وکیل دعاوی ملکی + مشاوره با وکیل متخصص

انواع و اقسام دعاوی ملکی + مشاوره با وکیل متخصص دعاوی ملکی

سلام دوستان عزیزم بنده امیرحسین جواهری ام از کارشناسان موسسه حقوقی راه امید میخواستم در مورد انواع و اقسام دعاوی ملکی که ممکن است گریبان گیر آن شده باشید و بخواهید متناسب با دعوای انتخابی خود دادخواستی را تنظیم نمائید و حق خود را به صورت قانونی مطالبه نمائید چند کلامی توضیحاتی را ارائه دهم تا ان شالله راه گشای پرونده حساس شما در رابطه با اموال غیر منقول (ملک و زمین ، مسکن) باشد پس خواهش میکنم در حد ۶ الی ۷ دقیقه خوب دقت بفرمائید و بند به بند توضیحات را بخوانید که برای شما مفید است.و موسسه حقوقی راه امید در صدد است که بهترین وکیل دعاوی ملکی را به شما معرفی نماید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص ملکی

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

توصیه و پیشنهاد نویسنده برای پرونده های ملکی در ابتدا:

عزیزان دل من قبل از هر چیزی توصیه اکید دارم که برای انواع و اقسام دعاوی ملکی خود با وکیل دعاوی ملکی مشاوره داشته باشید و پرونده خود را به او بسپارید چرا که پرونده های ملکی حساس است از این جهت حساسه که قیمت املاک از سال ۹۷ به زمان حال (در طی دو سال) هفت برابر شده و اساسا هر کسی تو این شرایط نمیتواند ملک بخرد پس حواستون رو جمع کنید که ملکی که با خون و جگر به دست آوردید و در مالکیت و منفعت و ثبت و.. آن خدشه وارد شده و قانونا حق با شماست رو از دست ندید و از راه قانونی دوباره به حق خود دست پیدا کنید و برای این مهم حتما با وکیل دعاوی ملکی که راه قانونی از دانستن احکام ملکی و قرار دادی و شکل رسیدگی و لایحه نویسی و اعتراض به رای را تا صدور حکم قطعی بلده و تو این راه ، تجربه زیادی رو کسب کرده بسیار حائز اهمیت است.

 

انواع و اقسام دعاوی ملکی به شرح ذیل است؟

۱-دعوای تصرف عدوانی:

یکی از انواع و اقسام دعاوی ملکی دعوای تصرف عدوانی است و به معنای این است که شما نسبت به مال خود تصرف قانونی داشتید حال در مقام مالک یا مستاجر یا امین مال و.. شخصی دیگر به نحو عدوان و غیر قانونی شما را از تصرف خود خارج کرده و خود تصرف میکند مثل این میمونه که شما به مسافرت رفته اید و وقتی بر میگردید متوجه میشوید همسایه شما ملکتان را تصرف کرده و زبان خوش حالیش نشده و از ملک بلند نمیشود در اینجا شما میتوانید از دو طریق دعوا اقامه کنید هم از طریق حقوقی و هم از طریق کیفری اگر شما مالکیت ندارید بهتر است از راه حقوقی اقامه دعوا نمائید و دادخواست رفع تصرف عدوانی را با مشاوره وکیل دعاوی ملکی در خواست کنید.

حال برای دادخواست رفع تصرف عدوانی چه کار باید کرد؟

برای دادخواست تصرف عدوانی سه شرط لازم است و باید سه چیز را با مدارک خود بتوانید اثبات کنید:

اولا اینکه شما باید سابقه تصرف داشتن خودتان در ملک را برای دادگاه ثابت کنید یعنی بتوانید تصرف مشروع خود را با سند مالکیت یا اجاره نامه و..برای دادگاه اثبات نمائید و ثانیا شما باید لحوق یا تصرف بعدی طرف مقابلتون رو اثبات نمائید که بعد از شما ملک را تصرف کرده را اثبات نمائید و ثالثا شما باید بتوانید و مطمئن باشید که تصرف طرف مقابل عدوانی و غیر مجاز است و او سند عادی معتبر یا سند رسمی نسبت به تصرف در مال در اختیار نداشته باشد. برای شروع به دعوا ملکی حتما با وکیل دعاوی ملکی مشاوره داشته باشید.

 نکته: البته این دعوا با دعوا تخلیه ید متفاوت است و اصلی ترین تفاوت آن در این است که دعوا تخلیه ید بر سر مالکیت است اما دعوای تصرف عدوانی فقط برای شناسایی تصرف معتبر و تصرف عدوانی است.باید در پرونده انواع و اقسام دعاوی ملکی خود توجه ویژه ای داشته باشید و به همین خاطر است که با یک وکیل دعاوی ملکی مشاوره داشته باشید که دقیقا متناسب با نوع موضوع شما دادخواست تنظیم کند. والا روند دادرسی شما طولانی و خدای نکرده بی فایده میشود.

 

نویسنده :کارشناس حقوق سید امیرحسین جواهری

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص دعاوی ملکی اینجا کلیک کنید

۲-دعوای ابطال مالکیت معارض:

یکی دیگر از انواع و اقسام دعاوی ملکی دعوای مالکیت معارض در ملک است که ممکن است مالکی هنجار شکنی کرده و مال خود را به دو نفر بفروشد حال  شخصی که چنین کاری کرده باید ازش شکایت کیفری به عمل آورد به جرم فروش مال به غیر اما اثر حقوقی این معامله برای اشخاص ثالثی که این مال را خریدند به این گونه است که قانون مالکیت کسی را محترم میشمارد که معامله او نسبت به خریدار دوم مقدم باشد هر چند که فروشنده مال به غیر، ملک را به خریدار اول به سند عادی فروخته و برای خریدار دوم سند محضری تنظیم کند قانون در این مورد مالکیت خریدار اول را در صورتی که اعتبار سند عادی او برای دادگاه ثابت شود محترم میشمارد و خریدار دوم برای وجه پرداخت کرده خود باید دادخواست مطالبه وجه را علیه فروشنده مال به غیر با مشاوره وکبل دعاوی ملکی مطرح نمایید.

 

 منشا دعوای ابطال مالکیت معارض چیست؟

یکی از مشهور ترین  منشا های دعوا های ابطال مالکیت معارض همانی بود که در بالا گفتیم یعنی اقدام مجرمانه فروشنده که مال را به دو خریدار فروخته ولی این دعوا منشا های دیگری دارد که اشتباه و بی دقتی سر دفتر داران نسبت به شماره ثبتی و پلاک ملک است که در مورد یک موضوع دو سند معارض را تنظیم میکنند اما پرونده های دعاوی مالکیت اموال معارض بخشی در دادگاه رسیدگی میشود و بخشی در اداره ثبت اسناد و املاک که وکیل دعاوی ملکی با آگاهی نسبت به پرونده های شما آن را تقدیم مرجع صالح میکند.

 ۳-دعوای ابطال و اثبات و فسخ قرارداد ملک:

یکی دیگر از انواع و اقسام دعاوی ملکی دعوای ابطال و اثبات و فسخ قرار داد شما با اشخاص است.

دعوای ابطال و اثبات و فسخ قرارداد ملک

ابطال قرارداد:

گاه شما عزیزان برای اینکه بتوانید قرار دادی را ابطال کنید باید دلیلی موجه برای آن داشته باشید چون اصل بر صحت قرارداد فی ما بین شما با طرف مقابل است این شرایط  از این قرار است که قصدی بر انجام موضوع معامله نباشد یا در حین عقد یکی از طرفین دچار اشتباه در معامله شده باشند یا فروشنده ملک واهی که وجود خارجی ندارد را به شما فروخته باشد که در این صورت شما میتوانید با طرح تنظیم یک دادخواست ابطال قرارداد و اثبات موارد ابطال ، قراداد را باطل کنید و حقوق از دست رفته خود را زنده نمائید. وکیل دعاوی ملکی در این زمینه آماده است شما را یاری دهد.

اثبات قرارداد:

ممکن است شخصی که با او قراردادی را صورت دادید زیر قرارداد خود زده و حقوق شما را رعایت نکند به عنوان مثال با کسی قرار داد اجاره ملکی را بسته اید و سند اجاره در دو نسخه تنظیم شده و شما نسخه قرار داد خود را گم کنید و طرف دیگر از این موقعیت سوء استفاده کرده و منکر وقوع قرارداد اجاره شود که در این صورت شما میتوانید با دلایل دیگری از جمله شهادت شهود و سایر دلایلی که یک وکیل دعاوی ملکی میتواند به کار ببندد قرارداد خود را اثبات کنید.

فسخ قرارداد:

در فسخ قرارداد هم باید گفت که قرار داد صحیح است اما بر اساس شرایط قانونی مثل عیب در ملک ، تخلف از صفت در موضوع قرار داد ملکی ، یا تخلف در ارزش موضوع قرارداد ، یا با توجه به شرطی که طرفین در موضوع قرارداد خود داشتند که یکی از طرف تا زمان معینی بتواند قرارداد را فسخ کند و یا اگر خریدار چک های خود را در زمان معین خود پاس نکرد و شرط تعیینی این باشد که اگر خریدار به تعهدات خود عمل نکرد معامله فسخ شود و.. و در زمینه معامله متضرر شده اید میتوانید با مشاوره با وکیل دعاوی ملکی در زمینه فسخ ملک ، قرارداد خود را فسخ نمائید.

 

۴-دعوای افراز (جدا کردن)ملک شریکی:

مالکیت مشاع مالکیت شریکی است که شما  اگر شریکتان مالکیت شما را نقض کرده و حق و حقوق شما را نادید میگیرد و قرار نبوده که ملک مشترک را که باید اجاره میداده اما خود آن را تصرف کند شما میتوانید علیه او دعوای افراز ملک مشاع را مطرح نمائید و اجرت المثل ایامی که شما را از حقوقتان منع کرده را از دادگاه درخواست کنید اکثر دعاوی افراز ملک شریکی در موضوع انحصار وراثتی است که بین ورثه اتفاق میافتد که معمولا بعضی از وراث حق بعضی دیگر را رعایت نمیکنند و آنها را از بهره بردن از مال شریکی منع میکنند که مطرح کردن این دعوا  و تنظیم دقیق یک دادخواست از سوی وکیل دعاوی ملکی ،حقوق زیاندیده را جبران میکند.

۵- دعوای الزام به تنظیم سند رسمی:

گاه شما ملکی را از کسی خریداری کره اید اما طرفی که سند به نام اوست از تنظیم سند به نام شما ممانعت میکند و علیرغم اظهارنامه به شما پاسخی نمیدهد بنابرین شما میتوانید با مشاوره وکیل دعاوی ملکی و با طرح دادخواست به دادگاه حقوقی محل اقامت او دادخواست الزام او را به تنظیم سند تقدیم کنید.

 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص ملکی

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

5 نظرات
 1. […] ابطال مالکیت متعارض زمانی است که شخص فروشنده  ملک را به چندین فرد […]

 2. […] پرونده های ملکی که ارتباط مستقیمی به اموال غیر منقول است جز پیچیده ترین و زمان برترین پرونده های دادگاه محسوب میشود در این پرونده ها کوچکترین اشتباه و سهل انگاری ممکن است به قیمت از دست رفتن ملک منجر شود چرا که با تنوع بسیاری از قوانین و نا آگاهی مردم امکان اشتباه زیاد بوده و خیلی ها با عدم به کارگیری وکیل که فکر میکنند در هزینه خود صرفه جویی کرده روند دادرسی پرونده خود را با سردرگمیشان طولانی و بی نتیجه میکنند و اتفاقا این کار هزینه بیشتری برایشان به دنبال دارد امیدوارم که شما عزیزان جز این دسته نباشید و با به کارگیری یک وکیل مطمئن و با تجربه به اصولی کردن امورتان حقوقیتان توجه نمایید بنابراین رجوع به یک شخص متخصص و با تجربه برای دنبال کردن حقوق مربوط به این موضوعات خیلی اهمیت دارد سامانه وکیل نوین در شهر مقدس مشهد دارای بهترین وکلا متخصص ملکی که تجربه بسیار زیادی در پرونده ملکی دارند می باشد. […]

 3. […] و فسخ و اثبات یا ابطال قرارداد ،دعوا مطالبه وجه ،دعاوی ملکی مثل خلع ید ، تصرف عدوانی ، فک رهن ، الزام به ت… ، دعوای استرداد وثیقه ، مطالبه وجه چک و  […]

 4. قاسم می گوید

  از توضیحات کاربردی شما سپاسگذارم خیلی به دردم خورد

  1. کارشناس حقوق محمدرضایی می گوید

   خواهش میکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی