معرفی وکیل ارزان در رشت /۱۴۰۲

معرفی وکیل ارزان در رشت

 

دعاوی خانواده از جمله اموری این است که ابعاد گوناگونی دارد. از طرفی مسائل مالی جزو تکالیف زوج و حقوق زوجه است، و از طرف دیگر بنیاد خانواده تحت تاثیر احساسات و عواطف می باشد. در این گونه پرونده ها با معرفی وکیل ارزان در رشت می توان مسیر پیگیری درست و اصولی را برای تمام افراد فراهم کرد. دعاوی خانواده دامنه شمول مشخصی دارد و البته تنوع آن هم بسیار است، که در این مطلب به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص در رشت

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

پیگیری دعاوی متنوع خانواده با معرفی وکیل ارزان در رشت

قانونگذار با دوراندیشی و توجه خاص به مسائل خانواده آن را به طور ویژه دسته بندی کرده، و برای آن تشکیلات اختصاصی را در نظر گرفته است. هر کدام از طرفین دعوای خانواده باید توجه داشته باشند، که میدان کشاکش قضایی، در صورت دو طرف دعوی باخت است و در صورت سرانجام نیک، هم برای زن و هم برای مرد به اصطلاح برد برد خواهد بود.

بنابراین نباید با تعصبات بی جا و کورکورانه فقط به دنبال پیروزی یک طرفه باشند. در این مسیر معرفی وکیل ارزان در رشت می تواند کمکی باشد برای اینکه هر دو طرف دعوا توانایی دسترسی به کارشناس حقوقی را داشته باشند.

معرفی وکیل ارزان در رشت مجرب و آگاه ابتدا به روشن سازی مطلب برای طرفین می‌پردازد، در اکثر مواقع سوء تفاهم هایی در رابطه زوجین منجر به اختلافات شدید می شود. در این موارد شاید بتوان مشکل را به کمک شورای حل اختلاف و دیگر نهاد های میانجیگر به صلح ختم کرد.

حکم طلاق تنها زمانی صادر می شود که چندین حکم های مختلف مربوط به آن نظیر مهریه ، نفقه ، حضانت فرزندان بعد از طلاق و غیره صادر شده باشد لذا وکیل ارزان در رشت با تسلطی که بر قوانین مربوط به طلاق دارد بتواند به تمامی این موارد شده و حکم های مربوطه را به نفع موکل خود دریافت نماید توجه داشته باشید برخورداری از تجربه کافی می تواندمسیر روند پرونده را کوتاهتر کند.

معرفی وکیل ارزان در رشت

قانون گذار برای امور خانواده دادگاه تخصصی را برپا داشته و اختلافات حقوقی که مربوط به بنیان خانواده باشد، در دسته دعاوی خانواده و یا دعاوی خانوادگی جای می گیرند.که می توان با علم حقوقی و با معرفی وکیل ارزان در رشت به مشاوره و وکالت موکلین پرداخت .

دعاوی خانواده تنوع بسیار زیادی دارد، و مسائل زیادی هست که می تواند بین زن و مرد ایجاد اختلاف کند، اما گستردگی موضوعات مانع حل آنها نخواهد بود، و با همراهی و معرفی وکیل ارزان در رشت می توان تمام چالش ها و دعاوی خانوادگی را در مسیر قانونی و حقوقی خود پیگیری کرد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص و ارزان در رشت اینجا را کلیک کنید.

انواع دعاوی خانواده با معرفی وکیل ارزان در رشت

مطالبه و به اجرا گذاشتن مهریه یکی از اختلافات رایج در کشور ماست. قانونگذار در ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی به طور کامل از این حق زوجه حمایت کرده و بیان می‌دارد که به محض جاری شدن عقد زن مالک مهریه خواهد بود، و می تواند در صورت تمایل هر گونه تصرفی در آن انجام داده و یا آن را انتقال دهد.

با این تعریف قانونگذار جای هیچ گونه اعتراض و سنگ اندازی در مسیر احقاق حق زوجه باقی نگذاشته و مرد مکلف به پرداخت مهریه است، و هر گونه چانی زنی در این باره باید قبل از بسته شدن توافقات مهریه انجام گیرد.

برای مطالعه بیشتر دعاوی خانواده در رشت اینجا کلیک کنید.

در مصوبات جدید قانونی زن نیاز نیست که برای وصول مهریه به دادگاه مراجعه کند، بلکه با ارائه درخواست به اداره ثبت اموال زوج توقیف خواهد شد. توقیف اموال تمام دارایی های با ارزش مرد اعم از خانه، زمین، ماشین، اوراق بهادار، سهام بورسی و… را شامل می شود.

 دعاوی مربوط به خانواده با معرفی وکیل ارزان دررشت

 دعاوی مربوط به خانواده

در صورت نبودن دارایی قابل توقیف پرونده برای رسیدگی به دادگاه خانواده ارجاع داده می شود. شناسایی کارشناس حقوقی و معرفی وکیل ارزان در رشت در این باره بسیار کمک کننده خواهد بود.

انحلال عقد نکاح به واسطه طلاق یکی دیگر از دعاوی مبتلا به در جامعه است، که بنا بر دستورات فقهی و متن قانونی مرد هر زمان که تصمیم بر جدایی بگیرد میتواند با مراجعه به دادگاه و دریافت گواهی عدم سازش طلاق را جاری نماید.

در صورتی که زن دادخواست بدهد باید علت جدایی را در دادگاه مطرح و توافق قاضی پرونده را به دست آورد. در صورتی که قاضی دلایل را موجه بداند دستور اجرای صیغه طلاق را صادر خواهد کرد.

برخی از زوجین با توافق بر سر حقوق و تکالیف ناشی از زندگی مشترک، موجبات طلاق توافقی را به وجود می آورند، که در مدت زمان کمتری می توان به انحلال عقد نکاح به روش طلاق دست پیدا کرد. و با معرفی وکیل ارزان در رشت می توان راهنمایی لازم را داشت.

در پی طلاق مسائل دیگری مانند حضانت فرزندان مطرح خواهد شد. در قانون مدنی زوجه می تواند تا سن هفت سالگی هر کدام از فرزندان دختر یا پسر را در نزد خود نگه دارد. و بعد از آن تعیین تکلیف نگهداری بر عهده دادگاه است.

و دادگاه با در نظر گرفتن اوضاع مالی هر یک از زن و مرد، شرایط مساعد اخلاقی و فضای مناسب تربیتی، مسکن و… در این باره اظهار نظر خواهد کرد. در قانون برای دختران از سن نه سالگی و برای پسران از سن پانزده سالگی این حق در نظر گرفته شده که خود والد مد نظرشان را برای ادامه حضانت انتخاب کنند.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص در رشت اینجا کلیک کنید.

انواع دعاوی خانواده در رشت با وکیل ارزان در رشت

نفقه یکی دیگر از پیامد های زندگی مشترک است که می تواند با تمکین زن ارتباط مستقیم داشته باشد. زن با توجه به قانون مدنی بر اساس شأن خود حق تامین هزینه های زندگی را دارد، و مرد موظف است اسباب رفاه زن را فراهم کند.

اما اگر زنی ناشزه به شمار آید، حق دریافت نفقه از دی سلب می شود. زن زمانی ناشزه محسوب می شود که حاضر به تمکین از مرد نباشد، که در این صورت مرد از پرداخت نفقه معاف خواهد شد.

گاهی بحث نفقه با چالش هایی همراه است از جمله نفقه در دوران عقد که زن با وقوع عقد حق مطالبه نفقه را دارد اما تمکین به به معنای خاص هم وجود ندارد، در اینجا با توجه به اینکه مرد موظف است مسکن مناسب تهیه کند، و شرایط لازم برای زندگی زناشویی و آنان وظایف زناشویی را فراهم آورده، و در صورتی که از این امر در دوران عقد ناتوان باشد،

ناتوانایی وی مانع از دریافت نفقه از سوی زن نخواهد بود. همانطور که ملاحظه می شود، مسائل حقوقی پیچیدگی های فراوانی دارد که با معرفی وکیل ارزان در رشت و مراجعه به موقع می توان بسیاری از این اختلافات را گره گشایی کرد.

چنانچه گفته شد دامنه دعاوی خانواده گسترده است، از جمله آنکه مباحث شروط ضمن عقد، فسخ نکاح، اجازه ازدواج مجدد و بسیاری از موارد دیگر را شامل می شود، اما امروزه با فراوانی راه های دسترسی به وکیل مجرب هیچ کدام از این اختلافات بن بست ندارد.

گاهی به طور ناخواسته مردم با مشکلات حقوقی و کیفری رو به رو می شود که ذهن و زندگی آن ها را در گیر می کند .بنابراین به حضور کسی نیاز دارند تا هم از لحاظ تخصص بتوانند به او تکیه کنند وهم بتوانند کلیه امور مربوطه را به او واگذار کنند .دعاوی های مختلف اعم از خانوادگی ، ملکی ، حقوقی ، ثبتی ، کیفری و غیره می باشد که هر کدام وکیل مخصوص به خود را دارند و تسلط در یک یا چند دعاوی را عهده دار هستند.

مراجعه به وکیل دررشت ، به هنگام مواجهه با مشکلات حقوقی ، کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد زیرا وکیل با در اختیار داشتن دانش و اطلاعاتی که در زمینه های مختلف حقوقی دارد بهتر می تواند از شما در برابر قاضی دفاع کند ودرصد رفع مشکلاتشان برآید.

آیا عدم تمکین زن مجازات دارد ؟ 

عدم تمکین زن مجازات ندارد .یعنی جرم محسوب نمی شود. در حالی که عدم پرداخت نفقه از سوی مرد جرم می باشد. اما عدم تمکین زن آثار حقوقی دارد. اولین اثر آن این است که مرد می تواند به او نفقه پرداخت نکند. در صورتی که مرد الزام به تمکین زن را بخواهد، دادگاه رای را صادر کند و بازهم زن ، تمکین نداشته باشد. مرد می تواند اجازه ی ازدواج مجدد از دادگاه را دریافت کند. 

خصوصیات  معرفی وکیل ارزان در رشت 

با توجه به این که ازدواج از نظر قانون نوعی قرارداد است . لذا طلاق را نیز می توان نوعی فسخ قرارداد دانست که البته برای آن قوانین خاصی در نظررفته  گرفته شده که براساس آن زوجین بایستی حقوق یکدیگر را رعایت کنند .

از این رو می توان گفت که وکیل ارزان در رشت با تمامی قوانین مدنی و قوانین خانواده در این زمینه کاملا آشنا بوده و تمام شرایط و فاکتور های مربوط به طلاق را در رسیدگی و پیگیری پرونده رعایت کرده و تنها بدین طریق دادگاه اقدام به صدور حکم طلاق خواهد کرد.

 

طبق نتایج و بررسی های انجام شده ،طلاق دارای دلایل مختلفی است که به چهار بخش تقسیم بندی شده است که به آن می پردازیم:

 

  • شرایط نامناسب اقتصادی : یکی از مهم ترین دلایل طلاق،وجود مشکلات و مسائل اقتصادی می باشد در واقع تامین نکردن مخارج خانواده ،چشم و هم چشمی ، توقعات بالا ، عدم وجود امنیت شغلی یا نداشتن شغل از مهم ترین مسائل برای تصمیم طلاق می باشد
  • عدم درک یکدیگر: درک نکردن زوجین از یکدیگر ، سبب می شود تا اختلافات به وجود آید از آنجایی که در زندگی زناشویی اختلاف نظر وجود دارد پس باید زوجین همدیگر را درک کنند تا دچار مشکل نشوند .
  • انتخاب نامناسب همسر :مواردی مانند عدم شناخت کافی از همسر ، نداشتنن صداقت در زندگی ، نرسیدن به بلوغ فکری و غیره می توانددلایل کافی برای انتخاب نامناسب همسر در زندگی باشد .
  • خیانت :یکی از دلایل جدایی در زندگی های زناشویی چندین ساله ،موضوع خیانت است که معمولا از طرف آقا یا خانم ،به هیچ عنوان قابل بخشش نیست و طرفین معمولا حاضر به کوتاه آمدن و بخشش در این موضوع نیستند وبه همین دلیل تحت هر شرایطی از یکدیگرجدا می شوند.
  • عملکرد نامناسب زوجین در زندگی مشترک :اگر زوجین وظایف اصلی خود را در زندگی مشترک انجام ندهند،به مشکل برمی خورند.بی مسئولیتی در زندگی مشترک اعتیاد،معاشرت با دوستان بیش از حدمعمول و مواردی از قبیل سبب می شود تا بنیان خانواده سست شده و موجب اختلافات شود .
  • عدم ثبات شخصیتی :زوجینی که دارای ثبات شخصیتی نیستند طرف مقابل را خسته و دلسرد در زندگی می کنند .
  • مشکلات جنسی : یکی از دلایل مهم برای اخذ طلاق ،مشکلات جنسی است که شاید در اوایل زندگی به ظاهر مهم نباشد.اما در طی زمان،دچار یک مشکل مهم در زندگی خواهد شد وتبدیل به یکی از دلایل برای اخذ طلاق خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود