرم. شما هم اگر به وکیل شهرداری در مشهد نیاز داشتید، می‌توانید با بهترین وکیل شهرداری در مشهد در سامانه راه امید ارتباط برقرار کنید.

 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل شهرداری در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

شهرداری دارای وظایف و اختیاراتی است تا زندگی شهروندان در محدوده قانونی و حریم شهرداری از استانداردهای لازم برای سکونت و فعالیت برخوردار گردد. در برخی موارد به علت ایجاد اختلاف بین اشخاص و شهرداری، شخص شاکی– خواه شخص حقیقی خواه حقوقی- در مقام دادخواهی و شکایت از شهرداری بر می‌آید؛ به همین علت، دعاوی شهرداری بخش عمده‌ای از دعاوی دیوان عدالت اداری را تشکیل می‌دهد.

 

وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰شهرداری مشهد

– موضوع فعالیت کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مشهد

کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مربوط به ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها می‌باشد. ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها بیان می‌کند: «مالکین اراضی واملاک واقع در محدوده خدماتی باید قبل از ساخت وساز از شهرداری‌ها پروانه ساختمان بگیرند و شهرداری موظف است از عملیات‌های ساختمانی بدون پروانه یا خلاف پروانه به وسیله ماموران خود در زمین محصور یا غیر محصور جلوگیری کنند.»

در این کمیسیون به مواردی مثل تخریب، اخذ جریمه، تراکم اضافی، تغییر کاربری، تجاوز به معابر شهری، تخلف عدم استحکام بنا و تخلف عدم رعایت اصول فنی و بهداشتی و شهرسازی رسیدگی می‌شود؛ به این معنا که اگر میان اشخاص و شهرداری در رابطه با موضوعات فوق اختلافی باشد، کمیسیون ماده ۱۰۰ به آن رسیدگی می‌کند.

اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ شامل نمایندگان وزارت کشور، دادگستری، نماینده شورای اسلامی و نماینده شهرداری می‌باشد، البته نماینده شهرداری حق رای ندارد و صرفا برای ادای توضیحات در جلسات این کمیسیون حاضر می شود. معمولا جلسات بدون حضور شخص برگزار می‌شود اما اگر حضور شخص برای بیان توضیحات لازم باشد، شخص را دعوت می‌کنند.

– فرآیند رسیدگی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری

در واقع کمیسیون ماده ۱۰۰ یک نهاد حل‌وفصل اختلاف می‌باشد و از مراجع اختصاصی خارج از دادگستری است. گرچه مقر ان داخل شهرداری است ولی شخصیت حقوقی مستقل از شهرداری دارد.

فرآیند رسیدگی این کمیسیون نیز به این شیوه است که در صورت اختلاف بین شخص (ذی‌نفع) و شهرداری، شهرداری مواردی را که تخلف دانسته اعلام می‌کند و در مقابل شخص نیز لایحه دفاعیه خود که شامل اظهارات و دلایل و مدارکش است، بیان می‌کند. سپس، پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌رود و در آنجا رسیدگی می‌شود.

پس از رسیدگی کمیسیون، رایی صادر می‌شود و به دو طرف ابلاغ می‌گردد. شهرداری یا نماینده آن و ذی‌نفع یا نماینده او وی می‌توانند ظرف مدت ۱۰ روز پس از ابلاغ رای نسبت به آن اعتراض نمایند. این اعتراض در کمیسیون دیگر ماده رسیدگی خواهد شد که اعضاء آن غیر از افرادی است که در صدور رای قبلی شرکت داشته‌اند. رای این کمیسیون قطعی می باشد. آراء قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری مطابق بند دوم ماده ۱۰ دیوان عدالت اداری قابل شکایت و اعتراض در دیوان عدالت اداری‌ می‌باشد.

 

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص شهرداری در مشهد اینجا کلیک کنید

ادامه مطلب

 

ادامه مطلب در مورد قرض دادن به شهرداری

 

ادامه مطلب در مورد حق تخریب شهرداری

ادامه مطلب در مورد نحوه تغییر نام و نام خانوادگی و نحوه تغییر نام در مشهد

 

ادامه مطلب در مورد مشکلات شناسنامه

 

راه امید سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

راه امید با بزرگترین گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد. در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود