وکیل قتل در قزوین

وکیل قتل در قزوین

آیا با مجازات قتل آشنا هستین؟ دنبال وکیل قتل در قزوین میگردی؟ یکی از پروندهایی که حتماااا نیاز به وکیل خبره داره، بحث قتل و مسائل مرتبط به آن است. ما شما را با بهترین وکیل قتل در قزوین و ویژگی‌‎ها و اهمیت نقش وکیل قتل در قزوین در این نوع پرونده‌‎ها آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که موسسه راه امید را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب می کنند. امینی هستم از کارشناسان حقوقی موسسه راه امید. در کنار شما هستیم تا در مورد پرونده ی قتل یکی از موکلانم و مجازات آن صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا علاوه بر آگاهی مختصر در مورد انواع قتل و سوالات درباره آن بپردازیم.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل قتل در قزوین

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

جرم قتل در قانون ایران و انواع آن

قتل یعنی زمانی که شخصی جان شخص دیگری را بدون اجازه قانونی بگیرد، جرم قتل محسوب می‎شود.

ما انواع قتل داریم که شامل قتل عمد، شبه عمد و خطایی تقسیم می شود.که هر کدام شرایط و مجازات های خاص خودشان را دارد.

مطابق ماده۲۰۴ قانون مجازات اسلامی قتل نفس به سه دسته تقسیم میشود.

۱-قتل عمد

۲ قتل شبه عمد

۳- خطای محض

قتل عمد 

گرفتن جان شخص به وسیله شخص دیگر بدون مجوز قانونی مجازات قتل عمد قصاص است و اولیای دم میتوانند با اجازه ولی امر در صورت وجود همه شرایط قاتل را قصاص نمایند.

قتل شبه عمد

در قتل شبه عمد مرتکب یا جانی قصد فعل یعنی ایراد صدمه و آسیب به دیگری را دارد اما قصد نتیجه یعنی مرگ یا فوت دیگری را ندارد و در واقع هدف اصلی جانی مرگ طرف مقابل نمی باشد.

قتل خطا محض

آن است که طرف نه قصد قتل را دارد و نه عمل وی غیرقانونی است و نه وسیله کشنده ای را به کار برده نوعاً کشنده است.

وکیل قتل در قزوین

 

پرونده یکی از موکلانم 

در اینجا به یکی از پرونده های موکلم اشاره می کنم که عموی شخص مقتول می باشد.

 دختری ۱۵ ساله که دو سال پیش پدر خود را از دست داده بود،در حالیکه به همراه تنها خواهر کوچک خود در منزل حضور داشت به خاطر دلبستگی بسیار زیاد به پدر خود و فشارهای روحی و روانی ناشی از فقدان پدر و دقیقاً در روزی که سالگرد فوت پدرش بوده است، از فرصت استفاده نموده و مخفیانه به قصد خودکشی اقدام به خوردن قرص های زیادی می نماید.

  بعد از مدتی دختر از ناحیه معده احساس درد و ناراحتی می کند. با مراجعت مادر به منزل ناراحتی جسمی دختر شدت می گیرد تا اینکه پس از ایجاد حالت تهوع، دختر چند مرتبه استفراغ می کند.

در این وضعیت عموی دختر برای دید و بازدید به منزل آنها می آید. و وقتی بی حالی برادرزاده خود را می بیند، زن برادر و دو برادرزاده خود را سوار ماشین می کند. و به یکی از مناطق تفریحی شهر می برد پس از صرف شام در بیرون به طرف منزل حرکت می کنند.

در مسیر برگشت، دختر در خودرو وضعیت جسمی اش به وخامت می گراید،با توجه به نزدیک بودن منزل، او را سریعاً به منزل می رسانند در حیات منزل بلافاصله دچار تشنج می شود و به زمین می افتد و فک و دهان وی قفل می شود.عموی دختر با دیدن این وضعیت با دستپاچگی برای باز کردن فک و دهان برادرزاده خود به نواحی فک و حلق و حنجره وی فشار می آورد. ولی موفق به بازکردن فک و دهان وی نمی شود.

دختر قبل از این که به بیمارستان برسد، فوت می کند. جسد جهت تعیین علت فوت به پزشکی قانونی منتقل می شود. که پزشکی قانونی پس از انجام معاینه، کالبدگشایی، انجام آزمایشات سم شناسی و آسیب شناسی علت فوت را فشار به عناصر حیاتی گردن(حلق و حنجره) اعلام می کند.و وجود قرص های زیاد در معده دختر نیز مورد تایید قرار می گیرد. و اینگونه پایان زندگی دختری ۱۷ ساله رقم می خورد.

بررسی پرونده از نظر حقوقی

مختصری از داستان پرونده هایی که برای موکلم گذشت را برای شما تعریف کردم، در این پرونده خانواده مقتول درخواست قصاص از عمو را کرده اند.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص قتل در قزوین اینجا کلیک کنید

در واقع قتل عمدی برای عمو در نظر گرفته اند.

چند نکته مهم در مورد این پرونده

۱-مرگ در اثر اقدام عموی دختر در وارد آوردن فشار به ناحیه حلق و حنجره برادرزاده خود محقق شده بود.

۲-محرز و مسلم گردید که عموی دختر به دنبال ایجاد تشنج و قفل شدن فک و دهان دختر و به قصد بازکردن فک و دهان آن مرحوم اقدام به این کار کرده است.

۳- اقدام عموی دختر در وارد کردن فشار به نواحی حلق و حنجره ارادی بوده است.

۴- مقتول ۱۵ ساله و نوجوان می باشد.

با توجه به تمامی مندرجات در پرونده، وکیل خانواده مقتول، با استناد به بند ب ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی اصرار به قتل عمدی بودن داشتند.

ماده ۲۹۰ بند دوم قانون مجازات اسلامی چنین مطرح مطرح می کند.

 

ماده ۲۹۰- جنایت در موارد زیر عمدی محسوب می شود:

ب- هرگاه مرتکب،عمداً کاری انجام دهد که نوعاً موجب جنایت واقع شده یا نظیر آن، می گردد. هرچند قصد ارتکاب آن جنایت و نظیر آن را نداشته باشد. ولی آگاه و متوجه بوده که آن کار نوعاً موجب آن جنایت یا نظیر آن می شود.ولی بعد از این که پرونده به بنده محول شد، با توجه قصد فعل نداشتن موکلم(عمو مقتول) و شرط قصد فعل(همان قصد قتل) در قتل عمد، و با دفاعایات قوی توانستم حکم قتل عمد را نقض کنم.البته با توجه به حساسیت پرونده های کیفری، این جور پروندها نیازمند دفاع و لایحه قوی توسط یک وکیل متخصص می باشد.

موسسه راه امید در صورت نیاز به وکیل قتل در قزوین در کنار شما خواهد بود

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل قتل در قزوین

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

در خواست مشاوره تلفنی رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود