وکیل فریب در ازدواج در همدان

سلام مجتبی هستم کارشناس ارشد حقوق میخوام تو این مقاله براتون یک خاطره جالب یکی از موکلین که اتفاق افتاده بود تعریف کنم الان که دارین این مقاله رو میخونین کسی بهتون گفته تو ازدواج با خودتون میگین مگه این دروغم جرمه؟ ینی مجازات داره؟ میخواین با یک خانوم ازدواج کنین بهش در مورد شغلم و درآمدم دروغ بگم جرمه؟ آیا قابل پیگیری هست؟ راه اثباتش چیه؟مراجعه به وکیل لازمه؟وکیل میتونه کمکم کنه؟ نگران نباشین این مقاله رو تا آخر بخونین و با یک وکیل تو شهر خودتون مشاوره بشید :

وکیل فریب در ازدواج در همدان

 

فرق بین وعده دروغین ازدواج و فریب در ازدواج

یعنی یک شخصی دارای آن صفاتی که می‌گوید نیست و یکسری صفات و مشخصات دروغ به خود نسبت می‌دهد. و شخص مقابل را تحت تاثیر قرار می‌دهد که با او ازدواج کند مانند اینکه یک شخص عادی خود را یک دکتر سرشناس قلب معرفی نماید. حال اگر این ازدواج اتفاق بیفتد طرف مقابل باید مجازات شود. زیرا عمل مجرمانه انجام داده است.

در وعده دروغ در ازدواج. خود ازدواج محقق نمی‌گردد و شخص فقط یک سری دروغ در مورد وعده ازدواج به طرف مقابل بیان می‌کند. و طرف را امیدوار به شکل گیری نکاح می‌کند.در این صورت ازدواج محقق نگردیده است.که شخص به جرم محکوم گردد؛ ولی اگر تحت تاثیر این دروغ عوامل دیگری اتفاق بیفتد.که مجرمانه باشد باید مجازات گردد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در همدان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

پرونده جذاب فریب در ازدواج 

پرونده از زبان یکی از موکلین می باشد :

ماجرا از اونجا شروع شد که وقتی من وارد دانشگاه شدم از همونجا دردسرام با خانواده ام شروع شد ، از اونجایی که اونا میخواستن من ازدواج کنم اما من نه ؛ چون واقعا میخواستم درس بخونم و تمرکزم بهم میخورد ترم ۳ دانشگاه بودم و تازه انتخاب واحد کرده بودم ظهر ساعت ۲ بود رسیدم خونه که دیدم مامانم یهویی اومد تو اتاقم و بهم گفت اون لباسی که برات هدیه گرفته بودم بپوش پرسیدم !گفتم چرا؟؟؟ گفت چون شب خواستگار میخواد بیاد برات.

گفتم مامان من امادگی ندارم ، گفت دیگه هماهنگ کردیم نمیشه کنسل کنیم؛ گفتم چرا اول از من نپرسیدین؟گفت چون این پسر موقعیت اجتماعیش خیلی خوبه و نمیخوایم این فرصت رو از دست بدی، خلاصه با کلی ناراحتی اماده شدم. شب شد، مهمونا اومدن  بعد از پذیرایی رفتیم که با هم صحبت کنیم. وقتی رفتیم تو اتاق مسعود بهم گفت: من پزشک جراح قلبم و میزان درامد متوسط ماهیانه من حدود ۵۰ میلیون تومنه ؛  بعد از اون شب ، کلی فکر کردم تصمیم گرفتم جواب مثبت بهش بدم چون واقعا موقعیت اجتماعیش با اوصافی که میگفت مناسب بود .

کشف یک فریب:

۳ ماه از عقدمون گذشت و یک روز از شوهرم خواستم ک برم مطبش ولی اون تفره رفت و نذاشت ک برم یک ماه بعد دوباره ازش خواستم که یکی از دوستای دانشگام ک باباش شدیدا سریع نیاز به عمل قلب داشت به مطبش بره ولی بازم نذاشت ، گفت بره جای دیگ من وقت ندارم !! دیگه واقعا بهش مشکوک شده بودم.با خواهرم مشورت کردم گفتم نمیدونم چرا مسعود نمیذاره برم مطبش اصلا آدرسی از مطبش بهم نمیده. خواهرم بهم گفت شاید دوس نداره زنش اونجا بره زیاد پاپیچش نشو بذار راحت باشه.

ولی راستشو بخوایین قانع نشدم تصمیم گرفتم فردا که میخواد بره مطب تعقیبش کنم ، فردا شروع کردم به تعقیب کردن ؛ وقتی تعقیب کردم دیدم ک وارد یک شرکت خصوصی شد و اصلا اونجا خبری از مطب نبود ،با خودم گفتم شاید اونجا کار داره بعدش میره مطبش! اما چند روز تعقیبش کردم اما دیدم هر روز به اون شرکت میره ؛ یک روز بالاخره دیگه کلافه شدم رفتم تو اون شرکت ، از نگهبانش پرسیدم ک شوهرم اینجا چیکار داره ؟  اون نگهبان به من گفت که شوهرم حسابدار این شرکته، وقتی گفت شوکه شدم.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص فریب در ازدواج در همدان اینجا کلیک کنید

کاملا گیج شده بودم نمیدونستم باید چیکار کنم سردرگم بودم بعد از کلی فکر کردن، تصمیم گرفتم برم پیش یکی از دوستام که پزشک بود. رفتم اونجا(مطب دوستم) و باهاش صحبت کردیم و ماجرا رو براش تعریف کردم گفت چرا نمیری از نظام پزشکی بپرسی؟؟؟گفتم فکر خوبیه ها ! خلاصه رفتیم نظام پزشکی و اونا گفتن که شوهرم اصلا پزشک نیست ، دیگه تصمیم گرفتم ماجرا رو با خانواده ام در میون بذارم. وقتی که ماجرا رو براشون تعریف کردم خیلی شوکه شده بودن بابام گفت : بذار با باباش صحبت کنم ، ما اگر از اول میدونستیم ک پزشک نیست اجازه ازدواج نمیدادیم اصلا نمیذاشتیم که بیاد خواستگاری چ برسه به ازدواج!!! راستشو بخوایین خودمم به خاطر موقعیت اجتماعیش قبول کرده بودم برای ازدواج وقتی بابام با بابای مسعود صحبت کرد و قضیه رو بهش گفت ،اما بابای مسعود جواب درستی به بابام نداد این موضوعو بابامو خیلی عصبی کرد.

وکیل فریب در ازدواج در همدانپیدا کردن وکیل به صورت آسان

بالاخره بعد از کلی مشورت با خانواده ام تصمیم گرفتم که از یک وکیل مشاوره حقوقی بگیرم .  چند روزی دنبال وکیل متخصص گشتم اما پیدا نکردم  . من تو اینستاگرام  چون به پیجای حقوقی خیلی علاقه داشتم ؛ چن تا پیج حقوقی رو قبلا فالو کرده بودم ، رفتم تو بین اونا ی پیجی ک ب نظرم اطلاعاتش خوب و مفید بود ینی پیج وکیل نوین  رو انتخاب کردم. تو دایرکت ازشون تقاضای وکیل کردم ؛ اونا سریعا باهام تماس گرفتن. و بهم یک وکیل خبره تو همدان معرفی کردن بعد از مشاوره تلفنی با وکیل ، تصمیم گرفتم که از شوهرم شکایت کنم.بعدش به دفتر وکیل رفتم و  با یک حق الوکاله کاملا منصفانه باهاش قرارداد بستم در نهایت وکیل تونست از شوهرم به جرم فریب در ازدواج مطابق با ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی شکایت کنه و اونو (شوهرم) رو به یک سال حبس محکوم کرد. 

چگونگی اثبات فریب در ازدواج

برای اثبات فریب در ازدواج این شما هستید.که به عنوان مدعی یا شاکی باید ثابت کنید که طرف مقابل، شما را با امور واهی و دروغین فریب داده است و شما با عدم آگاهی نسبت به واقعیت موضوع و بر مبنای اینکه واقعیت همان است که ایشان می گوید حاضر به ازدواج با او شده اید. برای اثبات این امر شما یا باید به اقرار طرف استناد کنید. یا باید از طریق شهادت شهود این موضوع را اثبات نمایید و یا اینکه ادله ای ارائه نمایید که موجب علم قاضی گردد.

فریب در ازدواج شامل چه مواردی می شود؟

به موجب ماده ۱۱۲۸ قانون مدنی اگر صفتی در یکی از طرفین ازدواج شرط شود و بعد از جاری شدن صیغه عقد مشخص شود که شخص آن صفت را نداشته است.طرف مقابل حق فسخ خواهد داشت. چه زمانی که آن وصف در عقد ذکر شده باشد و چه زمانی که تصریح نشده باشد اما عقد بر مبنای آن شرط واقع شده باشد. به موجب این ماده قانونی اگر هر یک از طرفین ازدواج بر مبنای صفتی که دیگری خود را با آن معرفی نموده است ازدواج کند اما شخص بعد از عقد متوجه فقدان آن صفت گردد این موضوع برای وی حق فسخ ایجاد خواهد کرد.

مجازات جرم فریب در ازدواج

مطابق ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی:

چنانچه هر یک از زوجین قبل از عقد ازدواج طرف خود را به امور واهی از قبیل داشتن تحصیلات عالی. تکمن مالی. موقعیت‌اجتماعی. شغل و سمت خاص. تجرد و امثال آن فریب دهد و عقد بر مبنای هر یک از آن‌ها واقع شود.مرتکب به حبس تعزیری از شش ماه تا دو سال‌محکوم می‌گردد.

انتخاب وکیل فریب در ازدواج از سامانه وکیل نوین

سامانه وکیل نوین به منظور سهولت دسترسی به وکلا و مشاوران حقوقی متخصص تاسیس گردیده است .و شما عزیزان می توانید از طرق مختلف و به صورت آسان به وکیل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید:

۱-مراجعه به سایت وکیل نوین .

۲-ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تخصص های وکلای راه امید در همدان

چنانچه شما دنبال وکیل متخصص در حوزه خانواده اعم از :طلاق ، نفقه ، مهریه ، جهیزیه ،فریب در ازدواج ، تمکین ، حضانت فرزند ، اثبات نسب و… و یا حوزه حقوقی اعم از چک ، دعاوی ملکی ، ارث  ، اداره کار ، مالیات ، مطالبه وجه ، قرارداد  و یا دعاوی کیفری منجمله کلاهبرداری ، سرقت ، فروش مال غیر ، خیانت در امانت ، جعل ، قتل ، مواد مخدر ، جرایم سیاسی و تعزیرات  و…

 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در همدان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درخواست وکیل

 

امیدوارم  از این مقاله لذت برده باشید و برای درخواست وکیل و مشاوره از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

مراحل پیدا کردن وکیل فریب در ازدواج در همدان

  1. ثبت درخواست وکیل یا مشاوره تلفنی با وکیل فریب در ازدواج در همدان ( کلیک کنید )
  2. اطلاعات وکیل متخصص فریب در ازدواج را مشاهده و از طریق پیامک دریافت کنید
  3. به دفتر وکیل مورد نظر در همدان مراجعه کنید و در صورت صلاحدید عقد قرارداد وکالت نمایید .
1 نظر
  1. ندا می گوید

    وای برای دوست منم پارسال اتفاق افتاد نمیدونستیم چیکار کنیم مفت طلاق گرفت☹️☹️☹️

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود
درخواست مشاوره حقوقی تلفنی

با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود