روش شکایت جرم تجاوز در شیراز

روش شکایت جرم تجاوز در شیراز


با سلام خدمت شما هموطنان گرامی و غیرت مند شهر شیراز مقاله بسیار مهی رو در اینجا براتون آماده کردم با عنوان روش شکایت جرم تجاوز در شیراز.

موسسه حقوقی راه امید : ازجمله پرونده هایی که در این موسسه به صورت تخصصی صورت میپذیرد پرونده های  تجاوز و لواط می باشد که متاسفانه به دلیل آمار بالای آن درگیری زیادی را برای دستگاه قضا در شهر تهران ایجاد نموده است . که ابتدا از هر اقدامی توسط وکلای موسسه راه امید پرونده موشکافانه بررسی و با جدیت و قدرت توسط تیمی با پشتکار قوه در کنار موکل برای آرامش خاطر و روان او از حق موکل دفاع مینماید .

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل تجاوز در شیراز 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

درصورت بروز عمل تجاوز در شیراز چکار بایستی کرد ؟

 • روش اول : در ابتدا چنانچه هنوز فاصله زمانی زیادی رخ نداده مثلا هنوز چند ساعت از وقوع حادثه گذشته بهتر است به پلیس ۱۱۰ تماس حاصل نمایید و پس از حضور پلیس مشخصات مرتکبین را اعلام و بلا فاصله پلیس وارد عمل شده و اشخاص مرتکب را دستگیر مینماید این اولین مرحله از سیکل این نوع از پرونده ها می باشد .
 • روش دوم : چنانچه مدتی از عمل لواط گذشته باشد مثلا: گذشت چند روز در اینجا شما بایستی به مراجعه به دفاتر موسسه راه امید در سراسر کشور و مشاوره با دپارتمان تجاوز و کیفری پس از تنظیم قرارداد وکالت بلافاصله وکلای متخصص وارد پرونده شده و با نیروی کافی اقدام به دستگیری مجرمین و محکومیت آنها تا اعدامشان در کنار شما هستند.

پس از دستگیری متجاوزان چه مراحلی در دادگاه دارد و چقدر زمان میبرد ؟

 • مرحله اول : شخص متجاوز را به بازداشتگاه و زندان راهی نموده تا حکم پرونده صادر گردد، احتمال آزادی در این مرحله وجود دارد مثلا از طریق وثیقه البته بسته به مدارک موجود در پرونده که در این مرحله دست وکلا و قضات برای دفاع باز است . مثلا: درصورت اینکه اثبات گردد آزادی متهمم ضرر جانی و ترس برای زیان دیده وجود دارد در اینصورت قرار بر بازداشت باقی میماند. همچنین شاهدان در این مرحله ادای شهادت مینماید دقت شود چنانچه بزه دیده شاهدی داشته باشد و آن شاهد از ترس نیاید در دادگاه ما میتوانیم با حکم جلب او مجبورش کنیم در دادگاه حضور پیدا کند. همچنین در این مرحله بزه دیده به پزشکی قانونی فرستاده میشود تا مشخص گردد کسی به او دخول داشته و یا تنها ملاعبه داشته اند وشاید هم هیچ عملی رخ نداده و تنها افترایی نسبت به متهم میباشد چرا که خیلی از متهمین بی گناه و تنها از روی کدورت و دشمنی شخصی چنین افترایی زده است.
 •   مرحله دوم در این مرحله رای صادره از دادگاه بدوی در صورت اعتراض چه از ناحیه بزهکار و چه از ناحیه بزهدیده به این مرحله ارسال میگردد و پرونده مجددا بررسی میگردد و حتی شاید نیاز ببیند پرونده را برای تحقیقات دقیق تر به مرحله دادسرا ارسال نماید در نهایت رای نهایی را صادر می نماید.
 • این رای از مرحله تجدید نظر در محل هایی دیگر قابلیت اعتراض دارد مثلا به حضور رئیس قوه قضائیه  درصورتی که رای خلاف شرع و قانون باشد.
 • مرحله سوم : مرتکب به اعدام و یا  شلاق محکوم می گردد.
 • چنانچه به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد مطالب فوق هستید اینجا کلیک کنید
روش شکایت جرم تجاوز در شیراز
روش شکایت جرم تجاوز در شیراز

مجازات جرم لواط چیست ؟

مرتکب جرم لواط مطابق مواد قانونی ذیل از قانون مجازات محکوم میگردد :

ماده ۲۳۳- لواط عبارت از دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه‌ گاه در دبر انسان مذکر است.

ماده ۲۳۴ – حد لواط برای فاعل، درصورت عنف، اکراه یا دارا بودن شرایط احصان، اعدام و در غیر این صورت صد ضربه شلاق است،حد لواط برای مفعول در هر صورت (وجود یا عدم احصان) اعدام است.

تبصره ١– در صورتی که فاعل غیر مسلمان و مفعول، مسلمان باشد، حد فاعل اعدام است.

تبصره ٢– احصان عبارت است از آنکه مرد همسر دائمی و بالغ داشته باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده از طریق قبل با‌‌ همان همسر در حال بلوغ وی جماع کرده باشد و هر وقت بخواهد امکان جماع از‌‌ همان طریق را با وی داشته باشد.

ماده ۲۳۵– تفخیذ عبارت از قرار دادن اندام تناسلی مرد بین ران‌ها یا نشیمنگاه انسان مذکر است.

تبصره- دخول کمتر از ختنه‌ گاه در حکم تفخیذ است.

ماده ۲۳۶– در تفخیذ، حد فاعل و مفعول صد ضربه شلاق است و از این جهت فرقی میان محصن و غیرمحصن و عنف و غیرعنف نیست.

تبصره- در صورتی که فاعل غیر مسلمان و مفعول، مسلمان باشد، حد فاعل اعدام است.

ماده ۲۳۷– همجنسگرایی انسان مذکر در غیر از لواط و تفخیذ از قبیل تقبیل و ملامسه از روی شهوت، موجب سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش است.

تبصره ۱– حکم این ماده در مورد انسان مؤنث نیز جاری است.

تبصره ۲– حکم این ماده شامل مواردی که شرعاً مستوجب حد است، نمی‌گردد.

چنانچه به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد مطالب فوق هستید اینجا کلیک کنید.

آثار روانی تجاوز چیست؟

همانطور که می دانید اکثر زنانی که مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرند یا می‌خواهند که این واقعه تلخ را از ذهن و فکر خود بیرون کنند به هر صورتی که ممکن است، یا اصلا مایل به انجام آنچه که روند اهانت‌ آمیز معاینه پزشکی توسط پزشکی قانونی ، بازجویی پلیس و رسیدگی دادگاه می‌ دانند، نیستند.

جهت مشاوره و معرفی بهترین وکیل متخصص در شیراز اینجا کلیک کنید

فرآیند قانونی جرم تجاوز جنسی اغلب مدت زمان بسیار زیادی به طول می کشد ؛ ممکن است قبل از این که دادگاه رأی بدهد هجده ماه از وقوع حادثه گذشته باشد البته در ایران دادگاه رسیدگی‌ کننده به جرایم منافی عفت علنی نیست مطابق ماده ۱۸۸ قانون دادرسی کیفری محاکمات دادگاه علنی است به استثنای موارد زیر به تشخیص دادگاه:

 1. اعمال منافی عفت و جرائمی که بر خلاف اخلاق حسنه‌ است.
 2. امور خانوادگی یا دعاوی خصوصی به درخواست طرفین.
 3. علنی بودن محاکمه مخل امنیت یا احساسات مذهبی باشد.

طبق تحقیقات انجام شده آمار نشان می دهد که نیمی از تجاوزات جنسی، به‌ طور خود به خودی اتفاق نمی‌افتند، بلکه حداقل تا اندازه‌ای زیاد از پیش برنامه‌ ریزی و نقشه کشیده شده‌اند و کاملا با قصد و نیت قبلی انجام شده است. جرم تجاوز جنسی با سلطه و قدرت شخص ارتباط مستقیم دارد؛ بیشتر تجاوزگران جنسی تنها زمانی می‌توانند از نظر جنسی تحریک شوند که قربانی را دچار حالت وحات و خفت نموده باشند و عمل جنسی خود اهمیت کمتری دارد.

آثار تجاور جنسی:

 • زوال شخصیت یا گسستگی و افسردگی ( احساس بی‌علاقگی، مانند شوکه یا درخواب بودن، یا حس دنیا عجیب یا غیرواقعی )
 • دشواری در به خاطر آوردن و یادآوری بخش‌های مهم جرم تجاوز
 • بازبینی عمل تجاوز در افکار، خاطرات، یا کابوس‌ها
 • پرهیز از کارها، مکان‌ها، افکار یا احساساتی که تجاوز را یادآوری می‌کنند.
 • اضطراب یا افزایش گوش به زنگی (مشکل در خوابیدن، تمرکز و…)
 • دوری از زندگی اجتماعی و معاشرت با دوستان یا محل که تجاوز رخ داده است.

موسسه حقوقی راه امید با تخصصی کردن پرونده ها گامی به سوی موفقیت در روند نتیجه گیری حقوقی  برداشته است زیرا که هر وکیل محترم تخصصی در یک حیطه فعالیت مینماید این موسسه با حضور ده ها وکیل در سراسر کشور دسترسی شهروندان را به وکلای متخصص فراهم گردانیده است.

حسن ما در تخصصی بودن ماست

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل تجاوز در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود