معرفی بهترین وکیل کیفری در لرستان+ مشاوره تلفنی

جرایم کیفری مشاوره تلفنی با وکیل در لرستان 

 معرفی بهترین وکیل کیفری در لرستان:جرائم کیفری از جمله پرونده‌هایی است که نیاز به تخصص و تجربه بیشتری نسبت به سایر دعاوی حقوقی دارد. تبعات این گونه پرونده ها در ساده ترین حالت جریمه نقدی، شلاق، زندان و در اشد مجازات اعدام است، که مشاوره تلفنی با وکیل در لرستان می تواند اولین اقدام برای ورود به این مسائل باشد، زیرا حساسیت آن بسیار بالاست و در اثر ارائه دفاعیات ضعیف و ناکارآمد می تواند فرد به پیامدهای جبران ناپذیری دچار شود.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کیفری در لرستان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

دسته بندی جرایم کیفری و مشاوره با وکیل در لرستان

در دسته بندی کلی جرایم کیفری دو عنوان حدود و تعزیرات مطرح می باشد. جرایمی که در دسته حدود الهی قرار دارند، بر اساس احکام فقهی جرایمی هستند که شارع آن را تعریف و برای آن مجازات مشخصی را بیان می کند. اعمالی مانند زنا، لواط، قتل و… از این جمله می باشد، که می توان با کمک مشاوره تلفنی با وکیل در لرستان به روشن سازی این رفتارهای خلاف حدود الهی پرداخت و آنها را مورد بررسی قرار داد.

دسته دیگر جرائم تعزیری است، که قانونگذار برای این دسته از جرایم مجازات تعیین کرده ، و در متون فقهی مجازات آن مشخص نشده است. مجازات که قانونگذار در نظر گرفته از خفیف که سه ماه حبس است شروع و تا مجازات های سنگینی مانند حبس طولانی مدت ادامه می یابد.

 انواع جرایم کیفری

در جرایم تعزیری دست قانونگذار برای اعمال انواع تخفیفات بازتر می باشد و با مشاوره تلفنی با وکیل در لرستان می توان راهنمایی برای دریافت اینگونه تخفیف ها کسب کرد. قاضی با در نظر گرفتن شرایط ارتکاب جرم، سوابق مجرم، حسن رفتار وی می تواند در مدت حبس و سایر مجازات ها تخفیف قائل شود. این تخفیف ها می تواند در قالب حبس تعویقی، حبس تعلیقی و… باشد.

به طور مثال در حبس تعلیقی درباره مجازات های درجه ۳ تا ۸ قانون تعزیرات، قاضی می تواند اجرای مجازات را یک تا پنج سال به حالت تعلیق درآورد و به مجرم فرصت دهد تا رفتار خود را اصلاح نماید، در صورتی که شخص در این مدت مرتکب جرم دیگری شود، علاوه بر مجازات جرم ثانویه، مجازات قبلی هم به اجرا در خواهد آمد.

برخی جرایم هستند که هم در دسته حدود قرار می گیرند و هم در دسته تعزیرات، جرمی مانند سرقت از این نوع جرایم است.

بررسی جرم سرقت 

سرقت جرم سنگینی است که در متون فقه بسیار درباره شنیع بودن این عمل گفته شده و برای آن مجازات سنگینی در نظر گرفته شده است. اگر سرقت حدی شناخته شود مجازات سختی در پی دارد و در قانون مجازات اسلامی در ماده ۲۶۶ به آن پرداخته شده است. در این ماده ۱۴ شرط آورده شده است که با اثبات آن مجازات حدی اجرا خواهد شد.

جرم سرقت حدی

درباره مجازات سرقت حدی ترتیب خاصی برای اعمال مجازات بیان شده است. اگر فرد مرتبه اول مرتکب سرقت حدی شود، یک دست او قطع خواهد شد. اگر بار دیگر این جرم را تکرار کند، به عنوان مجازات پای مخالف وی قطع می شود. اگر مرتبه سوم مرتکب سرقت حدی شود به حبس ابد محکوم می شود، و اگر در حبس نیز سرقت حدی انجام دهد وی باید اعدام شود.

همانطور که گفته شد قانونگذار شرایط سختی را برای اثبات جرم سرقت حدی بیان داشته است، و در شرایط معمولی ثابت کردن همه ی ۱۴ شرط امکان پذیر به نظر نمی رسد، و در بیشتر موارد سرقت از حالت حدی خارج و مشمول سرقت تعزیری می شود

به وسیله مشاوره تلفنی با وکیل در لرستان می توان این چهارده شرط را به دقت مورد بررسی قرار داد و با تفهیم آن به احقاق حقوق افراد پرداخت.

جرایم-کیفری

سرقت تعزیری چیست؟ 

در ماده ۶۵۱ قانون مجازات اسلامی بردن مال غیر بودن اجازه وی را سرقت دانسته و پنج شرط را برای اثبات سرقت تعزیری بیان کرده است.

در ماده ۶۵۱ چنین آمده:

هر گاه سرقت جامع شرایط حد نباشد ولی مقرون به تمام پنج شرط ذیل باشد مرتکب از پنج تا بیست سال حبس و تا (۷۴) ضربه شلاق‌محکوم می‌گردد:

۱ – سرقت در شب واقع شده باشد.

۲ – سارقین دو نفر یا بیشتر باشند.

۳ – یک یا چند نفر از آنها حامل سلاح ظاهر یا مخفی بوده باشند.

۴ – از دیوار بالا رفته یا حرز را شکسته یا کلید ساختگی به کار برده یا اینکه عنوان یا لباس مستخدم دولت را اختیار کرده یا بر خلاف حقیقت خود ‌را مامور دولتی قلمداد کرده یا در جایی که محل سکنی یا مهیا برای سکنی یا توابع آن است سرقت کرده باشند.

۵ – در ضمن سرقت کسی را آزار یا تهدید کرده باشند.

تبصره – منظور از سلاح مذکور در این بند موارد ذیل می باشد:

۱- انواع اسلحه گرم از قبیل تفنگ و نارنجک.

۲- انواع اسلحه سرد از قبیل قمه، شمشیر، کارد، چاقو و پنجه بوکس.

۳- انواع اسلحه سرد جنگی مشتمل بر کاردهای سنگری متداول در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یا مشابه آنها و سرنیزه های قابل نصب بر روی تفنگ.

۴- انواع اسلحه شکاری شامل تفنگهای ساچمه زنی، تفنگهای مخصوص بیهوش کردن جانداران و تفنگهای ویژه شکار حیوانات آبزی.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص لرستان اینجا کلیک کنید

  مشاوره تلفنی با وکیل در لرستان

سرقت تعزیری می تواند در تعریف های متفاوتی هم دسته بندی شود. مانند سرقت ساده، سرقت همراه با آزار، سرقت در شب، سرقت مسلحانه، کیف قاپی، جیب بری و.. که همه ی این ها مجازات های درجه یک تا هشت تعزیرات را به دنبال خواهد داشت.

اینکه سرقت در دسته تعزیری قرار بگیرد می‌تواند برای آن شرایطی به وجود آورد که قابل گذشت یا غیر قابل گذشت باشد.

 

باید توجه داشت که دفاع از افراد حتی در قالب مجرمانه ترین اعمال جزو حقوق انسانی است، و همه ی افراد باید بتوانند به کارشناس حقوقی دسترسی آسانی داشته باشند. مشاوره تلفنی با وکیل در لرستان این امکان را به وجود آورده که افراد در هر نقطه و در هر شرایطی می توانند با امید به دفاع اصولی و قانونی از تبعات سخت قانونی بکاهند. لازم است که افراد چه درباره سرقت حدی و چه درباره سرقت تعزیری به وکیل مجرب و کارکشته رجوع کرده و مسئله حقوقی خود را در میان بگذارند. وکیل می تواند با موشکافی در تمام جرائم کیفری کورسویی از امید را به وجود آورد، و با اقامه دفاعیه مستند و مستدل به یاری افراد بشتابد.

 در صورت نیاز به وکیل متخصص در مورد وکیل کیفری در لرستان در جایی که احساس میکنید در برابر اتهامات بی اساس  قرار گرفتید و چگونگی ثبت شکایت ،نگارش لایحه نویسی و دفاع کردن در برابراتهامات بی اساس   موضوعات کیفری  و کلیه مراحل دادرسی مربوط به آن فرم مربوط به درخواست وکیل این موضوع را پر نمائید تا موسسه حقوقی راه امید بهترین وکیل این موضوع را به شما معرفی کند. 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کیفری در لرستان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود