بهترین وکیل ملکی در گرگان+مشاوره حضوری رایگان۱۴۰۲

معرفی وکیل متخصص حقوقی در گرگان

بهترین وکیل ملکی در گرگان 

 

دعاوی مربوط به اموال غیر منقول مانند املاک، گستردگی فراوانی دارند، که می توان با شناخت بهترین وکیل ملکی در گرگان به رفع آن پرداخت. در برخی موارد دعاوی که مربوط به املاک و مستغلات می باشد، به دنبال دعاوی دیگری مانند ارث، مطالبه مهریه و توقیف اموال پیش می آید که در این صورت پیچیدگی آن بیشتر خواهد بود. دعاوی ملکی انواع مختلفی دارد و به کمک وکیل ملکی مجرب می توان به حل آن پرداخت.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در گرگان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

انواع دعاوی ملکی ؟

دعاوی ملکی از حق تصرف و مالکیتی که اشخاص بر اموال غیرمنقول دارند، سرچشمه می گیرد. اموال غیرمنقول به آن دسته از اموال گفته می شود که امکان جا به جایی آن وجود ندارد، و می تواند شامل املاک و اراضی بشود. برخی از املاک کاربرد مسکونی دارند و برخی تجاری که با شناخت بهترین وکیل ملکی در گرگان می توان هر یک از این نوع اموال را مورد بررسی و حمایت قانونی قرار داد.

دعاوی ملکی می تواند در سه شکل حقوقی، کیفری و ثبتی به وجود آید. در دعاوی ملکی حقوقی بحث ارتکاب جرم منتفی است و آن چیزی که باعث اختلافات شده است، عدم رعایت موارد قانونی و یا سهل انگاری در اجرای حقوق طرفین است. به طور مثال الزام خریدار به تحویل ملک و تخلیه آن از جمله موارد است که ممکن است موجب طرح دعوا شود، و اشخاص می توانند با راهنمایی بهترین وکیل ملکی در گرگان به حل و فصل آن بپردازند.

معرفی وکیل در تهران اینجا کلیک کنید.

اشخاص حقوق مختلفی درباره املاک و مستغلات دارا هستند که با نقص هرکدام از آنها قانونگذار اجازه طرح دعوی را به آنها داده است. هم شخص مالک و هم اشخاص ثالث حول محور ملک می توانند صاحب حق و حقوقی باشند، به طور مثال مالک حق تصرف و سلطه کامل بر ملک را دارد، و همچنین حق بهره داری از محصولات و ثمره اراضی خود را دارا می باشد.

درباره اشخاص ثالث گاهی به موجب سند حقی برای آنها در نظر گرفته شده است، مانند آنکه شخص ثالث حق انتفاع از ملک را داشته باشد، و یا بر اساس قرارداد وقف وی جزو موقوف علیهم به حساب آید. هرکدام از این مسائل می تواند موجب بروز اختلاف و طرح دعوای ملکی شود که بهترین وکیل ملکی در گرگان در این باره گره گشایی خواهد کرد.


دعوای تخلیه ید چیست؟

دعوای تخلیه ید یکی از دعاوی است که درباره املاک مطرح می شود. بر اساس آن مستاجر در ابتدا با اجازه موجر به بهره برداری از ملک پرداخته است، اما با اتمام مدت قرارداد حاضر به تخلیه و تحویل ملک نمی شود، در این صورت، موجر می تواند اقامه دعوا نماید. بنابراین در این مسئله حقوقی تصرف اولیه مستاجر مورد تایید و بر اساس قرارداد بوده و ادامه تصرفات وی غیرقانونی و محل اختلاف است. که البته مستاجر می تواند از طریق اثبات ابطال قرارداد اجاره و یا اثبات آنکه ملک بعد از اتمام مدت اجاره از مالکیت موجر خارج شده است، این دعوی بر به نفع خود به پایان برساند، و از تخلیه ملک جلوگیری کند.

وکیل ملکی مجرب در گرگان در دعوا خلع ید چطور عمل می کند:

دعوای خلع ید یکی دیگر از دعاوی ملکی است. در این مورد حقوقی خواهان می بایست با اثبات تصرف غیر قانونی طرف خود به احقاق حق بپردازد. در این دعوی تصرف شخص از ابتدا غیر قانونی است و وی غاصب محسوب می شود.

نوع دیگری از دعاوی ملکی که درباره تصرف اشخاص است، دعوی تصرف عدوانی است، که می تواند موجب جرم انگاری هم باشد و غیر از مراجع حقوقی، از طریق کیفری هم مورد پیگرد قرار بگیرد. منتها در صورتی که خواهان از ابتدا اختلاف را از طریق حقوقی مطرح کند امکان اینکه بعد از مجرای کیفری پیگیری نماید وجود ندارد. اما اگر ابتدا دادخواست کیفری در این باره بدهد، بعدا می تواند از طریق حقوقی هم درخواست رسیدگی نماید.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص ملکی در گرگان اینجا کلیک کنید

همانطور که ملاحظه می شود سه دعوای تخلیه ید، خلع ید و تصرف عدوانی نزدیکی و افتراق بسیاری با هم دارند، که جز وکیل آگاه و بهترین وکیل ملکی در گرگان نمی تواند از کلاف پیچیده آن گره گشایی کند. مهمترین مسئله در اینجا تشخیص نوع دعوا و سپس طرح دادخواست مناسب است، که اگر به کمک وکیل آگاه انجام نشود، موجب رد دادخواست و رای به ناحقی خواهان داده می شود.

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی چگونه است؟

نوع دیگر دعوای تخلیه ید الزام به تنظیم سند رسمی است. گاهی به دلیل مسائل مختلف از جمله تغییر قیمت ها و بدعهدی فروشنده، وی از حضور در دفتر اسناد و تنظیم سند رسمی امتناع می کند. در این صورت خریدار می تواند با مراجعه به دادگاه درخواست الزام وی به تنظیم سند رسمی را داشته باشد. اگر به کمک وکیل متخصص در این راه قدم بردارد، وکیل با بررسی شرایط ملک و اینکه آیا در رهن و یا بازداشت قرار دارد یا خیر، بهترین روش را برای ارائه دادخواست پی می گیرد، و اگر به طور مثال ملک در رهن باشد، درخواست فک رهن را خواهد داشت.

به طور کلی توصیه حقوقی آن است که در هنگام معاملات املاک و مستغلات حتما از راهنمایی وکیل مجرب استفاده شود، تا وکیل با بررسی اسناد، وجاهت قانونی آن، امور مالیاتی، چگونگی تسلیم ملک و… موجب شود، این گونه از قراردادها بدون نگرانی امضا و بدون داشتن دغدغه اختلافات حقوقی در آینده به انجام برسد.

بهترین وکیل ملکی در گرگانچگونه با بهترین وکیل ملکی در گرگان مشاوره بگیریم؟

وکیل ملکی در گرگان با ریزبینی و تجربه بالا افراد را در پیگیری مشکلات ملکی که فراوانی بسیاری دارد، یاری خواهد کرد. مهمترین شاخصه وکیل ملکی آن است که بر قوانین روز اشراف کامل داشته باشد. از آیین نامه های ثبتی به خوبی آگاه باشد، رویه قضایی، آرای دیوان عالی کشور، آرای اصراری، وحدت رویه و… را به درستی بشناسد و در موقع مناسب از آن استفاده کند.

همانطور که گفته شد دامنه مشکلات ملکی حقوقی گسترده است، بدین منظور شما می توانید برای ارتباط با وکیل ملکی در گرگان بر روی مشاوره تلفنی کلیک کنید یا فرم درخواست وکیل را تکمیل کنید تا با راهکار های متختلف حقوقی بتوانید هر چه سریعتر مشکل خود را حل کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در گرگان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما